Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Több, Amazonról vett zenei...

BécsiFehér kérdése:

Több, Amazonról vett zenei CD-n tapasztalom, hogy amikor két szám között folyamatos átmenetnek kellene lennie, egy pillanatnyi, zavaró szünet van. Ezek valami hamisított gyári CD-k?

Figyelt kérdés

jún. 2. 17:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
nem feltétlen
jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mercury Records Ltd. Made in EU. van ráírva. Ezt a problémát házilag meg lehetett oldani úgy, hogy lemezre íráskor "disc at once" opciót kellett választani, és működött. Nem értem, gyári lemezeknél miért nem működik?
jún. 2. 17:26
 3/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Házilag igen, de lehet, többeket zavarna, ha esetleg nem tud rendesen léptetni a kívánt sávra.

[link]

A CD lemezeken minimum 1, maximum 99 sáv lehet. Az egyes sávok minimális hossza 4 mp, ami 300 szektornak felel meg. Általában egy sáv egy összefüggő zenei anyag, és a sávok között 2 mp. szünet van - bár ez nem kötelező.

A legkisebb címezhető egység a sáv, bár a sávon belül is van lehetőség "sávrelatív" címzésre. (A sávrelatív címzés a sáv elejétől időben mért távolságot jelenti.) A címzés általános formátuma perc : másodperc : keret.

A keresés megkönnyítésére a sávok indexelhetők; általában két indexet használnak. A 0 jelöli a sáv előtti szünetet, míg az 1 a "zene" (hanganyag) főrésze.

jún. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy vannak-e a lemeznek IFPI-kódjai. Az alapján lemez beazonosítani a gyártót.

A kódokat a lemez belső karimájánál keresni. Az egyik fajta az a műanyagba van belenyomva (mould SID code) a másik kód az adathordozó rétegbe van beleírva (mastering SID code)

Mindkettő úgy kezdődik, hogy IFPI és utána van még 4 karakter (betűk és számok, vagy csak számok)

Amúgy a "Made in EU" nyelvtanilag nem helyes. Made in the EU lenne a helyes.

jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Ez áll a belső karimán, az adathordozón: 5339423 24 A00 és IFPI I554 Sony DADC Universal. A műanyagon lévőt nem tudom kiolvasni.


Made in the EU van a tokon, én írtam helytelenül.


#3: Ez oké, de miért hallatszik az a kis szünet két szám között, ahol nem kéne?

jún. 2. 20:52
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
A lejátszó miatt is lehet. De rá is vannak írva a CD-k re DVD-k re hogy a rétegek közötti váltás rövid szünetet eredményezhet.
jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Érdekes lenne megtekinteni a CD-Text adatokat, ha van olyan.

Ott esetleg kibukhat az egyik lehetséges hiba oka,

ha pl. a zeneszámok elnevezése úgy néz ki, hogy: zeneszámcíme.MP3


Mert a "pillanatnyi" zavaró szünet akkor szokott lenni, ha egy olyan folyamatos átmenetekkel elkészített AudioCD-t valaki számonként tömörít mp3-ba, vagy esetleg más veszteséges formátumba.

És elég dúrva lenne, ha az lenne felírva a lemezre, mint eredeti zenei CD.

jún. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Megnéztem, nem mp3 fájlok vannak rajta, szabályos CD.

Kipróbáltam külső CD/DVD írón, ott le tudja játszani "gapless" módon, vagyis ahol nincs szünet, ott nem hallani szünetet két szám között.

Rákerestem a témára angol nyelvű fórumokon, ott az derül ki, hogy a mai, modern CD-lejátszók, főleg amiknek az ára 1000 USD alatt van, általában nem tudnak "gapless" lejátszani, vélhetőleg ugyanaz a hardver van beépítve mindbe, bár van amelyiken be lehet állítani "gapless" üzemmódot. A régi, egyszerű CD-lejátszóknál nem volt ilyen gond, nekem is volt ilyen, nem merült fel ez a probléma. (Szomorú, hogy a mai modellek többségéből már a számláló kijelzőt is kispórolják.)

jún. 3. 10:59
 9/20 anonim ***** válasza:

"Megnéztem, nem mp3 fájlok vannak rajta, szabályos CD."


Persze hogy az, hiszen annak kell lennie!

Én nem írtam olyat, hogy más van rajta.

jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
7-es választ akkor rosszul értettem?
jún. 3. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!