Mi a különbség az anki vector és a cosmo között?
Anki vector:
Két évvel az Anki Cozmo bemutatása után az amerikai startup elkészítette az aprócska robot legújabb változatát. Az Anki Vector méretben nem nőtt nagyot, de tudás tekintetében jócskán túlszárnyalja a korábbi modellt.
Az Anki Cozmo rendkívül népszerű volt a gyerekek körében, amit nem csupán annak köszönhetett, hogy mindig készen állt a játékra, hanem mert személyisége volt. A kamerák, érzékelők és hardverek mögött ott bujkált valami plusz, amit eddig keveseknek sikerült felülmúlni, egyedül az állandó telefonos (alkalmazással lehetett irányítani) kapcsolat törte meg a varázst.
A Vector mindent tud, amit a korábbi modell, de erősebb hardvert kapott és mesterséges intelligencia vezérli, ami számtalan érdekes lehetőséget tartogat. Bár az új modell külsőre csak keveset változott a burkolat alatt vadonatúj alkatrészek kaptak helyet. A robot a támogatott virtuális asszisztenseknek (Siri és Amazon Alexa) köszönhetően szóban is utasítható, s képes válaszolni a feltett kérdésekre.
Cosmo:
Ez a San Franciscó-i székhelyű startup készítette az Overdrive nevű játék versenyautókat. Cozmo nem az első okostelefonnal vezérelhető robot, ám olyan nem sok akad, amely képes tanulni.
- Cozmo nagyon okos. Csaknem 300 elemből áll össze. Számítógép, érzékelők, motorok, kamera is van benne. Érzékeli a környezetét, szóval igazi figura, egy kis haver, de még újonc – magyarázta Boris Sofman, az Anki vezérigazgatója.
Cozmo az egyik Pixar-mese főhősére emlékezet, ami nem csoda, hiszen a Wall-E egyik animátora is részt vett a tervezésben.
Megjegyzi azokat, akikkel találkozik. Felismeri az arcodat, és örömmel üdvözöl, amikor játszani akarsz vele. Olyan, mint egy kiskutya, saját egyéniséggel. A család minden tagjával személyes kapcsolatot épít ki. Idővel pedig azt is megtanulja, melyik a kedvenc játékod, és mi az, amit nem szeretsz. Alkalmazkodik hozzád – hangsúlyozta Sofman.
Az új fejlesztői csomagnak köszönhetően Cozmo akár más mesterséges intelligencia programokon keresztül is vezérelhető. Cozmo csak egy játék, de alighanem fényes jövő vár rá.
Én így foglalnám össze őket:
Cozmo: Egy barát akivel lehet játszani, kisgyerekek is jól elvannak vele. Programozni is meg lehet vele tanulni.
Vector:Inkább nagyobbaknak való, olyanoknak aki egy asszisztenst keresnek. okosotthonokkal összekapcsolható amazon alexával.
Szóval Cozmo inkább a kisgyerekeknek jó, Vector pedig a felnőtteknek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!