Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit csináljak a régi házimozival?

Mit csináljak a régi házimozival?

Figyelt kérdés

Van egy philips házimozim kb 2000ben kaptam és egy lg tvm ami 5éves.


Nem tudom össze kötni a tvvel mert nincs hang. Csak jack csatlakozó van rajta. Maga a DVD lejátszó nem játsza már le normálisan a lemezt.


Létezhet h a tv nem ismeri fel hsngforrásként?


jún. 6. 08:19
 1/7 Morzsi007 ***** válasza:
18%

Az újabb TV-ken szokott lenni fejhallgató kimenet (jack), bár egyre ritkább. Ha van ilyened, azzal összetudod kötni, gondolom a házimozin van aux bemenet.

Ezzel a hang megoldva. Dvd-t ha nem játszik már le, akkor az nem téma.

Eg ilyen TV-n amúgy is gyatra a DVD film minősége. Veszel Soundbart, ez a legegyszerűbb megoldás egy jobbfajta hangzásra a régit kidobod.

jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fejhallgatóval nem szeretek tvzni.


Aux kimenet van a dvdn is meg a tvn is. Mégis össze kötve nem ismeri fel

jún. 6. 09:05
 3/7 Morzsi007 ***** válasza:
18%
Engedélyezni kell a TV-n a hangkimenetet és lehet fel kell hangosítani, hogy megfelelő legyen a jelszint. Pontosabban DVD-n aux bemenet, a TV-n kimenet.
jún. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
70%

Mert az AUX (auxiliary) általában bemenet / tartalék, noha múltkor belekötött valaki és a Google-keresőt fegyverként használva extrém aux kimenetekkel támadt vissza.

De ebben a kategóriában az AUX bemenet szerintem és két inputot hiába kötsz össze.

jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Nálam a következőképpen van megoldva: DVD lejátszó HDMI kábellel van összekötve a tévével, a tévén engedélyezve van a fejhallgató kimenet.

A TV fejhallgató kimenete össze van kötve az erősítő (házimozi) aux bemenetével. Ennyi és kész.

jún. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem a DVD lejátszón nincs hdmi kimenet.

S video kimenet van, scart csatlakozó meg aux in L R, meg videó l r .

jún. 8. 11:35
 7/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
56%

Némelyiken szokott lenni HD-komponens kimenet is, ami már tűrhető, de az meg újabb TV-ken nincs már bemenetként. Meg amúgy is mindegy, ha már nem jó DVD-lejátszó, bár gyakori eset, hogy csak poros a lencse. Vagy lehet már emissziószegény is.

Hangot a SCART-ról is le lehet venni.

jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!