Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nagy bajban vagyok! Van egy...

Nagy bajban vagyok! Van egy videoton DC 2050E típusú hangfalpárom, amiket ma vettem. Valaki tud segíteni? A többi lent ⬇️

Figyelt kérdés
Szóval ma vettem egy fent említett tipusú hangfalpárt, viszont minkét hangfalon a mélyhangszóró pereme el volt válva a hangszóró anyagától. Ezt az előző tulaja úgy próbálta meg orvosolni, hogy valamilyen ragasztóval telibekente az egészet, hogy megragassza viszont a ragasztó hetek óta rajt van és nem köt meg és nem is fog. Valaki esetleg tudna valamilyen tanácsot adni, hogy mivel tudnám a peremről és a hangszóró anyagáról eltávolítani ezt a ragacsot?

júl. 27. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ehhez kéne tudni,hogy pontosan milyen ragasztót kent oda.
júl. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pattex ragasztót, ami kb minden falusi kisboltban jelenvan.
júl. 27. 22:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A Patex egy cég, ahol mindenféle ragasztókat gyartanak.

Csak tippelek: lehet hogy kérkomponenses ragasztó egyik komponensével kente csak be, az sosem fog megkötni.

júl. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Elküldöd, megcsinálják.

[link]


Vagy ha te akarsz barkácsolni:

[link]

júl. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
26%

"viszont minkét hangfalon a mélyhangszóró pereme el volt válva a hangszóró anyagától."


Hangszóró anyaga a papírmembrán és a fémkosár is. Perem elvileg a gumiperem. Ezt nevezzük precíz fogalmazásnak.

júl. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Ezt nevezzük precíz fogalmazásnak.


Vagy inkább okoskodásnak.

júl. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Te mérnök.... mi lenne ha elkezdenél normális válaszokat adni. Nekem már rohadtul elegem van abból hogy mindig mindenkit csak kijavítgatsz érdemi válasz nélkül.
júl. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szirty ***** válasza:
88%

Ezeknek a hangszóróknak nem gumi pereme van, hanem habszivacs pereme.

Ez előnyös abból a szempontból hogy kisebb a mechanikai ellenállása de sajnos hátrányos tulajdonsága hogy nem időtálló.

Egyszerűen elporlad az évek alatt.


Inkább vidd el hangszóró javítóhoz.

Ha eltávolítod a ragacsot amit a kérdésedben említesz, akkor hogyan tovább? Mit kezdenél vele?


Gyanítom hogy a perem nem csak levált, hanem el is van szakadva. A probléma sajnos csak a perem cseréjével orvosolható.

júl. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
36%

Precíz fogalmazás feszegetése pont azt a célt szolgálja, hogy a reakció függvényében megfelelő válasz legyen adható.

Aki ezt nem érti, szerintem ne kötekedjen, csupán rosszindulatból vagy önmagából kiindulva.

Ez vonatkozik több olyan válaszomra is, amit valaki nem ért, miközben én tudom, hogy miért írtam és ha türelemmel kivárná, megtudhatná.

Idézet (amit nem mindig lehet itt betartani, de ha csak kötekedni akarsz, célszerű lenne):

--------------------------------

Ha választ írsz, kérjük, vedd figyelembe be a következőket:

- Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a válasz értékelésével fejezheted ki.

--------------------------

júl. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Úgy gondolom, hogy ez a szervízmérnökünk erősen figyelem- és szeretethiányos lehet, hogy még az utálat kiváltása is, de legalább vele foglalkoznak, megfelel számára.


Magához a hangszórójavításhoz annyit, hogy én is inkább szakemberre bíznám, hiszen ezek azért "nemes" darabok, nem szabad kókányolni őket.

júl. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!