Mi a különbség az XBOX ONE típusai között? Melyiket érdemes megvenni?
Figyelem: Minden Xbox konzolhoz kell internetelérés legalább egyszer mert nem lehet máshogy üzembe helyezni a gépet!
Először is érdemes tudni, hogy az Xbox One kifutó széria. Vagyis nem az aktuális/legújabb konzolgeneráció. Valószínűleg még lesznek rá játékok évekig, de egyre kevesebb. Az aktuális Xbox konzol az Xbox Series néven fut. Érdemes tudni, hogy az Xbox Series egyik újdonsága az, hogy minden egyes Xbox One játék fut rajta automatikusan. Vagyis nem kell lemondani az előző generáció játékairól sem. Jelenleg a legtöbb játék vagy mindkét gépre megjelenik vagy csak Xbox Onera (mivel még kevés Xbox Series van a háztartásokban így a régebbi gépre jobban megéri fejleszteni) és a fejlesztők feltüntetik, hogy Seriesen is fut automatikusan.
Az Xbox One konzolok változatai:
1, Xbox One (fat): A legalsó a képen.
Ez az eredeti model, manapság ilyet nem érdemes vásárolni. Nemcsak nagy és gyengébb a teljesítménye mint az összes többi Xboxnak, sok funkció is hiányzik belőle. Az egyetlen "előnye", hogy támogatja alapból az Xbox One Kinectet (ez egy mozgás érzékelős kamera játékokhoz) ami hatalmas bukás volt és szinte azonnal megszüntették a támogatását. Alig egy maréknyi régi játék van hozzá. A géphez 500GBos merevlemez tartozik. Ezt váltotta le az Xbox One S és Xbox One X.
2, Xbox One S: A középső (fehér) a képen.
Ez az Xbox One felújított változata, jobb teljesítménnyel és extra funkciókkal (pl 4K bluray lejátszás és HDR kompatibilitás). Ezt a gépet HDTVkhez (1080p) tervezték, bár ráköthető 4KTVkre is. Az összes Xbox One feliratú játék fut rajta és bizonyos régi Xbox vagy Xbox 360 játékok is (ezek az Xbox One előtt voltak). Ezeknek listáját a neten lehet megnézni Xbox One visszafelé kompatibilitás néven. A gép 500GB-1TBos méretekben kapható. Érdemes tudni, hogy ha nem lenne elég a belső tárhely akkor minden Xbox Onehez csatlakoztatható akármilyen USB3.0-ás, legalább 128GB méretű merevlemez így szinte akármeddig bővíthető. Az Xbox One Sből van egy lemezmeghajtó nélküli változat amin csak digitális játékok futtathatók, de cserébe kicsit olcsóbb. Ez úgymond az átlagjátékos konzolja, a legtöbb embernek teljesen jó.
3, Xbox One X: Felső a képen.
Az Xbox One X megjelenését a 4K TVk gyors elterjedése hívta életre. Mivel az Xbox One S HD felbontása nem néz ki túl jól 4K TVn ezért ez a gép erre lett tervezve, sokkal, de sokkal erősebb. A legtöbb játékban 4K vagy majdnem 4K felbontásban fut és jóval szebbek is. Automatikusan feljavítja az Xbox One (S) játékok grafikáját és a legtöbb játékhoz a fejlesztők egyedi frissítéseket is adtak ki, hogy kihasználja a gép erejét. Az ára viszont ennek megfelelően borsosabb. Természetesen HDTVn is használható, a jobb grafikát ekkor is tudja, csak a felbontás nyilván nem lesz 4K. Ez úgymond a "profi" konzol, aki komolyan akar játszani vagy szebb játékokat szeretne.
Az Xbox Series konzolok változatai
1, Xbox Series S: A bal oldali fehér a képen
Ezt az Xbox One S leváltására tervezték, újgenerációs játékokhoz, átlagjátékosoknak. Az Xbox One felhasználói nevet beírva mindent onnan lehet folytatni ahol abbahagytuk ha volt előtte Xbox One konzolunk (csak szebben). Gyorsabb és erősebb mint az Xbox One S, csak 512GBos SSD tárolóval kapható. USB bővítésre van lehetőség továbbra is, de a kifejezetten Seriesre írt játékokat csak a belső SSDről lehet futtatni. A külső HDD vagy SSDről csak Xbox One játék működhetnek, illetve tárolni lehet rajta Series játékokat is. A géphez kapható egy hivatalos szupergyors 1TB SSD bővítőkártya ami most még elég húzós, de megegyezik a teljesítménye a belsővel így onnan is minden játék futtatható. A gép kicsit nagyobb felbontást tud mint az One S, akár 1440pt is, de azért sok játék inkább csak HD rajta. Az összes Xbox One S játék fut rajta, csak szebben. NAGYON FONTOS tudni, hogy a Series Sből CSAK DIGITÁLIS változat van. Vagyis LEMEZt NEM LEHET beletenni! Ugyanúgy ráköthető 4K TVre csak nem lesz olyan szép mint a nagy testvéré ami...
2, Xbox Series X: Jobb oldali fekete torony a képen.
Ez az Xbox One X leváltására érkezett. Nagyobb szebb, gyorsabb. Támogatja a legújabb TVket, 4K felbontás, VRR, 120fps stb ha ez esetleg mond valamit. 1TBos SSDvel érkezik, a bővítési lehetőségek ugyanazok mint a Series Snél, vagy külső HDD/SSD tárolásra/One játékokra vagy hivatalos bővítőkártya mindenre. Ebben a gépben van lemezolvasó is. Ez a csúcsragadozó és váratóan az is marad sok évig, ami azt jelenti, hogy a legdrágább opció.
Mit vegyen az ember?
Erre nem könnyű válaszolni.
Ha most lenne gépetek akkor azt mondanám még várjatok az új vásárlással, de ha nincs akkor most elég rossz időszakban vagytok. Sajnos az Xbox One hiába kifutó széria, az ára meglepően magas ahhoz képest (bár használtan biztosan ki lehet fogni olcsókat). Az Xbox Series S például kifejezetten egy olcsó konzolnak készült és már újonnan is elég közel van a régi gépekhez. Ha lenne benne lemezmeghajtó én mindenkinek azt ajánlanám gondolkodás nélkül. De mivel nincs ezért figyelembe kell venni, hogy azzal csak a hivatalos internetes boltból lehet vásárolni, nincs kölcsönzés vagy a megunt játékok eladása sem. Ehhez majd a végén írok valamit az Xbox Liveal kapcsolatban. Ha van rá keret én Xbox Seriesben gondolkodnék mivel az nem lesz elavult várhatóan pár éven belül viszont még leárazása sem volt emiatt így most a legdrágább.
Az S és az X között mindkét konzol esetében elég nagy szakadék van az árban és az S a legtöbb átlagembernek elég (észre sem veszi a különbséget ha nincs egymás mellett a két One mondjuk), de ha van otthon 4KTV és esetleg megszoktatok egy magasabb színvonalat játékügyileg akkor kevés lehet az S. A neten lehet nézni összehasonlító videókat a Youtubeon.
XBOX LIVE
Alapból mind az One és Series konzolon van Xbox Live. Az az Xbox internetes kezelő felülete. Csak internet kell hozzá és regisztráció (amit amúgy is meg kell tenned). A felült alapból ingyenesen kínál pár funkciót, a többihez előfizetés szükséges. Ingyenesen lehet:
Üzenetet küldeni másoknak
Frissítéseket letölteni
Hírfalakat nézni és kommentelni
Játszani a játékokkal egyjátékos módban
Letölteni ingyenes programokat és játékokat (ettől még a játék használata lehet fizetős, a közeljövőben minden alapból ingyenes (F2P) játék használata ingyenes lesz a rendszerben, de most még nem)
Az internetes bolt kínálatát böngészni
Bizonyos leárazásokat igénybe venni
Barátokat felvenni és megnézni mit csinálnak éppen
Az összes játszott játék mentéséről automatikus biztonsági másolatot csinálni
Az Xbox Live első fontos fizetős szolgáltatása az Xbox Live Gold. Erre lehet előfizetni havonta is és vásárolni kódokat amik 1-12 hónap Goldra jogosítanak fel. Az Xbox Live elfogadja az összes ismertebb bankkártyát és lehetőség van külön kódok vásárlására is amikkel egy adott összeggel fel lehet tölteni a profilunkat, de ez manapság egyre jobban megy ki a divatból. Az Xbox Live Goldal lehet:
Együtt játszani játékokat másokkal (multiplayer, bizonyos játékok el sem indulnak Gold nélkül ha túlságosan multira épülnek)
Chatelni másokkal, akár több mint egy tucatnyian is egyszerre (mikrofon szükséges)
Havi 4 játékot ingyenesen letölteni és játszani velük (nem szabadon választható, a rendszer ajánlja fel, nem vesznek el ha éppen nincs Gold előfizetés, de játszani is csak akkor lehet velük ha éppen van)
Heti rendszerességgel cserélődő leárazásokat igénybe venni az internetes boltban
Heti rendszereséggel cserélődő csak hétvégén elérhető játékokat kipróbálni (gyakorlatilag a rendszer felajánl hetente 2-3 játékot amivel korlátlanul lehet játszani hétvégén akkor is ha nem vesszük meg)
Az Xbox Live második fontos szolgáltatása a Game Pass (ez a fontos a Series S tulajoknak). Ez egy előfizetés ami hasonlóan hozzáférhető mint a Gold. Kódokkal vagy havi előfizetéssel. Amíg él az előfizetés addig a gép GAME PASS menüjében található több mint 300 játékkal KORLÁTLANUL lehet játszani. Vagyis olyan mintha folyamatosan bérelnénk őket egy kis havidíjért cserébe. A játékok általában 1 évre kerülnek be a Game Passba és folyamatosan cserélődnek. Nemcsak régebbi hanem vadonatúj játékok is kerülnek bele a megjelenés napján. Az összes Microsoft játék (az Xbox gyártója) első nap bekerül és örökre ott marad ezen felül. A bent lévő játékok kedvezménnyel örökre megvásárolhatók ha nagyon tetszenének. Fontos tudni, hogy a Game Passhoz nem tartozik alapból az Xbox Live Gold, így a másokkal való játékhoz az is kell külön.
A Game Pass Ultimate az utolsó nagy előfizetés amiről szót ejtenék. Ugyanúgy megy mint a Gold vagy a GP, kóddal vagy havi előfizetéssel. Ez azoknak szól akik szeretnék a Game Passt és a Goldot is (vagyis korlátlan játék és korlátlan multi). Ez kombinálja a két előfizetést és még ad extrákat ezen felül. Tehát a GPU tagok kapnak:
kb 300 darabos Xbox játék könyvtárat
kb 200 darabos Game Pass PC könyvtárat (személyi számítógépre is egy rakás játék, nem mind ugyanazok mint az Xboxos... PC kell hozzá értelemszerűen)
Perk(Előnyök) opciót ami folyamatosan ad ajándékokat különböző játékokban. A Game Pass menüben megnézhető mihez.
XCloud előfizetést (bármilyen Androidos és hamarosan Apple telefonon lehet játszani támogatott játékokat streamelve, vagyis a telefon tudásától függetlenül játszani egy kb 200dbos katalógusból Xbox játékokkal, nagy részük Game Passos)
Az EA Play összes játékát
Egy barátom szokta mondani, ha most lenne gyereke, Ő venne neki egy Xboxot GPU előfizetéssel és azzal el is lenne intézve a költés, mert a gyerek nem mondhatja, hogy nincs mivel játszani :)
Köszönöm szépen az elsőnek a részletes választ. Tehát akkor egy Series X-el nem tudok mellefogni?
Még azt szeretném kérdezni, hogy valamelyikhez van kineckt?
Series X-el semmiképp, de jelenleg a készletek nagyon korlátozottak és az újabb szállítmányok el szoktak fogyni azonnal. Szóval nem könnyű beszerezni.
Kinect az Xbox 360hoz van (az Xbox One előtti Xbox) és az Xbox Onehoz. Serieshez már nincs. Xbox Onehoz semmiképpen nem javaslom mert totál bukás lett és gyakorlatilag nincs rá játék csak pár gyengébb darab. Ha Kinectet szeretnél csakis a 360 jöhet szóba, szerintem van már annyira olcsó, hogy csak amiatt megérheti megvenni, de jóval gyengébb a grafikája (ami mondjuk az olyan játékoknál annyira nem számít szerintem). Viszont Xbox 360ból csakis S vagy E modelt vegyél, lehetőleg belső merevlemezzel. Azokon van Kinect csatlakozó és megbízhatóan működnek. A merevlemez azért lenne jó, mert a játékokat lehet rá telepíteni és akkor nemcsak hogy nem zúg a DVD olvasó játék közben, hanem konkrét haszna van Kinectes játékok esetén: ugrálás közben komoly rezgéseket tud generálni a szobában még egy gyerek is, hát még kettő vagy felnőttek. Ez - még ha a konzol messzebb is van - mozgathatja a forgó lemezt és belekarcolhat az olvasófej. Jobb ha telepítve van, és bár a rezgés valamennyire befolyásolhatja a HDDt is, de közel nem annyira mint egy DVD olvasót.
1-es.
Azt szeretném kérdezni, hogy az xbox one x-en is lehet digitálisan játékot vásárolni? Úgy mint az xbox one s-en (azon csak így lehet).
Vagy az xbox one x-be csak lemezeket lehet vásárolni amin vannak a játékok?
6-os.
Nagyon szépen köszönöm, az értelmes választ.
Így már megvan,hogy melyiket fogom megvásárolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!