Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Akik hardveraprón, marketplace...

Akik hardveraprón, marketplacen hírdetnek, miért sokszor csak előreutalás után postáznak?

Figyelt kérdés

Inkább elutalnám az eladónak az utánvét költségét de az biztos, hogy nem utalnék előre 100 ezer Foeintot még akkor sem ha 100+ pozitív értékelése van a tagnak.

Ja és postás bácsi nem adja oda a csomagot fizetés nélkül.



2021. jan. 12. 00:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

Be akarják magukat biztosítani.

Nem utalok senkinek semmit előre. Inkább keresek másik terméket

2021. jan. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyat sok az átverés mind eladói mind vevői oldalról.


A web lap semmilyen biztosítékot nem ad. Bűnözők melegágya. Több feljelentés van most is az ott meghírdetett cuccok miatt. Az oldalon történő értékelések könnyen hamisithatóak.


Én a személyes átvételt tartom egyedül fairnek még a foglalót sem utalnám. Magyarország ilyen szempontból iszonyatosan nem megbízható.

2021. jan. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egy enigma ez az egész. Elektronikai vagy egyéb hulladékot hírdetnek 40000-ért előreutalással, aztán nem lehet elérni őket. Miközben látom, hogy mi van jegelve meg kiszállítás alatt és ki keresi ugyanazt mint én. A hirdetések szövegét mintha egy chatbot írta volna, van hogy nincs is értelmük.


Ha sikerül elérni őket, mindenféle kiderül: két hónapja eladta, nem is akarja eladni, nem postázza, előre kell utalni. Azt hiszi futárok kézből kézbe adják a készpénzt de ha nem, menjen érte az ember Hajdúnánásra. Hajdúnánás határában viszont kiderül, hogy inkább eladta valaki másnak utolsó pillanatban.

2021. jan. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%

Rendőrségen azért kell jelenteni, mert ha elég sok embert megmagyarkodik (átver az illető), akkor böribe jut és a pénzt visszakaphatod. Csak tudj mindent bizonyítani.


De ha nem jelented be akkor mással is kicseszel.

2021. jan. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Sokkal több vele a macera. Ha utánvétezel, az eleve drágább dolog, ha nem veszi át a vevő, buktad a fuvarozásba ölt pénzed, nem azonnal kapod meg a pénzt, stb.
2021. jan. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Két oldalú bizonytalanság :)
2021. jan. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Előfordult, hogy a vevő meggondolta magát, és nem vette át a csomagot. Ilyenkor viszont visszamegy a feladónak és a posta vele fizetteti ki a szállítás díját.
2021. jan. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Hardverapró szoktam eladni, vásárolgatni, ha van lehetőség, akkor személyes átvétel, h a nincs, akkor előre utalás. Mindig azt nézem mennyi pozitív értékelése van az eladónak, ha van már egy negatív vagy semmi sincs, most regisztrált pár napja, akkor azt kihagyom, keresek mást. A legnagyobb összeg 70 000Ft volt egy fejhallgatóért, amit előre utaltam (AV fórum) meg 45000Ft (hardveraprón). Soha nem volt még probléma, eddig, sok mindent vettem már.
2021. jan. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül Magyarországon van utánvétéles dolog mindenhol máshol mindenért előre fizetsz.

De az tényleg legjobb dolog ha csak olyanról vásárolt aki személyes átvételt is biztosít.

2021. jan. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én háromszor "üzleteltem" (adtam is el, vettem is) eddig Hardveraprón. Előre sose utaltam semmit, nem is tenném, nem érdekel, kinek hány pozitív értékelése van. A frissen regisztráltakat vagy a nulla/negatív értékeléssel rendelkezőket mellőzöm. Mindig személyes átadás/átvétel volt és egyszer se volt gond. Most laptopot készülök onnan venni, de ezt háromszor is meg fogom gondolni, mert vannak érdekes hírdetések. Rengeteget megnéztem és találkoztam olyannal, hogy egy kb. 3 éve újonnan 800+ ezer Ft-ba kerülő gépet 140 ezerért árulnak, de olyannal is, hogy a legutolsó ismert újkori árával nagyjából megegyező összegért árulnak többéves gépet. Enyhén szólva is kamuszagú dolgok ezek. Nem mondom, hogy nincsenek csalások, de ki lehet fogni jó üzletfelet, csak tényleg a személyes találkozót kell preferálni. Webshopok is hírdetnek, azoknál még megkockáztatnám az utánvétet, de a többi esetben meggondolnám.
2021. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!