Kell kondenzátor egy kis (200watt rms) teljesítményű erősítőhöz, ha max hangerőn, új akksival, járó motornál is villog a műszerfal világítás és a fényszóró fénye ?

Figyelt kérdés

Vettem egy Sony 2 csatornás ampot, 500w van ráírva de csak egy 25 amperes bizti van benne. A tápkábel 8Ga vastag, kb 8mm², ez elvileg bőven elég, mindenféle táblázatok alapján...

Most nincs rajta kondi, mert mindenki azt mondja, nem kell. De ha enyhén eltompulnak a fények, akkor sem kell ??

Plusz a hangerő 80%-ánál már torzít a mélyláda 100hz környékén.... Alacsonyabb frekin nem recseg, de a 100-120hz is fontos !

Az akkumulátor fél éves, 64Ah Banner.

Valaki tipp ?



2023. márc. 7. 07:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Áhhh.... nyertem vele 2 hangerő egységet. Most nem 36-nál kezd torzítani, hanem 38-nál. Már csak 0.1V a veszteség a tápkábelen, tehát ebben igaza volt a hifiboltosnak.

Az van, hogy kevés ez az erősítő... Csak már megint impulzívan vásároltam, nem néztem rendesen utána az áraknak, teljesítménynek és típusoknak. A fejegység is Sony. Ez 4db 5x8 ovált és 2 csipogót hajt, így 45-ig tudom hangosítani, torzítás mentesen. Be van kapcsolva a felüláteresztőszűrő 120Hz-től. Majd a nyáron veszek egy másik erősítőt, ezt meg eladom, ez így nem jó.....


Csináltam néhány képet:


1: [link]

2: [link]

3: [link]

4: [link]

5: [link]

6: [link]

2023. márc. 15. 12:23
 12/14 A kérdező kommentje:
*5x7 ovál
2023. márc. 15. 13:06
 13/14 anonim ***** válasza:
Na ez jo meg annyit lehet csinalni ha meg mindig villog a lampa hogy mersz egy feszt az akkunal is hogy esik e meg milyen a melynyomod? siman lehet hogy egyszeruen nem birja az aramot ami a melynyomobol jon es egyszeruen visszakuldi bele
2023. márc. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

A mélyláda egy 30 cm zárt Hertz:

[link]


Ez bírja, szépen is szól.

2023. márc. 16. 01:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!