Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Konzol vagy PC érvek pro és...

Konzol vagy PC érvek pro és kontra? Te melyiket ajánlod nekem mint hozzá nem értőnek?

Figyelt kérdés

TÉVÉ, MULTIZÁS, NETEZÉS, EGÉR, PÉNZ



Van egy PC-m amit még az előző munkahelyemről vettem, mert le lett selejtezve, aztán vettem bele egy régebbi video kártyát és azzal tolom, csak az újabb játékok nem mennek rajta. Szóval adott a kérdés.


Számomra releváns szempontok

- Tévé, úgy tudom konzolhoz kell, vagy elég egy sima monitor is (tévéből még ilyen dobozos régi van)

- Multiplayer: elsősorban ezek a játékok érdekelnek: FIFA, GTA, RDR2, illetve bármi random TPS játék, + a FIFA állandó szerelmem. És hol tudok multizni ott ahol többek az igazán prok nyomják? Bár a multinál inkább csak a FIFát vegyük figyelembe, a többi gamenél inkább a sztori mód érdekel.

- Konzolon lehet netezni? (szoktam fogadni Unibeten meccseket streamelnek, ez inkább csak kényelmi szempont, mert a régi gépet nem dobnám ki, csak azért jobb ha kkéznél van és nem kell keríteni egy másik helyet a lakásba a PC nek is külön emiatt)

- Konzolon meg lehet csinálni hogy egér + billentyű kombó FPS, TPS játékoknál.

- pénz $$$: hosszú távon is érdekelne + ha van különbség az energiafelhasználás is, mert valamelyest utána néztem a témának és úgy tudom, hogy a gépben cseréled a cuccokat akkor az egy idő után olcsóbb lesz? Viszont én nem értek ezekhez a cuccokhoz, főleg hogy mi mivel kompatibilis pl hogy nekem most kevés a RAM, de kéne venni és ugye nem lehet egy random RAMot belevenni ebbe, mert van valami belevaló. Mit tudom én :D Irodában dolgozok és szeretek gamelni is, de ilyen renszergazdai feladatokhoz sem időm, sem energiám, sem kedvem. Ezért is hajlok most a konzol felé, kivéve ha mondjuk tényleg kapok megfelelő érveket a PC mellett. Illetve még a pénzhez tartozik nálam a régi lecserélt gép eladása is (ez nyilván a következő árát csökkenti számomra) Itt PC nél még számít az idő mint tényező, kiszerelgetni, összeszerelgetni tökölni vele. Perceket tököltem azzal is hogy anno a monitort nem a video kártyához dugtam be hanem máshova. Ezek lehet apróságok, de azért ez is tényező nálam.


Itt egy kis intermezzo: engem mint hozzá nem értőt behúzhatnak. Példa: azt akartam hogy ezen a gépen fusson a GTA IV, azt mondta egy csávó, hogy 30-40 körül kell rákölteni és 2-3 dolgot kell rajta cserélni. Egy fiatal srác ismerősömnek írtam (nem volt pénzem csak egy 10es), mondtam hogy ez a gondom, adott egy használt videókártyát de olyat amivel az V is elfut.

Most oké ezek nem százezrek voltak, de mondjuk ha a Red Dead Redemption 2 vel akarok játszani, oda már olyan gép kell ahol százezrekről beszélünk. Simán behúzhat valaki, hogy na itt ez a kis hülye legombolom :D



2020. jún. 7. 02:15
A kérdező szavazást indított:
PC-t ajánlom
Konzolt ajánlom
28 szavazat
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Még annyit írnék, hogy ami nem fontos számomra egyáltalán az a grafika. Mivel ez játék, az életben legyen a jó "grafika", a játékban meg a lényeg hogy lehessen kikapcsolódni majomkodni :D
2020. jún. 7. 02:23
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Ha nincs egyéb munkád vagy elfoglaltságod PC-n akkor én a konzolt javaslom

A mai konzolokat már rá lehet kötni a netre is aztán lehet multiplayerben játszani

Most jön ki az új X Box nemsoká kiváncsi leszek milyen lesz

A számitógép árak az egekben vannak és az igények állandóan csak nőnek egyre gyorsabban úgyhogy szerintem nem éri meg PC-t venni

Ma 300-400 ezer Ft egy jó PC ami jó 4-5 évig aztán komplett cserére szorul mig a konzolok kijönnek 150-ből

2020. jún. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A lövöldözős játékok PC-n szerintem sokkal könnyebben játszható, mert kontrollerrel célozni... Én a PC+T ajánlom, de persze a kontroller is jó választás lehet
2020. jún. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Hát vannak olyan konzol játékok anik elfutnak pc-n. És és akkor inkább pc-t mondok mert a konzolon úgy tudom nem lehet netezni.
2020. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem olvastam végig de nyilván egy olcsó konzol.

Minek neked 2-300 ezres gamer pc a gta4-hez? Ami lassan egy 10 éves játék.

A fifa meg már mindennek a legalja, az tényleg konzolra való.

Rdr2 új, de pc-re olyan szépen optimalizálták hogy százerzreket rákölthetsz a gépre aztán örülj ha a 30fps/fhd megvan.

2020. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
12%

Jahogy te most csak be akartad írni hogy irodában dolgozol de valójában fogalmad sincs semmiről? És ennek még örülsz is. És még le is írtad.

Ez már tényleg a legalja.

2020. jún. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
PC-t ajánlom, egy érvekkel és ellenérvekkel. PC-t millió más dolog is tudod használni. Van rá warez (bár az nagyon csúnya dolog). Ellenérv, hogy a PC anyagilag feneketlen verem.
2020. jún. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

#4. vagyok itt egy jó pc ajánlat nekem is ilyen van a forzán kívül majdnem minden elmegy rajta: [link]

az a rossz h használt

2020. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

1. az nem gond ha használt

2. a 6-7 es válaszolónak üzenem, hogy a IV-et végigtoltam most fogom az V-öt, de amivel akarok még játszani az a legújabb Fifa és az RDR2.

3. a FIFA miért mindennek a legalja? én sem írom, hogy mondjuk szerintem meg a LOL mindennek a legalja vagy a CS, mert mindenkinek más tetszik :)

3. attól, hogy irodában dolgzok miért kéne értsek a gépekhez? lehet, hogy te nagyon pro gamer vagy de mondjuk egy excelhez semmit nem értesz és mondjuk nem tudsz ügyfelekkel komunikálni, mindegy nem érdekel, de számomra eddig nem volt szükséges érteni a gépekhez. És csak mellékesen jelzem meg, hogy a komolyabb irodákban van külön informatikus aki az ilyen gépekkel adódó problémákat ellátja...


4. Warez nem érdekel, nem akarok törtjátékokkal szarakodni, inkább akkor várok egy kis időt még összejön rá a pénz. Egyébként a Játék ár nem nagy tényező, mert mondom 2-3 játék érdekel.

2020. jún. 7. 09:48
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

A konzol olcsóbb, viszont a PS3-mat leszámítva ott fizetni kell a multiért. Ez a PS4 esetében éves szinten 18 000 forint, viszont gyakran vannak akciók, ilyenkor általában 13 500 forint szokott lenni, de most például 12 600 forint az éves előfizetés. Viszont havi szinten kapsz 2 ingyenes játékot, amik többnyire nem is rosszak. Itt egy lista, hogy eddig mik voltak: [link]

A régieket nyilván nem kapod meg, illetve csak akkor tudsz játszani az így kapott játékokkal, ha van aktív PS Plus előfizetésed. Az Xbox rendszere is hasonlóan működik.


A PS4 és Xbox One előnye még, hogy a PC-vel ellentétben a multiban gyakorlatilag nincsenek csalók.


A PS4 hátránya, hogy nincs visszafelé kompatibilitás,ezért, ha a GTA IV-gyel akarsz játszani, akkor venned kell egy PS3-mat, amit már csak használtan tudsz venni, 30-40k körül.


Van böngésző ezeken a konzolokon, a PS3-mas viszont már elég elavult, de PS4-en egész jól használható.


A PS3-hoz / PS4-hez lehet USB-s egeret, billentyűzetet csatlakoztatni, amit pl böngészésre tudsz használni, de csak nagyon kevés játék támogatja a használatát (én pl csak a Bus Simulator 18-nál tapasztaltam, GTA-ázni pl nem lehet vele).


Az új konzolokon (PS4, Xbox One) csak HDMI kimenet van, sz3


A PC előnye, hogy szebb grafikát hozhatsz ki a játékokból, ingyenes a multi, illetve van lehetőség modolásra.


Hátránya, hogy egy jó gép kb 4x annyiba kerül, mint egy új konzol, és utána is sokkal többet kell rá költeni.

2020. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!