Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi kell ahhoz hogy valóban...

Mi kell ahhoz hogy valóban kimaxoljam vizuálisan a moziélményt otthon?

Figyelt kérdés

Még a vizuális részével sem vagyok tisztában szóval egyenlőre ez elegendő nekem és a "hang" részét most nem firtatnám.


Vettem egy Tv-t ami elvileg már mid-high range: 65" samsung s90d oled


Az a része nem tiszta hogy hogyan is kell lejátszani a legjobb minősségben egy ilyen tévént a kontentet... direct penriveról vagy ugyan olyan jó ha pl egy streaming szolgáltatásról játszom le?


Hogy működik ez az "AI felskálázás" vagyis a való életben mit jelent? ha pl egy fullHD tartalmat játszok le azon javítani fog drasztikusan?


Ilyen tv re milyen tartalmakat érdemes letölteni, milyen formátum az amivel a legjobban ki lehet hajtani?


aug. 20. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Streaming is attól függ hogy melyik, és ott is össze-vissza tartalom függő, de általánosságban Disney+, AppleTV+ a legjobb minőség.

Netflix, Max, nem vészes, Prime Video nem az igazi.


Nyilván a legjobb élmény ha (közel) eredeti minőségben nézed (50-70GB is simán lehet) adathordozóról.


Felskálázás rendben van ezeknél az új modelleknél, de nyilván nem kell elvárni azt, mint egy natív 4K tartalomtól.


Mellette ajánlott egy komplett színkalibrálás is.

aug. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sötét legyen a szoba.


Minden képjavító funkció legyen kikapcsolva a TV-n.


Képmód: Film maker

Élesség: 0


Ezzel már jól elvagy egy darabig.


~100 óra után lehet kalibráltatni, ha van rá igényed. Ez szakembernél kb. 40 ezer Ft. környékén mozog HDR módokkal együtt.

aug. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 menta34 ***** válasza:
75%

Vannak kalibráló képekkel weboldalak, a beépített böngészővel simán meg lehet nézni ... és akkor spórolsz 40 ezret.


A legjobb minőség a legnagyobb felbontás és bitráta. A streaming adott, annyit tud és kész. Ha letöltesz akkor el tudod dönteni, én van amit 4K-ban és van amit csak 720P-ben töltöttem le, pl. egy sokrészes sorozat simán darálni bőven elég 720P. Mondjuk jó ideje nem töltök le, 3 streaminget is fizetek, bőven elég.

aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A fingszagú pattogatott kukorica és a nachos is kötelező kelléke a mozi élménynek, valamint nyomtass jegyeket és valamelyik családtag lehet a jegyszedő. :D
aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

> "Vannak kalibráló képekkel weboldalak, a beépített böngészővel simán meg lehet nézni ... és akkor spórolsz 40 ezret."


Súlyos tévedés! Végpontozni, élességet beállítani otthon is lehet tesztábrával, eddig igaz a történet, de színkalibrációt csakis műszerrel. A jelszintű problémákról nem is beszélve, amit laikusok sokszor észre sem vesznek. A Samsungokat egyébként szeretik a szabványnál hidegebbre kalibrálni gyárilag.

aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

wow nagyon köszönöm a válaszokat.


Namost én annyira hülye vagyok hogy csoda hogy ilyen TVm van ...



Akkor ez a kalibrálás ennyire fontos ezen a szinten? azaz ha googlebe beütöm hogy tv kalibrálás akkor kiad egy szakit és ő megcsinálja úgy hogy látványosan jobb lesz? (mert amúgy ha gyárin hagyom akkor rossz?) : )))

aug. 21. 17:33
 7/10 A kérdező kommentje:
ja meg még annyi hogy ha 1x én egy profival megcsináltatom akkor az úgy is marad? azaz egy beépül valahogy vagy ha factory resetet nyomok akkor lőttek neki máskülönben meg nem lesz gond csak így?
aug. 21. 17:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

> "Az a része nem tiszta hogy hogyan is kell lejátszani a legjobb minősségben egy ilyen tévént a kontentet... direct penriveról vagy ugyan olyan jó ha pl egy streaming szolgáltatásról játszom le?"


Használhatod a TV saját lejátszóját vagy bármilyen lejátszóprogramot. Használhatsz külső eszközt is a lejátszáshoz, esetleg csatlakoztathatod PC-hez is.


> "Hogy működik ez az "AI felskálázás" vagyis a való életben mit jelent? ha pl egy fullHD tartalmat játszok le azon javítani fog drasztikusan?"


A felskálázásó algoritmusoknak az a lényeg, hogy a képet a lehető legkevesebb hibával alakítsák át. Mivel átskálázás történik, ezért mindenképpen megváltozik a kép, ha pedig megváltozik, akkor mindenképpen hibák kerülnek a képbe. Banding, ringing, aliasing, stb. Ha Full HD-t skálázol 4K-ra, akkor az olyan szempontból jó, hogy a 4K egész számú többszöröse, így csak sokszorozni kell a pixeleket.


Hogy a Samsung AI-alapú felskálázása mennyire jó, azt nem tudom, de hogy Full HD -> 4K esetén biztosan nincsen rá szükség az egészen biztos.


> "Ilyen tv re milyen tartalmakat érdemes letölteni, milyen formátum az amivel a legjobban ki lehet hajtani?"


Filmekből REMUX. Sorozatokból WEB-DL, ha élőben nézed (BD kiadás általában csak évekkel később van vagy egyáltalán nincs is).


Sajnos a 4K kiadások manapság már HDR-ek is egyben, így mindenképpen tone mappingra van szükség. Arra jelenleg nincsen igazán jó megoldás megfizethető áron.

aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

#6 Durván 100 óráig felesleges kalibrálni, mert addig sokat változik a panel. Végpontozás (brightness/contrast csúszkák) általában jó szokott lenni gyárilag, azokhoz sem nyúlnék még. A fényerőt műszer nélkül nem lehet beállítani szabványra, így nem érdemes vele foglalkozni, maximum ízlés szerint beállítani valami alacsony értékre (gyárilag nagyon fényesre szokták húzni).


Ha eljön a 100 óra és úgy érzed, hogy szükség van kalibrálásra, akkor őt tudom ajánlani:


[link]


> "ja meg még annyi hogy ha 1x én egy profival megcsináltatom akkor az úgy is marad? azaz egy beépül valahogy vagy ha factory resetet nyomok akkor lőttek neki máskülönben meg nem lesz gond csak így?"


Természetesen nem marad úgy. Nem kell resetet nyomni.


Egyszer kell bekalibrálni, és utána évente célszerű rámérni, mert a panel ahogy öregszik, úgy csökken a fényessége és tolódnak el a színek. De akkor sincs semmi, ha kihagysz egy éves ellenőrzést spórolási okokból.

aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Oriásiak vagytok nagyon köszönöm a válaszokat!!


8/ Igen ez nagyon nagy segítség volt mert annyi fajta verzió van hogy azt se tudom mi de így már tudom hogy miket töltsek :))


9/ pont őt néztem én is de ez is nagyon nagy segítség hogy kb 100 üzemóráig ne nyuljak hozzá max utána.


Amúgy nem volt olcsó kb 750k és azért választottam ezt mert összességében jobbnak mondták mint a LG c4 et pedig azthittem hogy az oled királya az LG de a samsung is feljött és a C4 betekintési szöge borzasztó ezalatt azt értem hogy brutálisan zöldül a kép és ezt kb az összes online tesztbe elmondták nem is értem hogy hozták ezt össze dea samsung mellette sokkal szebb képet produkált (ez a panel azaz ezt nem lehet javítani)



Amúgy egy 2024 es model amin elvileg van már valamilyen oled javító program kb mennyi az élettartama? Kicsit sok volt ez a kiadás és jó lenne ha bírná :)

aug. 21. 19:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!