Nos hangfalakkal még nem foglalkoztam ilyen szinten sosem, és mielőtt hozzáfognék ami még a válaszoktól függően nem is biztos előre szeretnék érdeklődni hogy egyáltalán működőképes ötlet-e vagy kell-e valami extra dolog hozzá, kell-e vennem még valamit hozzá. Nos az elméletem:
Kezd haldoklani a hangrendszerem ami egy aktív 5.1 ( Serioux HT5100C ). Arra gondoltam hogy ha meghalt akkor vennék hozzá egy erősítőt ami elbírná úgy az egészet és kibelezném a mélyládát, és a tápvezeték helyén kihoznám belőle a mélyhangszóró vezetékét az erősítőhöz ( Ezt itt azért rögzíteném a kábelt és szilikonnal eltömíteném a kábel körül a megmaradó részt ). A szateliteket meg csak rákötném az erősítőre úgy mint eddig. Nos ez így egyáltalán működne-e? Vagy kellene még valami extra dolog, amiről nem tudok? Mármint arra gondolok hogy a passzív mélynyomók csak egy hangszóró meg egy kábel vagy van még a kettő közt bármi biztosíték, átalakító, vagy bármilyen dolog? és ha igen mi?
Működhet, de a hangszórók impedanciájára és teljesítményére figyelj. Én egy 2.1-es PC hangrendszerrel csináltam ezt, annak a mélyhangszórója 4 ohm 20 watt, így ahhoz méreteztem az erősítőt, de a két szatelit viszont csak 8 Watt, viszont 10-10 jut rájuk, ami már necces. Na ezt ne csináld utánam. Én az elektronikával megoldottam, hogy ne tudd odáig feltekerni a hangerőt, hogy baj legyen belőle, de ha te véletlenül felteketed, úgy füstöl el a hangszóró ahogy van.
2021. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 A kérdező kommentje:
#1 Értem. És ez az elfüstölés dolog ezt lehet hallás alapján is beállítani, mármint hogy milyen hangosan szól éppen? Vagyis az én szemszögemből kérdezve hogy ha csak olyan hangosra tekerem fel mint amennyire szoktam hallgatni a saját erősítőjével akkor is elfüstölhet, akkor is lehet neki sok?
2021. dec. 19. 13:58
3/8 anonim válasza:
A teljesítmény a lényeg. Ha az erősítő több teljesítményt ad le, mint amit a hangszóró elvisel, akkor bumm. Ez rá van írva a hangszóróra. A hangerő ott jön a képbe, hogy ha azt csökkented (nem a maximumon van), azzal az erősítő leadott teljesítménye is csökken, így nem ad rá akkora teljesítményt, hogy baj legyen. Viszont semmi sem akadályoz meg, hogy véletlenül feltekerd a hangerőt, így ilyet akkor se csinálj, ha amúgy nem szoktad nagy hangerőn hallgatni. Az erősítőre is rá van írva a teljesítménye, az a legjobb, ha pontosan egyforma a hangszóróéval, így ki tudod használni amit tud. Ha kisebb az erősítő, az nem baj, csak nem lesz olyan hangos mint tudna.
2021. dec. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
2#
Ezt hallás alapján nem lehet beállítani. Ha sikerülne pontosan olyan hangosra beállítani, mint amennyire szoktad hallgatni a saját erősítőjével, akkor nem lehetne baj, csak kérdéses, hogy ezt hallásra be tudod-e állítani.
Egyetértek 3-assal, fogadd meg, amit írt.
Nézd meg mekkora a saját erősítőjének a teljesítménye és egy akkora, vagy annál valamivel kisebb teljesítményű erősítőt használj hozzá. Arra figyelj még, hogy az eredeti és az új erősítő terhelhetősége azonos legyen. Vagyis, ha az eredeti erősítő például 8 Ω-ra készült, akkor az új is ilyen legyen.
2021. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 A kérdező kommentje:
#4 Ez azaz èrtèk az ami a hátuljára szokott matricázva lenni vagy belül van elrejtve valahol ès szèt kell szednem hogy megtudjam?
2021. dec. 19. 17:59
6/8 anonim válasza:
Lehet, hogy a hátulján is rajta van, esetleg magára a hangszóróra is rá van írva valamilyen formában, például: Z=8 Ω, Z=8 ohm, Impedance 8 Ω, Impedance 8 ohm. Az erősítő kimeneti csatlakozóinak környékén is fel szokták tüntetni, hogy mekkora impedanciájú hangszóró használható hozzá. A kezelési utasításban is benne szokott lenni.
2021. dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 A kérdező kommentje:
A papírja nemtudom megvan-e mèg valahol, de neten ezt találtam elvileg a mèlyláda 8 a szatelitek 4 ohmosak:
Ebből öt darab van, így jön ki a teljes teljesítményre 50+5·18=140 W. Olyan erősítő kell hozzá, amelynek a mélycsatornája legfeljebb 50 W-ot ad le 8 ohmon, a többi öt pedig csatornánként legfeljebb 18 W-ot 4 ohmon.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!