Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Bocsi, ha buta kérdés: ha egy...

Bocsi, ha buta kérdés: ha egy nagy teljesítményű hangfalat (nevesen egy aktív (beépített erősítővel rendelkező) JBL EON 618 S-t) oldalra állítva használok, az tesz valamilyen kárt benne?

Figyelt kérdés
Értelmes (vagy egy egyszerű igen/nem) választ szeretnék kapni a kérdésemre.

2022. márc. 22. 17:16
1 2
 1/13 Zzzoli ***** válasza:

Azzal nincs baj ha valaki kérdez! :-)

Semmi gond nem lesz, nyugodtan használhatod, bármilyen pozícióban!

2022. márc. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Vannak, amiknél számíthat:


úgy van erősítve az anyag, a felfüggesztési pontok, a szerkezet, hogy a saját súlyát jól bírja és nem várt helyeken kevésbé rezonáljon be, azokat jobban vezesse el, stabilabban álljon, stbstbstb


de baja bizonyára nem lesz, esetlegesen ha jobban ki van téve hőingásnak, akkor évek múltán deformálódhat úgy jobban az anyag-burkolat

2022. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szirty ***** válasza:

Nem lehet tudni.

Nem ismerem a belvilágát a készüléknek.

A legvalószínűbb várható probléma az elégtelen hűtés (alias túlmelegedés).

Ez nyári melegben hosszabb ideig nagy teljesítménnyel hajtva jelentkezhet.

Abból adódhat, hogy a beépített tápegység és végfokozat hűtőbordái vízszintesek lesznek ha a készülék az oldalán van ami a hőátadást gátolja.


Láthatod a hátulján is, hogy a szellőzők alul és felül vannak.

[link]


Ha aktív hűtésű akkor ez nem probléma. De ezt nem tudom.

2022. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Zzzoli ***** válasza:

#3

A 618S-nek csak egy panel a hátulja, nin külső borda. Befordíthatja ha úgy fér el valahol.

2022. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Zzzoli ***** válasza:
*nincs
2022. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Zzzoli ***** válasza:

A régebbi Eon sorozathoz képest egy filléres minimál tápot és erősítőt tartalmaz, ugyanazért az árért. Nyilván a minőség nem gagyi, de erősen látszik rajta a fogyasztó társadalom irányzata. Szerencséjükre a mai félvezetőkkel ezt meg is lehet oldani.

Alig van a tápjának is és a végének is disszipációja, teljes kivezérlésen is.

2022. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Zzzoli ***** válasza:
*fogyasztói
2022. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szirty ***** válasza:

"nincs külső borda."


Egy szóval se írtam hogy van.

A hűtőborda belül van ha van! :)

De azt ugyanúgy befolyásolja a készülék orientációja.

Említettem hogy nem ismerem a készülék belső kialakítását, de a hátulján lévő szellőző rács elárulhat valamit... (számomra legalábbis).


Már ha tényleg van borda, mert van olyan típus aminél a hőleadást a hátlapi panelen keresztül oldják meg. De ezt is leírtam!

2022. márc. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja igen, ha aktív cucc, akkor a hűtése is számba jöhet, mint írták

- én voltam a 2., ma 17:37-es


sokfélén előjöhet, hogy merre melegszik mondjuk az oldala, ahol leadna hőt (pl. hűtőszekrény, miknek van minél az oldala melegszik és nem a hátulja...), hűtőbordák kialakítása, stb


- bár ideális esetben annyira szét kéne túlparaméterezni, hogy ez ne számítson

2022. márc. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
Nyugodtan eldöntheted. Egy polifoam lap azért nem ártana a padló, bútor, stb és hangfal közé. Szerencsésebb úgy dönteni, hogy a reflex nyílások alul legyenek.
2022. márc. 23. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!