Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha 14v-ra lenne szükségem,...

Ha 14v-ra lenne szükségem, azt egy 16v-os kapcsolóüzemü tápegységből tudok csinálni hogy 3db sorba kötött szilicium dióda után csatlakozok rá? Igaz ez?

Figyelt kérdés
2023. jún. 22. 04:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Kérdezem ezt azoktól, akik napi szinten terveznek áramöröket. Ha jöl emlékszem a 14V úgy lesz meg esetemben, hogy a diódák nyitófeszültsége (3x0.7V) kivonható az egész betápból. Egyébként egy régi notebook-hoz kellene ez.
2023. jún. 22. 04:06
 2/8 anonim ***** válasza:
Zajos, plusz ha melegszik, változik az ellenállása is. Inkább feszültségosztó kell oda. Szerintem.
2023. jún. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kösd rá a 16V-ot, úgyis letörik kicsit a terhelés hatására.
2023. jún. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem laptopról lenne szó, azt mondanám, hagyd a p.csába a diódákat, jó lesz anélkül is, de jelen esetben ez a diódás feszültségejtés jó lesz.

A diódákat okosan válaszd meg, egy gép több ampereket eszik!

2023. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Itt van egy 14V-os táp az asztalomon, nekem meg 12V-os kellene éppen.
2023. jún. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4-esnek és a többieknek, Köszi a választ! Én is erre gondoltam, nem érdemes többet adni neki, mert ezek nagyon nem díjjazzák a túl sok tápfeszt ráadásul ez valami régi darab, 90-es évekbeli, állitólag feltámasztható, na erre lennék én kíváncsi.. Valami komolyabb szilcium diódák kellenek majd, , amúgy a laptop annyit ir, 1.5 A-t kér, az nem tünik nagyon soknak.. Ilyen kinai 16V-os tápom van is ami ennyit simán tud leadni..
2023. jún. 22. 18:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy a dióda melegedik, egy fesz. osztó meg stabilabban fog neked fesz.t tartani, nem értem miért a diódákhoz ragaszkodsz, valami Shottky dióda kellene legalább szerintem egy kapcs. üz. táphoz.
2023. jún. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A feszültségosztó csak akkor tartaná viszonylag stabilan a feszültséget, ha a terheléshez képest jelentős áram folyna rajta. 1,5 A mellett ez nagy veszteséggel járna. A 3 db sorosan kapcsolt dióda a jó megoldás. A rajta eső feszültség csak kissé függ a rajta folyó áramtól. Ha melegszik a dióda, akkor a rajta eső feszültség valamelyest csökken. 1,5 A áram mellett még nem túl nagy a veszteség, ha 0,8 V esik rajta, akkor is csak 1,2 W diódánként.
2023. jún. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!