Mit gondoltok a sok okos dologról? Okos telefon, okos otthon, okos óra, okos lottó, okos telefonkönyv, intelligens mosópor stb?

Figyelt kérdés
2019. szept. 5. 13:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%
A legtöbb többet árt mint használ.
2019. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
12%

Minden "okos" dolog a profitéhség miatt károssá válik...

Sokan használják mert okos, de a technológia vissza van fogva és a profit miatt csak lépcsőzetesen vezetik be őket, hogy minél többet kaszáljanak... Tervezett elavulás, miegymás... Okos cuccok, amik hülyéket eredményeznek...

Sokrétű a baj, nem lehet felsorolni, jó lenne az okos cucc ha arra lenne! ;)

2019. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Néha vannak olyan gondolataim, hogy már csak az okos ember hiányzik.
2019. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Wadmalac ***** válasza:
100%

Simán reklámtrendből minden eszköz megkapja az okos előtagot, ami interaktívabb, mint egy csiszolatlan fakocka.


Ez egy új hype. Bizonyos dolgokra jogos és hasznos, de sokszor teljesen szükségtelen.

Nekem a csúcs az "okosóvszer", ami méri a lökdösésed idejét, tempóját, számol belőle kalóriát és még meg is oszthatod az adatokat a többi felhasználóval.

Nem tudom, hogy hívják a hozzá tartozó appot. Stravaszutra?

2019. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Egyetértek én is veletek.Már okos porról is hallottam egy sorozatban,ami gyakorlatilag úgy olvastam,hogy megfigyelésre jó,mert mikro kamerákat tartalmaz.
2019. szept. 5. 13:50
 6/22 Wadmalac ***** válasza:
100%
#5: Szerencsére ez még sci-fi.
2019. szept. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén nem tudom,hogy van-e már okos por.A Kijelölt túlélő 3. évadában hallottam róla,ott úgy beszéltek róla,mintha már létezne,hogy ezzel figyelnek meg valakit.Az meg nem sci-fi sorozat,úgy tudom.Egy két kevéssé ismert oldal lehozza,hogy Kína már kísérletezik vele.Például a hírmagazin is.De mivel a világ tele van kamuhírekkel is,így el tudom képzelni,hogy még sincs,de azt is hogy már van,csak nem verik nagydobra.
2019. szept. 6. 08:57
 8/22 Wadmalac ***** válasza:

Szerinted ekkorák lennének a mobiltelő kamerák, ha lenne?

:)

2019. szept. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Most megfogtál,mert nem követem a mobiltelefonok világát,csak tudom,hogy már csak kávét nem főznek lassan:) Nem vagyok képben.De ha jól tudom,akkor kicsik a kamerák ugye?
2019. szept. 6. 09:51
 10/22 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egen, olyan 8X8X4 mm-be fér bele egy elviselhető minőségű kamera.

De a hozzá tartozó elektronika, ami lekezeli, elfoglal még kb. 2X ennyi helyet.


Mondjuk azt, hogy a katonai technika egy 100X aránnyal előrébb jár miniatürizálásban, akkor eljutottunk egy átlagos porszemig.


De itt már nagy gond van, az optika, a CCD stb. mérete.

A látható fény hullámhossza 390 és 750 nanométer közt van, 750 nanométer az 750*10^-9 méter, 0,7 mikrométer.

Ha a komplett eszközöd mondjuk 0,8X0,8X0,8 mm, a ccd max. 0,8X0,8 mm-es.

A pixeleidnek illene nagyobbnak lenni a fény hullámhosszánál, a 0,7 mkrométernél.

0,8/0,7*10^-6=1,14*10^6, 1.140.000 pixel egy sorban, 1,3 millió megapixel. Hurrá!

Meg lehet csinálni még hatalmas felbontásra is.


Ja nem.


A mostani 2,5-3,5 mm-es lencsének nanométeres pontosságúnak kell lennie, hogy produkáljon értékelhető képet.

A 0,8-as kocka kamerának a lencséjének minimum tízszer ilyen pontosságúnak kéne lennie.

Nem lehet legyártani.

És egyébként a lencse nanométeres felületgörbületi formái miatt, a lencse minimális vastagságai miatt az egész kép, amit kapnál, nem lenne más, mint egy brutális kromatikus aberráció.


Itt már inkább a rovarszemet kéne másolni, annak a bizony nem valami jó felbontásával lehetne csak gyártani.


És még nem is beszéltünk a tárhely, áramellátás, rádióadó elemeinek méretigényeiről.


Nem, nem megy.


Porszem méret nem is fog valószínűleg sosem.


Talán elérhető lesz még értékelhető képminőséggel az 1-2 mm-es kamera, monokrómban.


De az sem most.

2019. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!