Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyibe kerülnek a legolcsóbb...

Mennyibe kerülnek a legolcsóbb digitális fényképezőgépek, amelyekkel elég jól lehet könyvek oldalait fényképezni és aztán számítógépen megnézni, esetleg kinyomtatni pdf-ként (mobillal homályos)?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én inkább szkennerrel javaslom. Fényképezőgéppel nem tudsz jó fotót csinálni egy könyvoldalról.
2010. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem felel meg a szkenner.
2010. nov. 19. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:

könyvet fényképezni elég egy 3,2-es telefon szerintem, ha van autófókusz benn. én legalábbis tavaly így "másoltam át" egy csomó anyagot.

akkor homályos, ha nincs autófókusz. ja és érdemes makró módban készíteni a képet.

2010. nov. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb gépek nem jobbak a telefonnál. Az hogy egy könyvoldalt megfelelő linearitással és sarkokra is kiterjedő élességgel lehessen fényképezni egy jó optika kell elsősorban.Azok a gépek meg 60 ezer fölött vannak és az ár még nem biztosítja az optika megfelelőségét.Pld nekem van egy Konica Minolta Z3-am aminek az optikája a 200 ezer Ft feletti objektívek optikai tudását nyújtja és amikor vettem ez a gép volt optikailag kiugró tudású még a saját árkategóriájában is.Igaz hogy APO minősítésű az optikája.A tükrös gépem mellett ezt a gépet meghagytam mert nagyon jó sok dolgot a tükrös helyett evvel csinálok meg.
2010. nov. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"érdemes makró módban készíteni a képet"


Kérdés hogy a makró befogja e az adott oldalt? Nekem az említett Minoltán két makró állás van és a távolabbi befogja az A4-et, de sok gépen nincs ez a lehetőség.

2010. nov. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a telefonom nem csinál jó képeket.

Csak olyan képet akarok köynvekből készíteni, amiken el lehet olvasni majd a szöveget számítógépen, semmi plusz nem kell. Meg némi zoomot szeretnék ahhoz, hogy majd egyéb dolgokat is tudjak fotózni távolabbról. Nekem nem kell semmi extra, nagy tudású gép, csak olyan, ami alapvető dolgokra megfelel és később sem lesz szükségem komoly gépre.

2010. nov. 19. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!