Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A D-osztályú erősítő modulok...

A D-osztályú erősítő modulok adnak jobb hangminőséget, vagy az A-B osztályú?

Figyelt kérdés

2022. máj. 2. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
A b de a D is már eléggé fejlődött így már nem egyértelmű modern erősítő esetén.
2022. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

Az A-B egy eléggé tág fogalom, gondolom te AB osztályúra gondoltál.

(csak hogy szakmaiak legyünk, ez arra vonatkozik, hogy az egyébként exponenciális karakterisztika mely pontjára tette a tervező a munkapontot). De gondolom te ezt pontosan tudod.


És most tartok egy hatásszünetet, :))))

Vájtfülű köcsögkém, egyébként azon kívül, hogy fingod nincs az elektronikáról, és megvezetne téged a legutolsó színe képes szakirodalom is, mit keresel itt? :))))))

2022. máj. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre így nem lehet válaszolni. Biztos van olyan D-osztályú erősítő, amelynek jobb a hangja, mint az AB-osztályúnak, de lehet fordítva is. Persze vannak a mindent meghalló vájtfülű audiofilek, akik megmondják neked melyik erősítő hangminősége jobb, természetesen mindenféle elvont kifejezéssel, amiről ők maguk sem tudják pontosan mit is értenek alatta. Aztán mikor te meghallgatod lehet, hogy éppen a másikat tartod jobbnak, vagy semmi különbséget nem hallasz közöttük. Erre egy módszer van, hogy eldöntsd. Meghallgatod az AB-osztályút és a D-osztályút, aztán, amelyiknek a hangja jobban tetszik, azt veszed meg. Ha pedig nem hallasz különbséget közöttük, akkor teljesen mindegy.
2022. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az AB osztályú erősítők kis teljesítményen A osztályúak, mert az A osztályban előfeszített meghajtó tranzisztorai szólnak, majd később belépnek melléjük a B osztályban működő végtranyók. Vannak csak A osztályban működő erősítők is, de működési elvének ismeretében tudjuk hogy milyen rossz a hatásfokuk. Az ő átviteli karakterisztikájuk a legjobb, mivel a végtranzisztorok munkapontjai a munkaegyenes lineáris szakaszában mozognak.

De egy erősítő paraméterei nemcsak a végfok milyenségétől függnek, nagyon sok összetevős a dolog. Az előfokok is nagyban meghatározzák a dolgot.

Igen, vannak már elég jó hangú D osztályú cuccok, de azért ott is a minőségért fizetni kell.

Gondold csak el, az összes bluetooth hangszóróban D osztályú modul van, a jó hatásfoka és egyéb tulajdonságai miatt, amik alkalmassá teszik erre a felhasználási terültre. Viszont halgass meg egy JBL-t, vagy egy 5-6 ezer Ft-os egyszerű szerkezetet. Nyilván ott a az összes periférikus elem is alacsony minőség, nem csak a végfok modul.

2022. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2-es: Igen, AB-re gondoltam. Kit köcsögöztél le??

2022. máj. 3. 08:26
 6/7 Morzsi007 ***** válasza:
Régebben a High End kategóriában nem volt D-osztályú erősítő, manapság már létezik, de komoly összegbe kerülnek. Nekem is van Alis 50-100W-os D-osztályú erősítőm, pár ezer forintért. Nagyon kicsi méretű panel, szinte hűtőborda sem kell neki. Az ár tükrözi a minőséget is, bár egy hordozható hangfalba elegendő. A legelterjedtem az AB osztály, mert viszonylag jól is szól és, ha kell nagyot is. Az A osztály kisebb teljesítménnyel bír, itt sok veszteség van, ennek a legrosszabb a hatásfoka, a D-nek meg a legjobb, de nem ez a lényeg. Ahogy írták előttem, kinek melyik tetszik jobban. Valakinek az egyik, valakinek a másik hang, valakinek meg tök mindegy csak szóljon valami.
2022. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Isti1976 ***** válasza:
71%
Ha a hangminőséget a jobb mért érték (kisebb zaj, kisebb torzítás = eltérés az eredetitől) alapján nézzük, akkor a D-osztályú erősítők, Hypex, Purifi modulokkal olcsóbban jobb hangminőséget adnak, így ár/érték arányban sokkal jobbak. Az AB osztályból is vann pár jó, hiba visszacsatolásos erősítő, mint pl a Benchmark AHB2, de az 3500USD. A D-osztály másik előnye, hogy 90%-os a hatásfoka, amíg az AB osztály 50% alatti, így kb dupla annyi áramot fog eltüzelni, 15 évre kiszámolva nem lesz kevés az sem.
2022. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!