Létezik "csendes" tévé?

Figyelt kérdés

Van itthon 3 db tévé.


Nekem egy Sony van, ez a TV kikapcsolt állapotban ad ki ilyen sípoló jellegű halk, magas frekvenciás hangot. Bekapcsolt állapotban semmi hang, meghallgattam teljesen levett hangerővel.


Van itthon egy LG, az bekapcsolt állapotban zúg, vagy inkább cicereg, de úgy, hogy kb 20-as hangerőrel kell alsóhangon felvenni, hogy ne legyen hallható. Ez kikapcsolt állapotban csendes.


Van egy szintén LG, annál meg kikapcsolt állapotban hallani, egy minimális hangot, kb olyan mintha egy ventilátor pörögne benne kis fordulatszámon, de ez is csak akkor szűnik meg, ha kihúzom a tévét.


Minden tévének ilyen működési zajai vannak?

Vagy csak nekünk sikerült kifogni a rossz példányokat?



2020. nov. 24. 10:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Csak az lesz, hogy kihúzóm. Sajnos nekem nem kapcsolós, így marad a kihúzás. Bár remélem nem tesz kárt benne a sok ki-be húzgálás.


Nálunk már egy fokkal modernebb villanyóra van, ennek már nincs olyan hangja, mint a régieknek.


Igen, volt hogy még egyik TV-vel a szervízes is hülyének nézett, hogy ő nem hall semmi zajt belőle. Csak akkor hallotta, mikor elvitte a szervizbe és ott hallgatta meg, abban a környezetben...

Furcsa.


Engem az egyik kinti radiátor pattogása idegesít, miközben megy a fűtés. Pont a szobám előtti. Légteleníteni kellene, ha lehetne. De ez régi típusú bóvli radiátor, cserélni kéne, de valahogy ahhoz már hozzászoktam olyan szinten, hogy nem zavar annyira, csak ha tényleg direkt odafigyelek rá :D

2020. nov. 26. 00:30
 12/17 anonim ***** válasza:

vegyél kapcsolós hosszabítót és azt kapcsolgasd és akkor nem kell húzkodni.

van olyan is aminek minden lyukhoz van külön kapcsoló

2020. nov. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Ha nem OLED tv, akkor nem tesz kárt benne hogy kihúzod.

Az OLED tv kikapcsolás után azt hiszem 7 percig panelfrissítést csinál, tehát nem szabad kihúzni.

2020. nov. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem OLED, bár már megbántam, hogy nem azt vettem.

Ezekkel a "budget" tévékkel mindig van valami gond.


Azt vettem még észre, hogy ha kikapcsolom akkor elkezdi ezt a magas frekvenciás minimális sípoló hangot.

Ha kihúzom, abbamarad.

De viszont, ha visszadugom, akkor sem csinálja, mindaddig amíg nem kapcsolom be és úgy kapcsolom ki. Tehát kikapcsolt állapotban is csak úgy adja ki a hangot, ha bekapcsolt állapotból kapcsolom ki... fura

2020. nov. 26. 10:27
 15/17 anonim ***** válasza:
az adapter adja ki ezt a hangot, amikor nem "dolgozik" pl. a telefontöltők is így sípolnak
2020. nov. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

A zaj a TV belsejéből jön. A hátuljából.

Ennek külső adaptere van, azt kell a tv-be dugni, az adapterbe pedig ezt a borotvacsatis kábelt.

2020. nov. 26. 17:34
 17/17 anonim ***** válasza:

Blaupunkt van, semmi zajt nem bocsajt ki.

Lehet szelektív hallasod is.

Akar a #10-nek is.

Nekem is. Meloba eveken át megszoktam hogy lehet szunditani, de ha csörren a telefon azonnal talpon vagy. Traktor, agyu, elefant, dinamit, földrengés, direkt ram kiabálás, stb nem zavar, de telefonra azonnal ebredek, pedig 5 eve nem dolgozom mar abban a beosztasban.

2020. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!