A mai TV-kbe direkt raknak gagyi hangszórókat, hogy vegyenek hozzá soundbart vagy házimozi szettet is, amivel még egy kis pénzt be tudnak húzni a felhasználótól?

Figyelt kérdés

Érdekes, hogy a régi CRT TV-kben szinte mindben normális hangú hangszóró volt, még a noname-ekben is, a mai "lapos" TV-kben meg sokkal ritkábban van jó hangszóró, a Samsung és az LG talán, ami okés ebből a szempontból.


Szerintem a tűéles UHD meg 4K képhez ennél teltebb hangzás dukálna, nem? Mert azért a gagyi hangszóró részemről elrontja a moziélményt.



aug. 26. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a nosztalgia mondatja veled. Azokba a régi crt tv-be olyan gagyi hangszóró volt, aminél még a temu-s fülesek is jobbak.
aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem, szerintem inkább csak arról van szó, hogy ha jobb hangzást akarsz, akkor azt úgysem a TV hangszóróval akarod majd megoldani.
aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tényleg? Van itt egy Thomson CRT TV, aminek olyan hangja van, hogy meg nem mondanám, hogy ez egy TV-ből szól, ha nem tudnék róla!


Aztán pár éve, mikor a konyhai CRT TV-nk tönkrement, akkor vettünk helyette egy laposat, és ott "grimaszoltunk", hogy milyen pocsék hangja van az előzőhöz képest...


Amúgy van TEMU-s fülesem, az is jobban szól, mint egy mai TV...

aug. 26. 21:23
 4/15 A kérdező kommentje:
2# értem én, de nem is arról van szó, hanem arról, hogy valami általánosságban rosszabb lett, mint régebben. Mintha a technika egy része előre fejlődne, míg egy másik része visszafelé. Ezen van a hangsúly.
aug. 26. 21:26
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Az LCD TV-k házában kisebb a hely, emiatt nem is fér el nagy hangszóró, és nincs is benn nagy tér, ami egyébként hangzás szempontjából kifejezetten előnyös lenne. Ezek, illetve a minél nagyobb elérendő haszon miatt gondolom, hogy a hangfrekvenciás erősítő nem is túl nagy teljesítményű, és nem is annyira jó minőségű (pl. torzítás, sávszélesség terén), mint egy régi TV erősítője.


Egyébként még én is emlékszem arra, amikor a régi, NDK, fadobozos TV egyetlen nagyovál hangszórója jobban szólt, mint a piaci, műanyag házas, Bécsből importált, sztereó, gyorsmásolós magnósrádió. :) Lehetett a TV-n külön mély- és magashang kiemelést is állítani, és rettentő jól szóltak a klipek az MTV-n.

aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Pont ezért írtam én is, nincs akkora hely és az ehhez szükséges technika/elektronika így kevésbé van beépítve, vagy nem is lehet megoldani, de semmi gond, mert ezt meg tudod külön eszközzel valósítani, ergo nem vesztesz semmit, ráadásul mindezt megteheted pl. optikai megoldással.
aug. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Ket laptop hangszoroja kozott is jelentos kulonbseg lehet, ez inkabb gyartotol es modelltol fugg. Azt hogy te ezt 2! azaz 2!!!! TV-n tapasztaltad, azzal milyen jogalapon ws logikaval vonsz le egy minden TV-re vonatkozo, altalanos kovetkeztetest? 😆 Sulyos hianyossagai vannak a magyar iskolarendszernek...
aug. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk Samsung tévénk van, nagyon jó a hangzása.
aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Ez igaz, Samsung tv-m van, de nagyon jó a hangzása, meg fél hangerőn is már dübörög az egész ház. Nem tudom a gyártók hogy oldották meg ilyen viszonylag vékony tv-nél, de semmi panasz nincs rá hang

tekintetében

aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
69%

Tipikus konspirációs elmélet, amit az is cáfol, hogy a soundbar / hangprojektor sokkal később lett kitalálva, míg a kis lapos vacakok már előbb léteztek.

Ez egyszerűen ilyen, a gazdaságosság és design okán így jött ki a lépés. Valamelyikbe csak bedobták a kis hangszórót (de ilyenek vannak manapság is), míg a másikba külön kis műanyag hangdobozkát kreáltak neki (LG stb., aminek legalább már nem fájt a hangja), opcionálisan a háta közepére még egy lapos mélysugárzót is, 2.1 végfokkal meghajtva.

Így adott volt a választék, az már a te bajod, hogy megvetted az olcsóbbat vagy a drágábbat.

Nem kell bármi mögé összeesküvést látni!


"Szerintem a tűéles UHD meg 4K képhez ennél teltebb hangzás dukálna, nem?"

Nem, ugyanis fizikailag nem lehet tökéletes, avagy külön hangrendszer dukál hozzá mindenképpen.

Vannak ugyan speciálisabb megoldások TV-nél is, de azt meg nem akarod megfizetni, inkább külön építed ki a hangot, mert ennek ez a kulturált módja.

aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!