Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Akik hardveraprón, marketplace...

Akik hardveraprón, marketplacen hírdetnek, miért sokszor csak előreutalás után postáznak?

Figyelt kérdés

Inkább elutalnám az eladónak az utánvét költségét de az biztos, hogy nem utalnék előre 100 ezer Foeintot még akkor sem ha 100+ pozitív értékelése van a tagnak.

Ja és postás bácsi nem adja oda a csomagot fizetés nélkül.



2021. jan. 12. 00:23
1 2 3
 11/22 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Külföldről is 99%-ban előreutalással lehet csak vásárolni.
2021. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Jaj bruhuhu ha elbukta az utánvét összegét, de ennek nagyon kicsi az esélye, hogy a vevő verje át az eladót.


Vannak olyan termékek az oldalon amikre szívesen rámennék, de a hülye paraszt (már bocsánat) oda írja a leírásába, hogy "Posta csak előreutalással."

Bocs hogy ilyen nyersen fogalmazok de herótom van az ilyenektől.

2021. jan. 12. 12:39
 13/22 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen drága termékekről beszélek, mert 5-10 ezret én is simán elutalnék.
2021. jan. 12. 12:41
 14/22 1234z válasza:
90%

Nem hinném hogy az eladó a paraszt. Aki gyakrabban ad el dolgokat, az biztos futott már bele olyanba, hogy elküldte a cuccot, majd nem vette azt át a vevő mert meggondolta magát, elköltötte másra a pénzét stb.


Nekem egy ilyen volt, 8000 ft mínusz. Azóta csak előreutalás/személyes átvétel. Hidd el a legtöbben nem azért írják bele, hogy átverjenek, csak míg az eladónál utána tudsz járni a megbízhatóságának, addig a vevőnél nem. Ha bemész a rendőrségre, hogy téged megloptak, szintén visszakapod a pénzed, az eladót viszont hülyének nézik ha bemegy amiért valaki nem vette át a csomagját :)

2021. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
27%

Ha a szállítási díja a gáz, akkor azt utalja előre a vevő, de ne a kamuba küldött 5 farönköt, ami a csomagban van.


Konkrétan ilyen esetek vannak a rendőrségen HardwareApró oldalhoz kapcsolhatóan. Csaxxólok.

2021. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
20%

#11: csakhogy ott van refound-ra biztosítás. Ha kamut adott a feladó, vagy nem jön meg bizonyíthatóan a csomag, teljes refound van.


HW aprón semmi. Ott mindenki meglophat mindekit. Legalja oldalak másika a facebook marketplace, ahol kamu árak vannak és hamis adatok a termékeket illetően.


Külföldről sem a megbízhatatlan oldalakról rendelsz. Ez a kettő teljes mértékben megbízhatatlan. 100% rizikó.

2021. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
22%
#12: sajnos nem. Ugyan az a magyar tolvajkodás megy mind2 oldalon.
2021. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Jófogás sokkal rosszabb, mint a HW. Volt már pár eladó, aki megfutamodott, mikor személyesen akartam találkozni.
2021. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én marketplace vásároltam egy biciklit igaz személyes átvétellel.
2021. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
És olyan volt amilyennek le írták.
2021. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!