Ebook olvasó vásárlás előtt állok, nem tudom melyik lenne a megfelelőbb?
Igazán kettő közt gondolkodom, de szeretnék véleményeket hallani pro-kontra a két készülékről.
1 Kindle 2019 eBook olvasó, WiFi, 8 GB, 167 ppi
2 PocketBook Touch Lux 5 eBook olvasó, 6", 8GB + microSD foglalat, SMARTligh
Nagyon köszönöm a segítséget.
Nyilván nincs olyan ember, aki pont ezt a kettő egyforma hosszan használta volna.
Nekem Pocketbookom van, de azért, mert 8 collosban fele annyiba került, mint a Kindle 8 collosa, és ha az mindegy is, hogy 30 vagy 60 ezer, az már nem, hogy 70 vagy 140 ezer.
Azonban a Pocketbook az szemlátomást fejlődési görbét jár be. Nekem ez a második 8 collosom, nyilván azért, emrt az első tönkrement, méltánytalanul hamar, de már persze a 2 év garin túl. Egyébként a második is, 5 hónap után, de a garancia még hálistennek élt rá. És akkortájban végignéztem az edigital oldalon a vásárlói véleményeket, mondjuk a 30 %-a az kisebb szoftverhibákról szólt. Ezeket vagy gondosan kigyomlálták közben (nem a hibákat, hanem a véleményeket), vagy teljesen megváltozott a felhozatal, mert most már csak egyetlen egy negatívumot olvastam, miszerint a fejezetcímek néha belelógnak a szövegbe.
Hát, ezek az én tapasztalataim voltak.
Viszont nem vennék 600x800-as felbontásút se, mint ez a Kindle. Ahogy a netet nézem, ezen is van háttérvilágítás (anélküli sem kéne).
A Kindlenek egy bosszantó kis hibája, hogy epubot nem olvas, azt mindig egy fél perces munkával át kell konvertálni a számítógépen.
Szótára mindkettőnek van, tán a kindlié jobb, az amúgy könyvenként megőrzi a szótárazott szavakat, de ami jó lenne, ha ki lehetne exportálni, azt persze nem tudja.
Az első Pocketbookomba rögtön belesüllyesztettem egy micro SD-t - aztán kettő csere volt, mert egyszercsak meghaltak. Ilyenek voltak, vagy a gép ette meg őket? Ki tudja, mindenesetre Sandiskból 15 év alatt ez a kettő ment csak tönkre, pedig sokat használok fotózásra. De a másodikba már nem is raktam bele, mert e-book formátumoknál gyakorlatilag értelmetlen. Lehetne ugyan a gépen tartani egymillió könyvet, de minek? Ha négy napig tart egy könyv, akkor is elég százat rajta tartani egyszerre, és az gyakorlatilag nem csökkenti a 8 gigát.
Ami mégtán szempont lehet, hogy felolvasni tud-e a gép (na meg persze, hogy van-e igény rá. :D Az első Pocketbookom nagyon szépen olvasott fel - angolul, azon erősen csodálkoztam, hogyan tud szépen tagolni (másodikat még nem próbáltam ki, aminek egyik oka, hogy sajnos a vékonyka jack aljzatot ebből kispórolták, és a micro usb csatli az egyetlen, amivel mindent lehet csinálni, tehát van hozzá egy 6 centis vezeték, micro usb-jack aljzat végekkel, de ilyen fasságokat az ember nem tud megbízhatóan magával hordani, mert máshol tartja, mint a gépet, ezt idetesz, azt otthonhagyja, satöbbi.
Csak a látószög szélesítése végett.
Én a Kindle Paperwhite-ot javaslom.
A háttérvilágítás nagyon hasznos ha kicsit rosszabb fényviszonyoknál olvasom.
A memória méret gyakorlatilag mindegy. Ketten használjuk, kb 10-12 könyv van feltöltve, bőven lenne még hely jóval többre is de minek - úgyse olvasol egyszerre annyiféle könyvet. Plusz SD kártya tök fölösleges.
WiFi-s bőven elég, ha nyaralni megyünk és visszük akkor otthon feltöltök pár könyvet előre. Mobil kapcsolat nem hiányzott soha.
Lehet kapni hozzá olcsón csomóféle jópofa tokot.
A képe nagyon szép, jól olvasható, nem cakkosak a betűk, nem fárasztja a szemet.
Német Amazonról rendeltem az olcsóbb reklámos verziót. Mondtam az ügyfélszolgálatnak, hogy Magyarországon használom, nem releváns számomra a német reklám, ingyen kikapcsolták és azóta nincs, teljes értékű lett.
De amúgy a reklám se volt zavaró, annyi csak, hogy minden bekapcsolásnál földobott valami könyvajánlót, egy mozdulat továbblépni.
"Sokan nem tudják, hogy a Kindle támogatja a MOBI formátumot is, ami sokszor szintén ott van az EPUB mellett."
Hát ha ezt arra írtad, amit én jegyeztem meg, hogy bosszantó, hogy a Kindle nem kezeli az epubot, akkor elég buta kiccsávó vagy, mert ha az ember egy könyvet ad másnak, teljesen természetesen epubot, hiszen tán az a legjáratosabb, és azt töltötte le, akkor nem tud melléje adni mobit is. Amellett igen, mobira konvertáljuk mi is az epubot, amit a Kindlen olvasna adott családtagom. Mert azt mindenki tudja, hogy a kindle kezeli a mobit. :D Na, azt viszont kevesen, hogy összességében a Pocketbook sokkal több formátumot kezel ellenkezés nélkül, mint a Kindle. FB2, Djvu meg LIT például.
A tok, az valóban egyszerűbb kérdés a Kindlenél. Bár én az egykezes olvasás híve vagyok, így nem használok tokot, mert annak a fedele leffeg. Gordotni van egy tokom, de nem csatolom be rajta a biztonsági övet.
A Paperwhite képernyője régebben nem volt nagy felbontású, azért azt meg kell fontolni. Szerintem.
6# A Calibre programmal 2 gombnyomás bármilyen formátumot feltölteni a Kindle-re.
A könyvolvasók kijelzője e-inkes, sokkal kevésbé lényeges paraméter a felbontás mit egy monitornál. A kontrasztosság sokkal lényegesebb. Kisebb felbontásúban is van jobb minőségű amit kellemesebb olvasni, és nagyobb felbontásnál is amit nem.
A Kindle-nek már a sok évvel ezelőtti szériánál is gyönyörű képe volt.
(Zárójelben jegyzem meg, hogy ez a kiccsávózás ha valaki mást ír mint a te véleményed, rettentő primitív jellemre vall. Azt hihetné az ember, hogy egy könyvolvasás témájú kérdésnél kicsit magasabb lesz a színvonal mint máshol - de sajna csalódni kell állandóan.)
Nagyon hálás vagyok a válaszokért, szeretnék még két kérdést feltenni, ha lehet.
Az egyik az lenne, hogy, hogyan tudok könyvet feltölteni az olvasókra?
A másik pedig az, hogy magyar nyelvű-e az említett két olvasó?
Mégegyszer hálásan köszönöm.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!