Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Konzol vagy PC érvek pro és...

Konzol vagy PC érvek pro és kontra? Te melyiket ajánlod nekem mint hozzá nem értőnek?

Figyelt kérdés

TÉVÉ, MULTIZÁS, NETEZÉS, EGÉR, PÉNZ



Van egy PC-m amit még az előző munkahelyemről vettem, mert le lett selejtezve, aztán vettem bele egy régebbi video kártyát és azzal tolom, csak az újabb játékok nem mennek rajta. Szóval adott a kérdés.


Számomra releváns szempontok

- Tévé, úgy tudom konzolhoz kell, vagy elég egy sima monitor is (tévéből még ilyen dobozos régi van)

- Multiplayer: elsősorban ezek a játékok érdekelnek: FIFA, GTA, RDR2, illetve bármi random TPS játék, + a FIFA állandó szerelmem. És hol tudok multizni ott ahol többek az igazán prok nyomják? Bár a multinál inkább csak a FIFát vegyük figyelembe, a többi gamenél inkább a sztori mód érdekel.

- Konzolon lehet netezni? (szoktam fogadni Unibeten meccseket streamelnek, ez inkább csak kényelmi szempont, mert a régi gépet nem dobnám ki, csak azért jobb ha kkéznél van és nem kell keríteni egy másik helyet a lakásba a PC nek is külön emiatt)

- Konzolon meg lehet csinálni hogy egér + billentyű kombó FPS, TPS játékoknál.

- pénz $$$: hosszú távon is érdekelne + ha van különbség az energiafelhasználás is, mert valamelyest utána néztem a témának és úgy tudom, hogy a gépben cseréled a cuccokat akkor az egy idő után olcsóbb lesz? Viszont én nem értek ezekhez a cuccokhoz, főleg hogy mi mivel kompatibilis pl hogy nekem most kevés a RAM, de kéne venni és ugye nem lehet egy random RAMot belevenni ebbe, mert van valami belevaló. Mit tudom én :D Irodában dolgozok és szeretek gamelni is, de ilyen renszergazdai feladatokhoz sem időm, sem energiám, sem kedvem. Ezért is hajlok most a konzol felé, kivéve ha mondjuk tényleg kapok megfelelő érveket a PC mellett. Illetve még a pénzhez tartozik nálam a régi lecserélt gép eladása is (ez nyilván a következő árát csökkenti számomra) Itt PC nél még számít az idő mint tényező, kiszerelgetni, összeszerelgetni tökölni vele. Perceket tököltem azzal is hogy anno a monitort nem a video kártyához dugtam be hanem máshova. Ezek lehet apróságok, de azért ez is tényező nálam.


Itt egy kis intermezzo: engem mint hozzá nem értőt behúzhatnak. Példa: azt akartam hogy ezen a gépen fusson a GTA IV, azt mondta egy csávó, hogy 30-40 körül kell rákölteni és 2-3 dolgot kell rajta cserélni. Egy fiatal srác ismerősömnek írtam (nem volt pénzem csak egy 10es), mondtam hogy ez a gondom, adott egy használt videókártyát de olyat amivel az V is elfut.

Most oké ezek nem százezrek voltak, de mondjuk ha a Red Dead Redemption 2 vel akarok játszani, oda már olyan gép kell ahol százezrekről beszélünk. Simán behúzhat valaki, hogy na itt ez a kis hülye legombolom :D



2020. jún. 7. 02:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

Véletlenül elküldtem, szóval:


Az új konzolokon (PS4 / Xbox One) csak HDMI kimenet van, szóval csak újabb tévékre tudod rákötni.

Szóval összeségében ha nem érdekel a grafika és nem kell másra a PC, akkor a konzolt ajánlom meg esetleg mellé egy olcsóbb gépet, amin tudsz böngészni.


Az hogy PS vagy Xbox a te döntésed. PS-re viszont van sok jó exkluzív, amiket én szeretek pl: Uncharted sorozat, Gran Turismo, vagy amiket dicsérnek The Last Of Us, God of War, Spiderman, Days Gone stb, ha jobban érdekel nézz utána az exkluzívoknak. Én inkább a PS-t ajánlom az exkluzívok meg a Sony felhasználó barátabb mentalitása miatt.

2020. jún. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
45%

Bocs elírtam. Gta5, nem 4.


2013-as játék, ps3-ra is van.


Nem értem hogy mi olyan érdekes abban a játékban, szerintem egy szutyok. (Játszottam vele pár órát)


Szóval mész a kocsival a városban, időre száguldozni kell, közben elütsz 3873 járókelőt...

Aztán meg a küldetések is arról szólnak hogy harcolsz meg gyilkolod a rendőröket.

Oké a wowban pl karddal ütöd az állatok fejét, de azért az valahogy nem tűnik annyira erőszakosnak...



"attól, hogy irodában dolgzok miért kéne értsek a gépekhez? lehet, hogy te nagyon pro gamer vagy de mondjuk egy excelhez semmit nem értesz"


Akkor mégis miért vettek fel egy info analfabétát?

Az excel egy nagy semmi, nehogy már arra verd magad hogy értesz az excelhez.

2020. jún. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
Ja, amúgy én is ezért szerettem mindig a konzolt, mert nem kellett driverekkel szarakodni, szerelgetni, nem lifeztett a gyomrom mikor vettem egy játékot, hogy elindul e. Konzolon berakod a lemezt (vagy újabban már letöltöd a játékot) és játszol. Meg nem tudom nálad ez mennyire szempont, de szerintem kényelmes foteban tv előtt játszani.
2020. jún. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"nem lifeztett a gyomrom mikor vettem egy játékot, hogy elindul e"


Minőségi PC-n elindul bármilyen játék.

2020. jún. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%

Hozzáértőknek én is a pc-t ajánlom.

Azon úgy lövöd be a játékot ahogy akarod.

Minden pro játékos pc-t használ. Mert nekik már az is számít hogy mennyi a monitor input laggja. 10ms már sok. Az igazi gamerek 1ms monitort használnak. Pc-n játszhatsz 144 fps-el is ha van hozzá monitorod/géped.

Konzolok alig bírják kinyögni a 30-60 fps-t.

Még az új ps5 exkluzív játékok is csak 4k/30 fps-t ígérnek.


Szóval neked bőven elég lenne egy ps3-om, azt veszel 20ezerért is.



[link]



[link]

2020. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%

Hát igen, ez is a hátránya a PC-nek, ha nincs minimum 500k-s géped, akkor hátrányba vagy a multiban. Konzolon legalább egyenlőek a feltételek, ott csak akkor lehet problémád, ha lassú a neted.


Vakaki ajánlotta a a GTA V-öt PS3-ra, de én inkább már az újabb generációs (PS4 / Xbox One) kiadást javaslom, mert az valimvel szebb, ott a mai napig frissítik a multit, illetve nem tudom Xbox360-on milyen a helyzet, de PS3-on szétvan hekkelve. Persze ha a GTA V esetében nem érdekel a multi, akkor jó lehet egy PS3 is.


Ha meg a leges legújabb Fifa kell, akkor sem ajánlom a régebbi konzolokat, mert a Fifa 19 volt az utolsó rész, ami kijött PS3-ra meg Xbox 360-ra.

2020. jún. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%
Pc-n sokkal több mindent lehet csinálni, viszont ahhoz hogy egy konzol szintű teljesítményt nyútson, legalább 2x annyit kell fizetni
2020. jún. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

De nem érted, hogy nem informatikus vagyok te jó ember....

Ügyfelekkel foglalkozok, beszélgetünk, kitöltünk egy rakat papírt stb.

A gépen csak excel és word. Nehogy már ne érts a különbséget a dolgok között. Egy ilyen munkára mi a retkes *szért kellene tudnom, hogy egy XY gépbe milyen videó kártya kell és hogy kell újratelepíteni egy gépet és ezeket a dolgokat? Ennyire nehéz a felfogásod????

Az opercáiós rendszert és az Office-t tudom használni, mivel nekünk ez kell. Ha valaki gamer gépeket épít annak meg ahhoz kell értenie. Ettől én nem vagyok sz*rabb ember mint te mert nem tudok gamer gépet építeni. És ki kérem magamnak, hogy analfabétának nevezz :)

2020. jún. 7. 13:31
 19/20 anonim ***** válasza:
49%

"Irodában dolgozok és szeretek gamelni is, de ilyen renszergazdai feladatokhoz sem időm, sem energiám, sem kedvem."


És az eldöntendő kérdés szempontjából mennyire volt fontos info az, hogy te irodában dolgozol, de ettől függetlenül nagyívben lefosod a "rendszergezdai feladatokat"


Már válaszoltál a saját kérdésedre, de azért meg leírsz mellé 100 sornyi ostobaságot...



"Konzolon lehet netezni"


[link]


Ezért vagy analfabéta. A kommunikációd az ügyfelekkel csak egy előre betanult buta kis szöveg. :) És még azt hiszed hogy a word meg az excel ér valamit...

2020. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Akkor buta vagyok legyen neked igazad.

Okos enged szamár szenved.

2020. jún. 7. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!