Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez az aktív hangszóró már...

Ez az aktív hangszóró már újkorában is ilyen vacak lehetett, vagy csak elgyengült benne a trafó az évek alatt?

Figyelt kérdés

Genius SW-N2.1 200

[link]


Nemrég kaptam egy ilyet hibásan, a jack csatlakozójánál meg volt törve a vezetékben a drót, ezért az egyik oldala nem szólt. Nos, ezt megjavítottam, de nem biztos, hogy megérte...

Ha halkan hallgatom, akkor nagyon szépen szól, de amint adok neki hangerőt (nem is olyan sokat, csak hogy jól hallható legyen), akkor a woofer elkezd "fingva" szólni, olyankor a kis zöld LED fénye is halványabb lesz.

A szatelit hangszórók nem torzulnak, azok tényleg csak magasabb hangerőre tekerve torzulnak. Külön szabályozható a woofer hangereje, ha letekerem, akkor nem csinálja a "fingva szólást", viszont akkor nem lesz basszus sem...


Na most, ez leginkább minek a hibája? A trafó lehet gyenge? Erre a bekapcsolást jelző LED fényének halványodásából következtetek. Esetleg a woofer erősítője lehet túl gyenge? A pufferkondenzátor lehet elgyengülve? Vagy ez egyszerűen már újkorában is egy ekkora vacak lehetett?

Esetleg lehetne valahogy javítani ezen a problémán, mondjuk trafó és kondenzátor cserével?



jún. 22. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ez valami Genius hiba.

Nekem egy 2.0-s SP HF-3000A van és hosszú (kb 10 év) használat után a jobb oldala elhalkult és eltűnt belőle a basszus is. (A jobb oldaliban van minden elektronika és trafó)

jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amúgy nincs kizárva, én is többször tapasztaltam már ilyen furcsaságokat Genius hangszórókkal... Többek közt egy régebbi modellel (SP-F350, ott is a jobb oldaliból tűnt el a basszus, és fémesen zörög is, a bal oldala hibátlan) illetve egy annál újabbal is (SP-HF 150, annak a bal oldala halkult el,ez USB tápos), illetve még a kérdésben forgó is ilyen érdekes...


Kinézetre (design) nagyon jók a Genius hangszórók, viszont ezek a "betegségek" eléggé bénává teszik, mint hagszóró...

jún. 22. 18:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is pont ezért költözött a pincébe a következő lomtalanításig ...
jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

"Esetleg lehetne valahogy javítani ezen a problémán, mondjuk trafó és kondenzátor cserével?"


A trafó nem gyengül el. A pufferkondik viszont el tudnak öregedni (csökken a kapacitásuk).

Tápfeszültség probléma ettől még lehet (sőt valószínű hogy ott a gond).

Szét kell szedni, meg kell nézni, tápfeszt mérni üresen, terhelve.

jún. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 feri 45 ***** válasza:
Én is azt állítom, hogy a trafó nem gyengül le. Viszont, ha a táp szűrő kondenzátora "beszáradt", ami gyakori, akkor 100 Hz-n búg! Nem ismerem az említett erősítőt kapcsolás techniailag. Ha egy tápos komplementer, és kondis kicsatolású, akkor itt is előfordul a kondi "beszáradása", és ettől lehalkul. Kondi csere! Üdv:H.F.
jún. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!