Létezik "csendes" tévé?

Figyelt kérdés

Van itthon 3 db tévé.


Nekem egy Sony van, ez a TV kikapcsolt állapotban ad ki ilyen sípoló jellegű halk, magas frekvenciás hangot. Bekapcsolt állapotban semmi hang, meghallgattam teljesen levett hangerővel.


Van itthon egy LG, az bekapcsolt állapotban zúg, vagy inkább cicereg, de úgy, hogy kb 20-as hangerőrel kell alsóhangon felvenni, hogy ne legyen hallható. Ez kikapcsolt állapotban csendes.


Van egy szintén LG, annál meg kikapcsolt állapotban hallani, egy minimális hangot, kb olyan mintha egy ventilátor pörögne benne kis fordulatszámon, de ez is csak akkor szűnik meg, ha kihúzom a tévét.


Minden tévének ilyen működési zajai vannak?

Vagy csak nekünk sikerült kifogni a rossz példányokat?



2020. nov. 24. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

Tudod én elfogult vagyok a kérdésben, mert legalább 25 éve nincsen tévém, ha pedig lenne, kidobnám az ablakon.

Amióta én nem nézem azt a szemetet, minden tévéba kapcsolóüzemű táp került, az elektroncsöveket felváltotta az lcd kijelző, és a korbbi 50 hertzes technika is a múlté.

Technikai oldalról mesélhetnék még, mi minden miatt tolod túl ezt a kérdést. De ha rám hallgatsz, kibszod mind a 3 tévédet az ablakon. Eleinte fog csak hiányozni, hidd el. Azátn elkezdesz jobb ember lenni. És a hülyegyereked is megjavil.

2020. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

nekem van tv-m, de tvműsort én sem nézek rajta, a számítógépeimhez használom monitorként.

Volt Samsung, aztán Sony, és most megint Samsung. Egyiknél sem tapasztaltam zajokat.

Vagy hibásakat fogtál ki, vagy túl érzékeny a füled vagy a hálózati árammal van nálatok valami és amiatt csinálja.

2020. nov. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Az elektromos hálózatban van a hiba.

Nem megfelelő a tápellátás a készülékeknek.

Megszakítócsere,hálózati ellenőrzés-vezetékek cseréje...pl a javaslatom.

2020. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Valószínűleg az érzékeny hallásommal lesz a probléma.

Például simán hallom a különbséget egy 128-192 kbps és egy 320-as mp3 között.

Például Youtube-ról nem is töltök le zenét, mert engem az a minőség irritál.


Az elektromos hálózattal nincs semmi gond, tavaly lett teljesen újra vezetékelve, komplett megszakítók, minden cserélve lett. Előtte tényleg gáz állapotban volt, de akkor ez a Sony TV nem volt még meg például, idén vettem.

A környék legjobb villanyszerelője csinálta, mindenki őt hívja kb a 30-40 km-es körzetben is, akár polgármesteri hivatalok is, és mindig annyi melója van, hogy nem egyszerű vele időpontot egyeztetni egy kisebb melóra sem.

Nincs hosszabbító elosztó sem használva, minden külön konnektorba van dugva, sőt 8 áramkörre van bontva a ház, akárhová dugom őket, mindegyiknél ez jelentkezik.

2020. nov. 24. 11:55
 5/17 A kérdező kommentje:

Meg amúgy nem konkrétan TV műsorokat nézek rajta, azokból max csak a sport érdekel, ilyen közmédia és társai csatornákat nem nézek.

Filmeket szoktam.

Még is kényelmesebb megoldás, mint a PC előtt gubbasztva nézni.

2020. nov. 24. 13:12
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes, mert az én crt tévém kikapcsolva semmilyen mellékhangot nem ad ki, pedig nem egy mai darab.. Annyi rosszat hallok/olvasok a modern

tévékről, hogy eszemben sincs lecserélni, amíg továbbra is tökéletesen működik.

2020. nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Szerintem nálatok lesz a hiba, nem értek hozzá - de vagy a tv, vagy az elektromos hálózattal valami.

Volt egypár tv-m, köztük fél millió forintos OLED tv is, soha nem tapasztaltam ilyet.


És az én hallásom is érzékeny, mert a mamáméknál mindig hallom a régi tv hangját, ezt a magas frekvenciás hangot - ők persze nem hallják, úgyhogy fogalmuk sincs miről beszélek.

2020. nov. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igazából ez nem olyan zaj, amit bárki meghallana.

Ha idehívok 10 ember, abból talán 2 maximum 3 ember hallaná meg.

Abszolút nem hangos, inkább idegesítő, de tényleg csak teljes csendben.


Volt olyan tévém is, ami működés közben volt hangos, ilyen zörgő hangja volt, de azt elmondta a szerviz, hogy ez ilyen, nem tudnak vele mit kezdeni, ilyen a technológia. Nyilván nem egy drága darab volt, csak egy alsó kategóriás modell, gondolom hanyagul volt összerakva az egész.


Elolvastam több tévé gyártó oldalán is és a különböző "elektromos zajokat" normális jelenségként írják, nem hibának, és hogy készülékenként eltérő lehet.

2020. nov. 25. 23:45
 9/17 anonim válasza:

Hát akkor húzd ki, ha nem használod, jobbat nem tudok tanácsolni.

Nekem kapcsolós konnektor van, és ha nem használom, mindig kikapcsolom.

2020. nov. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

megértelek...

én a villanyórától mászok a falra. :D

pontosabban a mágneskapcsolótól ami a vezérelt áram áramkörét kapcsolja.

én úgy hallom, hogy az egész ház beleremeg.

más meg 5 centiről sem hallja.

van hogy éjszaka felébredek rá, pedig a második szobában alszom a villanyóra doboztól.

érdekes, hogy a traktorokra meg nem ébredek fel. ki érti?

2020. nov. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!