A Budapesti 89,5 MHz-n mikor lesz másik rádió? (Nem a Rádió 1)
Mivel ez ilyen hatalmas, kardinális, mindent eldöntő kérdéssé lépett elő Kérdezőnél, eszembe jutott még számára a XI. kerületbe való költözés lehetősége is. Az adó elég közel van...
Aki a jövőben bármit kommentel a "régen így volt", "Xy településen van, itt nincs", "itt recseg, de y helyen meg jó" típusú hozzászólásaira, a saját idejét vesztegeti.
Jól belinkelted előző kérdéseid gyűjteményét, melyekre szintén SENKI SEM TUD MEGOLDÁST.
Kívánom, hogy más irányba forduljon érdeklődésed, mert ez zsákutca.
"#107 Amikor a Music FM indult, még sok csatorna 4:3 SD volt, ma ehhez képest 16:9 HD."
A rádiózáshoz hogyan jön ez?
Kérdező, a helyett, hogy irreális elvárásokat próbálsz kergetni, fogd fel:
1. Egy rádiócsatorna fenntartása pénzbe kerül. Kezdve egy stúdió kialakításától (visszhangmentesített, csendes helyiség; mikrofonok, fejhallgatók, keverőpultok, számítógépek, hanginterfészek, hordozható hangrögzítők, esetleg kamerák) a dolgozók (műsorvezetők, szerkesztők, riporterek, technikai személyzet,....) megfizetésén keresztül, a médiatartalmak licencdíjain át, a frekvencia és médiahatósági díjakat sem elfeledve.
Ezt valamiből ki kell gazdálkodni - kereskedelmi rádióknál ezt alkalmasint a reklámbevételekből fedezik.
2. Egy rádióadó lefedettségét erősen befolyásolják a földrajzi adottságok, illetve a véges frekvenciatartomány.
Egy hegyes-völgyes vidéken - ahol sok a terepakadály - nem lesz jó a vétel.
3. Egy rádióadó felépítése, üzemeltetése pénzbe kerül. Ezt valamiből ki kell gazdálkodni.
4. Az előbbi két pontból következőleg egy kis népsűrűségű vidéken nem rentábilis újabb rádióadó-tornyokat létesíteni.
5. Pláne, hogy az Internet-penetráció (de már a televízió - lásd "Video killed the radio stars") növekedésével a földfelszíni rádiózás háttérbe szorult. És akkor ott van még a zenei választék, ami nem feltétlenül az egyén preferenciáját követi, hanem a zenei szerkesztőét (akit meg - kereskedelmi rádió esetén - a kiadóvállalatok befolyásolnak).
Előző: profin igyekeztél megvilágítani a helyzetet, erősen tartok tőle, hogy hiába, mert jönnek a "De 2012-ben volt élet a frekiken!", "Mucsaröcsögén jól szól a X hullámsáv, itt meg recseg", "De amikor a X adó indult y éve akkor az volt, hogy..." típusú tőmondatok.
Én is hiába írtam, hogy el kéne menni netes irányba, megkaptam hogy "autórádión nem oldható meg", megírtam hogy "de, megoldható", erre már nem volt reakció...
Kérdező által fentebb belinkelt kérdés-csokrok is azt bizonyítják, hogy egész egyszerűen eltántoríthatatlan a "miért nem tudom fogni az adót", "mikor fog x hullámsávon az szólni amit szeretnék" témáktól...
Nem tudom milyen megoldásokat remél a kérdésektől és kommentektől.
Miután megírjuk neki, vázolva a helyzetet, jönnek a "régen ez volt/az volt" tőmondatok.
E kérdés is január óta fut, 0 eredménnyel...
Innen is (Kérdező legutóbbi kommentje) látszik, hogy bárki, aki a kérdéshez kommentel, az idejét vesztegeti, mert 0 az eredmény.
A megoldást jelentő kommentekre nem érkezik SOHA reakció, csak ilyen nyúlfarknyi, semmitmondó, mint a fentebbi is. Hiába mantrázod hogy mit mennyivel sugároznak, ha nálad nem jön jól/recseg/nem hallgatható.
El fogom távolítani e kérdést a figyelt kérdéseim közül, mert hiába próbáltam akárhányszor segíteni, nem volt eredménye.
#119: Úgy látom kérdező nem értetted meg a #117-es hozzászólásomban közgazdasági alapvetésekre épített mondandómat.
A Manna FM közösségi rádió (nem nagy tömegeknek szól), kis stábbal, a Sláger FM bár kereskedelmi rádió, de kevesebb pénzből gazdálkodik, így teljesen érthető, hogy kisebb lefedettséget tud megfizetni, mint a Rádió 1. "Aki fizeti a prímást, az rendeli a nótát".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!