Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen autós erősítőt vegyek?

Milyen autós erősítőt vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Napok óta olvasgatom már ezt az autós erősítős, hangszórós témát, de egyenlőre homály az egész. 😂 Szóval adott egy régi C osztályos Mercedes, elől az ajtókban 2x16 cm-es hangszórók, a kalaptartóban szintén 2x16 cm-es, a hátsó ajtókban pedig 2x10 cm-es, mindezekhez társul egy Pioneer fejegység 4x50w. Azt olvastam bekéne ruházzak egy erősítőre, mert a fejegység nem tudja kihajtani kellően a hangszórókat, torzít nagyon már közepes hangerőn is. Milyen erősítőt kellene hogy vegyek? Csak a hangszórókat kéne egyenlőre hajtani, de később lehet mélyláda is lesz. Hány csatornás erősítőre van szükségem?

márc. 21. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha fele hangerőn torzít, akkor kb 6dB tartalék hiányzik a kopp hangerőig. Ez így inkább ilyen esztétikai vagy élménybeli gond, számottevő javulást nem hozna hangerőben, ha csettintésre megoldódna. Ha teljesítményt akarsz, akkor mindent cserélsz nagyon jó konstrukciójú, méretben odaillő, értelmetlenül nagy teljesítményű, jobb érzékenységű hangszóróra szanaszét ajtókba, kalaptartó csere redőnyre, és a legnagyobb böhöm állat szub, amit megengedhetsz magadnak, nyilván adott esetben dedikált akksival, betyár nagy kondenzátorral kiegészülve, mehet a csomagtartóba, helyi adottságnak megfelelő alakút választva lehetőleg. Jobb hangszórókat a fejegység is megordíttathat, felüláteresztő szűrő kell rájuk, lehetőleg aktív, ami átkeresztez a szubra értelmesen. Valamennyi mélyet a kicsik is kell kapjanak, legyen jó a hűtésük nyár közepén is. Ha a szub olyan, hogy őrajta is lehet keresztezési frekvenciát állítani, azzal be lehet lőni úgy, hogy kicsit minél mélyebb, annál jobban ráindul. Főleg ha van lehetőség kevésbé meredek szűrőt is választani (hogy ne veszítsük el mondjuk az ütést a lábdobból). Rendszerszemléletet és tervezést igényel, komplex feladat, és minden eset egyedi. És még ezen bonyolít "kicsit", hogy mire vágysz, és ehhez képest mit tudsz megengedni magadnak.
márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 feri 45 ***** válasza:
Kedves Bandika 119! Vedd figyelembe "anonim" válaszát! Több autó rendszert hallgass meg!Ezek után írom a válaszomat. Ha egy rendszer fél hangerőig tiszta minőségű, de teljes vezérlésig torzít, akkor az erősítő túlvezérlése miatt keletkezik a torzítás. Én ilyenkor szópot kapcsolok a hangszóróhoz, és vizsgálom a kimenő hang jelet. Valahol, az erősítő rendszerben torzítás keletkezik.Ez a hangfrekvencia elött is előfordulhat, pl. KF erősítőkben. Ez AM (URH sávban) 10,6 MHz-n, AM (KH, HH) 460 kHz-n is előfordulhat. Az is lehet, hogy az AM és KH sávban elromlott a AFC vagy AGC szabályzó áramköre. Ez mind szerviz munkával deríthető ki. A felsorolt esetekben teljesen jó hangszórókkal is jelentkezik az általad leírt jelenség.
márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézz utánna, hogy eredetileg milyen erősítő volt a gyári, vagy hogy a gyári rendszer milyen volt és az alapján nézz egy erősebb erősítőt.


Egyébként bármilyen nagyobb teljesítményű minőségi autó erősítő jó. :)

márc. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 feri 45 ***** válasza:
45%

Kedves anonim! Vigyázzunk!! A nagyobb teljesítményű erősítő tönkre teszi a hangszórókat! Mondjuk meg Bandika 119-nek, hogy régi ököl szbály az, hogy az erősítő kimenő teljesítményénél mindig nagyobb teljesítményű hangszórók kellenek. 60 éve hangszórókat tekercselek! Minden leégett hangszóró javításánál bekértem az üzemeltető erősítőt és mindíg nagyobb teljesítményű erősítők voltak. Ez tízszeres teljesítmény is volt. Műszeres mérések voltak. Szerintem aki nem rendelkezik hangfrekvenciás műszerekkel az jobban teszi ha meg se szólal.

Jó 90 évvel ezelött a világvevő rádiókat ellátták " varázs szemmel". Ezek az idők folyamán AM1, EM4, EM80, EM84, EM87 csövek voltak. Később deprez műszereket alkalmaztak.Ezekkel jelezték a vett rádió állomás vételi téreősségét. Erős adóállomás vételénél az úgynevezett KF erősítőt vissza szabályozták az AGC és egyéb szabályzó áramkörökkel, mert e nélkül már a demodulációnál túlvezérlési torzítás jelentkezett. Bandika 119 olyan jelenséget állít, melynél ez a jelenség is előfordulhat. Tisztelettel:H.F

márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!