Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Több, Amazonról vett zenei...

BécsiFehér kérdése:

Több, Amazonról vett zenei CD-n tapasztalom, hogy amikor két szám között folyamatos átmenetnek kellene lennie, egy pillanatnyi, zavaró szünet van. Ezek valami hamisított gyári CD-k?

Figyelt kérdés

jún. 2. 17:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Igen.

De erről én tehetek, hogy nem tudok fogalmazni. (vagy minek hívják.)

Pedig általában fél napig is gondolkodok azon, hogy hogyan írjam le érthetően...


Amúgy a Cd alja milyen színű?

Olyan ezüst színű, mint a gyári Cd-lemezeké?

Vagy pedig zöldes-kékes színű, mint az írható Cd?

jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Gyári, ezüst színű. Ha a laptop-omhoz csatlakoztatott külső CD-lejátszón játszom le, akkor jól játsza le, szünet nélkül két szám között, ahol nincs szünet.
jún. 3. 18:11
 13/20 anonim ***** válasza:

Még mindig nem ismerjük azt az eszközt, meghajtót, lejátszót, lejátszóprogramot, amin nem jó a lejátszás.


De most kipróbáltam a legújabb AIMP lejátszón.

[link]

És hibátlanul működik a szünet nélküli lejátszás, Ha a programban a "DSP kezelő"-ben a "keverés"-résznél a "Zene keverés engedélyezése" nincs bepipálva!

jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ez egy asztali lejátszó: Sencor SDV 2513H. A közönséges Windows Média Player-en működik a szünet nélküli lejátszás, tehát nem a CD-lemez a hibás.
jún. 3. 19:50
 15/20 anonim ***** válasza:

Egy dvd lejátszótól nem várható el, hogy az Audio CD-t is hibátlanul játssza le.

Hiába néz ki szépen a lejátszó, még akkor sem.

Főleg ilyen Sencor és társainál...

jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Egy dvd lejátszótól nem várható el, hogy az Audio CD-t is hibátlanul játssza le."

Miért is nem? Ha egyszer benne van a specifikációjában? A CD egyszerűbb, mint a DVD.


"Főleg ilyen Sencor és társainál..."

32 évvel ezelőtt, Hollandiában vettem egy noname CD lejátszót, az hibátlanul játszott le minden CD-t. Kár, hogy sokáig nem használtam és álltában elromlott. A Sencor egy bejáratott japán márka, egyébként. Van egy Philips DVD lejátszóm is, dobozhangot produkál, és hibázik néhol CD lejátszás közben...

jún. 3. 20:49
 17/20 anonim ***** válasza:

Oké, akkor van még egy ötletem:


A HDMI-kábel NE legyen hozzá csatlakoztatva,

hanem csak az analóg kimenettel legyen összekötve a TV és/vagy az erősítő is.

jún. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Kihúztam a HDMI-t, nem változott semmi. Nem is vártam, mert mint írtam, közben utána néztem fórumokon, és az lehet a gond, hogy a régi CD-lejátszók egyszerűen csak olvasták a lemezt és az adatfolyamot átadták a DAC-nak, ami analóg jellé konvertálta azt. Így úgy hallott az ember mindent, ahogy azt a lemezre írták. A maiakban mikroszámítógép van, ami beolvassa és memóriában tárolja akár az egész számot a lemezről, és úgy dolgozza fel. Az a furcsa, hogy van amelyik nem tudja a szünetnélküli lejátszást kezelni, holott a Windows MediaPlayer is tudja.

Az a pillanatnyi szünet két szám között, ott ahol nem kéne, van akit nem zavar, engem igen. Az élőkoncertek lemezein és sok ún. koncepciós lemezen szünet nélkül következnek a számok.

jún. 4. 08:47
 19/20 anonim ***** válasza:

"A maiakban mikroszámítógép van, ami beolvassa és memóriában tárolja akár az egész számot a lemezről, és úgy dolgozza fel."


Ezért gondoltam azt, hogyha kikerüljük a digitális kimenetet,

((úgy, hogy tényleg nincs oda hdmi-kábel csatlakoztatva, amit érzékelne a lejátszó))

akkor talán nem kell beolvasnia a memóriába a számokat. De akkor ez nem vált be.


Sajnos nem találok így hirtelen semmilyen képet a lejátszó menüjéről.

Azaz nem látom, hogy milyen beállítási lehetőségei vannak.

Mert lehet, hogy a TV-n megjelenő menüben lehet hangkimenetek formátumát állítani.

Például Dolby-ról PCM-re, és úgy használva csak az analóg csatlakozókon keresztül nem kellene memóriába olvasnia és lehetne folytonos a lejátszás.


Vagy, esetleg van benne olyan funkció, ahol ki lehet választani, hogy milyen sorrendben játssza le a számokat.

Ez esetben meg kellene próbálni ott beállítani, csak most sorban a számokat.

Ha pedig eddig be volt kapcsolva az a funkció és úgy nem működött jól, akkor megszüntetni azt.

Mert valahogy csak rá lehet venni a normális CD lejátszásra.

jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

egy tipp, hátha még nem próbáltad, br nem tudom az eszközök adottak-e:


a CD lejátszódon van digitális kimenet? Toslink vagy SPDIF?

Ha igen akkor azt próbáld rákötni valamire aminek van ilyen bemenete és analóg kimenete (külső DAC, erősító, aktív hangfal), hátha....


Ha ez sem, akkor vegyél egy régebbi CD lejátszót használtan.

jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!