Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Erősítő beszereléshez ért valaki?

Asker1134 kérdése:

Erősítő beszereléshez ért valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem 1-2 napja egy mac audio edition s two 500w-os erősítőt (újan) és volt egy régebbi mac audio mp 130 bp mélyláda.

Az erősítőt bekötöttem, piros kábel akksin a +-ra, mellé a biztosíték, aztán ment hátra, utána a remote control kábel és az rca, mentek ezek is hátra. A gnd-t a csomagtartóba a kasztnihoz rögzítettem. Csak a piros protection led ég rajta, ha mozgattam a kábeleket pislákolva átváltott zöldre egy kis időre ( mindent kiszedtem és újra be ezután) de pirosban maradt végül.

Rákötöttem a mélyládát is akkor is pirosan világított, megforditottam az rca-t, más helyre raktam a remote controlt, másik oldalra raktam a GND-t de nem oldotta meg a problémát.

A biztosítékot 10x ellenőriztem, kicseréltem az erősítőbe is másikra is semmi se segít.

Tönkre ment valami, vagy csak én vagyok ennyire balfasz? :D



2021. dec. 18. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk mit és hova kötöttél vagy nem kötöttél.

Az egy dolog, hogy itt leírtál dolgokat, de hogy valójában mi történt, és az úgy jó vagy sem, innen nem tudni.

Ha van normális táp (nem telefonzsinór rozsdás csavarra tekerve), a +12V és a REM-et ha összekötöd, be kell indulnia.

2021. dec. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"más helyre raktam a remote controlt,"


Ez alatt mi értesz? Ezeknek megvan, hogy hova kell kötni mint az erősítőn mint pedig a fejegységen, hogy mikor az utóbbit bekapcsolod, akkor felkapcsolja az erősítőt.

2021. dec. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kábel szettet is vettem hozzá, azzal kötöttem be.

Minden a helyére ment, oda ahova mennie kell.

A remote control a kék-fehér kábelre a fejegységen (erről raktam át sima kékre, hátha az lett volna a baj) az rca a bal-jobb kimenetbe a fejegységen, és ugyanígy az erősítő bemenetén.

A mélyládát próbáltam simán, és hídba kötni is, sehogyse indult el.

Mielőtt a tápot bekötöttem volna az akksiról levettem a negativ sarut, előszőr a biztosítékot raktam bele, és utána ment a táp a + sarura, majd amikor minden a helyén volt és be volt kötve, visszaraktam a negatív sarut.

2021. dec. 19. 08:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg esetleg, hogy az erősító kapcsolószálát átkötöd a kapcsolt +12 voltra, ami általában a piros. Akkor gyújtásnál biztosan bekapcsolja az erősítőt is.
2021. dec. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!