0.18-0.3-0.5 ohm között mi a különbség?
Értve azt, hogyha 0.18 ast használok ott a gőz nagyobb, mint egy 0.5ösnél?
(50-50 arányban vannak keverve a liquidek) Ezt nem tudom ezért kérdezem, köszike
#11
Ahogy írtam, mindnek meg van adva, hogy milyen teljesítmény tartományban működik. Ha az én cigimbe 0,5-ös porlasztó van, akkor azt 25-35 Watt közé állíthatom. Hiába állítom 10 Wattra, semmit nem csinál, 20 Watton már pici gőz van, de hideg és élvezhetetlen, 30-35 Watton működik jól, ha feltolnám 80 Wattra, szénné égne a fűtőszál és a vatta. Tehát csak ezt az állításodat próbáltam cáfolni:
"Tehát ha te beállítod a szabályozható modot X teljesítményre, az az ellenállástól függetlenül ugyanakkora gőzmennyiséget eredményez."
Úgyhogy az nem úgy van, hogy beteszek egy 0,18 Ohmos porlasztót, és 0-200 Watt közt szabadon használhatom. Nem ok nélkül vannak különböző ellenállású porlasztók.
#12 Csak éppen nem az ellenállás az, ami miatt az egyiket ilyen, a másikat olyan teljesítményen lehet jobban használni, hanem a felépítése.
Most is van a szekrényben fél tucat különböző anyagú huzalom, amikből tudok tekerni mondjuk neked 2 ohm-osat, amit nagyobb teljesítményen lehet használni, és emiatt nagyobb gőzt ad, mint egy 0,5 ohm-os másik tekerés.
És akkor még az is ott van, hogy minél nagyobb fémtömeget kell felfűteni, annál nagyobb a tehetetlensége, vagyis nagyobb teljesítményt követel meg ahhoz, hogy mondjuk 1 mp-en belül 200 Celsiusra fűtsön.
Azt kell nézni, milyen teljesítményen ajánlott a használata, és nem az ellenállást.
"Ha minden igaz, nagyobb ellenállású “izzítórész” (nem vagyok otthon e-cigik témájában) jobban felmelegedik, fizikailag így értelmezhető."
Sok minden igaz, de ez nem!
Az ellenállás és a teljesítmény között fordított összefüggés van!
Kisebb ellenállás -> nagyobb áram -> nagyobb teljesítmény...
"így a logika ott bukik"
Értem én, de jelezném hogy a válaszom nem a komplett készülékre vonatkozik, hanem az idézett válaszoló téves elképzelését próbáltam helyesbíteni az ellenállás-teljesítmény összefüggésével kapcsolatban!
Ez fizikai tény. Az hogy szabályozva van a teljesítmény, ezen a tényen nem változtat.
#1 vagyok
Szirty ez valóban így van, megvizsgálva P=U^2/R, viszont kíváncsi vagyok, hogy hogyan áll össze a kép; az a része igaz volt a felvetésemnek, hogy nagyobb ellenállás jobban felhevül, de ez a képlet alapján kevesebb teljesítményt feltételez… Tényleg kíváncsi vagyok erre, meséld el hogy van:D
Megint #1 vagyok
#6 itt vannak viszont nagy bajok: az ellenállás és teljesítmény bármilyen elektromos eszköznél jelen vannak és mérvadóak… azok a tényezők pedig, amiket felsoroltál, mind az ellenállást befolyásolják, ellenállással kapcsolatosak (pl milyen hosszú, milyen anyagú, milyen vastag tekercs), tehát nem kéne “csak egy fizikai mérőszám”ként letudni
#9 ez a válasz valójában teljesen igaz. Úgy értem hogy pl az előbbi P=U^2/R képlet is alátámasztja, tehát kisebb ellenállás -> nagyobb teljesítmény
#13 pont a második bekezdésedben írod le, hogy mennyiféleképpen befolyásolja a “felépítés” az ellenállást. A különböző “felépítésekből” (pl az egyik vékonyabb, másik vastagabb, hosszabb, rövidebb) adódnak a különböző ellenállások, azokból pedig a teljesítmények.
#19 pont a vezetékek azok, amelyeket minél kisebb ellenállásúakra próbálnak tervezni (lásd pl szupravezetők), így nem azok hevülnek… a fogyasztók hevülnek, amelyek nagyobb ellenállással bírnak. Pl rezsónak nem a belső vezetékei hevülnek, hanem a melegítőrész, amely ellenállást képvisel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!