Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A JBL valóban nem olyan jó...

A JBL valóban nem olyan jó márka mint amilyennek be van állítva?

Figyelt kérdés
Sokan írják hogy ez a márka a hangszórók terén nem a legszebb hangzású, sokan dobozos hangúnak nevezik. Nekem van JBL fülesem és hangszóróm, az egyik egy Partybox 310, a másik Charge 3 megvagyok velük elégedve. Nagyon jó a basszusa, szép a hangja. Bár a Charge 3 gyakran mintha recsegne, ezt olvastam is hogy megjelenik ez a hiba. A füles szintén tökéletes.

aug. 16. 11:23
1 2
 11/15 feri 45 ***** válasza:
Én rengeteg hangszórót javítottam és javításkor sok hangszóró ragasztásait szétoldottam. Így az alkatrészeket is külön-külön minősíthetem. Nem tapasztalok jelentős minőségi eltérést a különböző gyártmányok között! Itt a hazai gyártmányokkal is összehasonlítás történt. Sokszor magyar gyártmányú alkatrészekkel (tekercs, pille, perem, szél, mágnes,...stb) javítunk.(Különbözőek a bárium ferreit minőségek!) A magyar faanyagok és műanyagok mennyivel térnek el a hasonló kölföldi alapanyagoktól?? A dobozok belső kárpit és habszivacs minőségét is össze lehet hasonlítani! Rengeteg a külsőség, dekoráció melynek semmi köze a hangzáshoz! Üdv:H.F.
aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Szirty ***** válasza:

"A magyar faanyagok és műanyagok mennyivel térnek el a hasonló kölföldi alapanyagoktól??"


A hangminőséget nem csak az anyagminőség határozza meg (főleg nem az), hanem az egésznek a fizikai kialakítása.

aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 feri 45 ***** válasza:
Kedves Szirty! Tévedsz!! Én 70 körüli különböző hangfalat (dobozt) készítettem életem során.Egy-egy plédányból több tíz példányt. Az a tapasztalatom, hogy a fa anyag impregnálása, felület kezelése is hangzás változást okoz, nemcsak a falapok szerkezete, anyaga, csapolása, ragasztása, csavarozása, stb. Remélem, hogy a "fizikai kialakítás" alatt a bass-refleksz, zárt doboz, nyitott doboz, labirint, kam-pund,... egyéb kialakítást érted, amiben egyet értek Veled. Üdv:H.F.
aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Szirty ***** válasza:

Feri!

Én azt írtam hogy a nem _csak_ az anyagminőség határozza meg és nem azt hogy az nem határozza meg.


""fizikai kialakítás" alatt a bass-refleksz, zárt doboz, nyitott doboz, labirint, kam-pund,... egyéb kialakítást érted"


Így van. Ezt értettem alatta. De nem csak a "konfigurációk" közötti különbséget (hogy reflex labirint, zárt, stb) hanem az azon belüli fizikai kialakítást is.

A doboz méretét, geometriáját, a falvastagságát, a reflex cső átmérőjét, hosszát (ha van benne), a hangszóró érzékenységét és egyéb fizikai paramétereit, a hangváltót, stb, stb..

aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 feri 45 ***** válasza:
Kedves Szirty! Azt hiszem, hogy egyet étünk. Köszönöm!
aug. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!