A D-osztályú erősítő modulok adnak jobb hangminőséget, vagy az A-B osztályú?
Az A-B egy eléggé tág fogalom, gondolom te AB osztályúra gondoltál.
(csak hogy szakmaiak legyünk, ez arra vonatkozik, hogy az egyébként exponenciális karakterisztika mely pontjára tette a tervező a munkapontot). De gondolom te ezt pontosan tudod.
És most tartok egy hatásszünetet, :))))
Vájtfülű köcsögkém, egyébként azon kívül, hogy fingod nincs az elektronikáról, és megvezetne téged a legutolsó színe képes szakirodalom is, mit keresel itt? :))))))
Az AB osztályú erősítők kis teljesítményen A osztályúak, mert az A osztályban előfeszített meghajtó tranzisztorai szólnak, majd később belépnek melléjük a B osztályban működő végtranyók. Vannak csak A osztályban működő erősítők is, de működési elvének ismeretében tudjuk hogy milyen rossz a hatásfokuk. Az ő átviteli karakterisztikájuk a legjobb, mivel a végtranzisztorok munkapontjai a munkaegyenes lineáris szakaszában mozognak.
De egy erősítő paraméterei nemcsak a végfok milyenségétől függnek, nagyon sok összetevős a dolog. Az előfokok is nagyban meghatározzák a dolgot.
Igen, vannak már elég jó hangú D osztályú cuccok, de azért ott is a minőségért fizetni kell.
Gondold csak el, az összes bluetooth hangszóróban D osztályú modul van, a jó hatásfoka és egyéb tulajdonságai miatt, amik alkalmassá teszik erre a felhasználási terültre. Viszont halgass meg egy JBL-t, vagy egy 5-6 ezer Ft-os egyszerű szerkezetet. Nyilván ott a az összes periférikus elem is alacsony minőség, nem csak a végfok modul.
Köszönöm a válaszokat.
2-es: Igen, AB-re gondoltam. Kit köcsögöztél le??
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!