Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A régi kazettás autórádiókba...

A régi kazettás autórádiókba van 4x40watt erősítés, ez erősítővel oldják meg és azt az erősítőt kilehet szedni a rádióból úgy hogy önmagába belehessen kötni erősítésre?

Figyelt kérdés
100wattos ovál hangszórót szeretnék bekötni de a kocsiba ami van sehova se megy be... így kéne még erősítő..
2008. dec. 10. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, szeretnéd kihozni a nem erősített jelet, hogy külső erősítőn kösd rá a 100W-os hangszóródra. Elkeserítelek egy kicsit...

Szeretik kicsit "túlcimkézni" a dolgokat. A 4x40W sem 4x40W, a 100W meg pláne. Ezek zenei, illetve csúcs értékeket jelölnek. A 100W-os(nak írt) hangszóróra ha rákötsz tényleg 100W-ot,néhány másodperc után tönkremegy. A 4x40W-os erősítő, nagyon jó áramkörrel is disszipál(na) mintegy 20W-ot (és ez az alsó határ), és kb 0 hűtés (be van oda zárva!!!), szintén gyors halál lenne.


Ha rosszul értem amit akarsz, hogy az autórádióból kiszedni csak az erősítőt, és valahol a szobádban akarnád azt a hangszóróval használni, nos, akkoris elkeserítelek. Nem lehet. Ha olyan az autórádió, hogy van rajta bemenet is, akkor arra tudsz kötni pl mp3 lejátszót, a rádiót persze fogod tudni használni egy akksiról (inkább külön tápegységről!). De: csak egy hangszóró lerakva az asztalra baromi ronda és gyenge hangot ad. Nem véletlen szokták dobozba rakni. Autóban az ajtó, illetve a csomagtartó a doboz.

2008. dec. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem akarok erősítőt venni(me drága), hanem abból a sok régi kazettás magnóvól vmi úton módon egy ép és jól működő erősyítőt kihozni! csinálni egyet, amivel működtetni tudom az ovált! ez a célom, ha van vmi hozzáfúznivaló vkinek írjon nyugodtan:)
2008. dec. 10. 13:34
 3/3 anonim válasza:
hhát én szerintem sem lehet megoldani. mivel nem tudom hogy hoygan is tudnád kivenni a kazetás rádoiokbol az erösitö részét az egy komblett rendszer. esetleg ugy tudnál kihozni belöle valamit hogyha megtudod ugy oldani hoyg egy jelen megy be és a kimenö jeleket sorba kötöt de igy sem valószinü és bonyorult megoldás. szóval sztm inkább vegyél 20 30 ezerért valami erösitöt akár szobába vlm használt árukkal foglakozó müszaki boltba akár autóba igy (autóba esetleg bontóba)
2009. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!