Az egyetemi jegyzetelésre (kézírással, tollal csak az I-pad alkalmas?

Figyelt kérdés
Láttam az egyetemi hallgatóimnál tableteket (azt hiszem, hogy csak I-padokat) amikre a hozzájuk való tollal jegyzeteltek. Csak az i-pad alkamas erre? Annyira megtetszett ez a fajta jegyzetelés, hogy én is szeretnék ilyen tabletet. Ha már tablet, akkor természetesen nemcsak jegyzetelésre, hanem olvasásra, esetleg írásra konferenciahívásra, és általában netezésre, facebookozásra is használnám. Az i-pad nekem elég drága, van olyan, ami olcsóbb hasonló képességekkel? Egyáltalán mi az a minimum összeg, amit egy ilyen tabletre feltétlenűl rá kell szánnom? Az IOS-hez nem ragaszkodom, sőt, eddig csak androidos készülékeim voltak, meg voltam velük elégedve, az igényeimnek megfeleltek. Elég tudatlan vagyok a témában, eddig csak androidos készülékeim voltak. Az otthon levő tabletek pedig a technika fejlődését nézve lassan múzeális daraboknak számítanak.

2023. márc. 4. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nekem Lenovo Yogam van, az egyben tablet és laptop (ki lehet fordítani). Lehet venni hozzá Bluetoothos tollat es ugyanúgy jegyzetelhető. Windows alapú. Én nagyon szeretem, nagyon jól bírja (kb 4-5 éve van meg)
2023. márc. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Persze ha kisebbet szeretnél akkor marad a tablet, azokhoz is lehet venni billentyűzetet hogy tudj írni sokat rajta. Azt viszont nem tudok ajánlani, az enyém már nagyon régi és annyira nem is jó (Samsung, amúgy se szeretem a Samsung készülékeket)
2023. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Ipad! (És nem i-pad!)

Nos a sima kilencedik generációs ipad tavaly 135 ezer Ft-ert ajándék ár volt, egy belépő szintű Tabletről beszélünk ami nyilván nem tud nagyon túl sokat nyilván ezt tartalomfogyasztás ra találták ki tehát nem ezen kell majd videót vágni de ezt leszámítva minden napi tevékenységekre igen jól használható :D rengeteg ismerősöm döntött úgy hogy iPad et vesz jegyzetelésre vagy csak szórakozásra tartalmat fogyasztani.

Nekem a munkám olyan hogy lehet nézni a tévét és úgy ne unatkozzak hogy nagyobb képernyő lássam a dolgokat én lényegébe azért vettem meg az ipadet. Jelenleg 194 ezerre ment fel az ára szóval nem tudom. Ipadot azért szeretjük mert relatíve hosszú frissítés idővel rendelkezik öt évig nem fog belassulni megfogja kapni minimum öt évig a frissítéseket és még utána is pár évig bátran használható abszolút jól van összerakva jópofa extrái funkciói vannak jegyzetelés te is szórakozásra is tartalom fogyasztása több mint tökéletes az androidos vonal ez sajnos nem tudja az androidos vonal 2 év után már nem kap frissitest, Ott sajnos nincs ilyen jó az ökoszisztéma, viszont ha az iPad mellett döntesz akkor kompromisszumot kell kötnod, hiszen prezentációkat készíteni nem olyan egyszerű vagyis nem olyan megszokott minthogy azt windowson vagy Android on tennéd ezekkel jól utánanézni és azután dönteni hogy neked megéri-e. Én azt szoktam mondani hogy ne bonyolítsd az életed vegyél egy iPad et vagyis mind addig azt mondtam amíg ilyen 130 000 Ft körül lehetett kapni iPad eket most hogy 194 000 Ft nem tudom a fele tudja én egy biztos nem adnék érte:D

2023. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Azt ne felejtsük el, hogy toll nem jár hozzá, az 55900 Ft (az olcsóbbik verzió...) ha az eredetit nézzük. [link]

Viszont néhány Androidos tablet is támogat tollakat, és azokhoz modelltől vagy típustól függően adnak tollat, vagy lehet venni hozzá egy kicsit olcsóbban (de akkor is min. 20e Ft körül). Még csak nem is az Apple gyártotta az első ilyet, és nem a régi rezisztív eszközökre gondolok.

2023. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:
35%

Nem.

Toll és ceruza is alkalmas.

2023. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 verus.emma válasza:
Nem. Már a legtöbb gyártónak van jegyzetelésre alkalmas opciója. Láttam már Huawei és Lenovo kompatibilis tollakat is, de pl. nekem a Samsung a bejövős. Árban kb. 150 000-től a csillagos égig vannak eszközök.
2023. szept. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!