Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Akik hardveraprón, marketplace...

Akik hardveraprón, marketplacen hírdetnek, miért sokszor csak előreutalás után postáznak?

Figyelt kérdés

Inkább elutalnám az eladónak az utánvét költségét de az biztos, hogy nem utalnék előre 100 ezer Foeintot még akkor sem ha 100+ pozitív értékelése van a tagnak.

Ja és postás bácsi nem adja oda a csomagot fizetés nélkül.



2021. jan. 12. 00:23
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Jófogás a legrosszabb. Ott még értékelés sincs.
2021. jan. 14. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
82%

Én igazándiból azt nem értem, hogy sokaknak miért annyira nagy biztosíték ez az utánvét. Ha az eladó át akar verni, azt utánvéttel is gond nélkül megteszi. Igazándiból az utánvét a vevő részére annyit garantál, hogy egy csomagot fogsz kapni. De mivel a postán/futárnál nem nyithatod ki a dobozt átvétel előtt (kivétel 1-2 webshop rendeléseinél bizonyos szállító partnernél, de hát ők nem magánemberek), így bármi lehet a csomagban. A példánál maradva, egy 100.000 Forint értékű mondjuk mobiltelefont veszel egy tagtól. Tartasz tőle, hogy átver, ezért csak a szállítás díját utalod előre. Ő utánvéttel feladja a csomagot (mondjuk 98.000 UV), de nem telefont tesz bele, hanem csak nehezéket és némi kitöltőanyagot. Jön a futár, kifizeted, majd a szobában kibontod, és realizálod, hogy nem kaptad meg, amit kértél, az eladót meg nem tudod elérni. Akkor mit is biztosít az utánvét a vevőnek? Hát kb azt, hogy lesz egy dobozod jó drágán.

Én, mint eladó a hardveraprón, utánvétes szállítás a szállítási díj előre utalása nélkül csak olyan vásárlónak adok fel, akinek van minimum 25 pozitív értékelése, ellenkező esetben legalább a szállítási díjat utalja el, ha annyira ragaszkodik az utánvéthez (illetve párezer forintos tételnél nem is kínálom fel az utánvétet, mert egyszerűen sem nekem sem a vevőnek nem éri meg). Én már jártam sajnos úgy még Jófogáson néhány éve, hogy a kedves vevő nem óhajtotta átvenni az UV-vel feladott csomagot, azóta csak Vaterán/HardverAprón hirdetek, és csak értékelt felhasználóknak adok fel UV-vel csomagot (kivéve persze, ha előre utalja a szállítás díját).

2021. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!