Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van kézi és mosógépi mosópor....

Gergőgergő kérdése:

Van kézi és mosógépi mosópor. Állítólag a kézi sok habot ad, és tönkreteszi a mosógépet. Hogy teszi tönkre a mosógépet a hab?

Figyelt kérdés

2017. dec. 22. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy teszi tönkre, hogy teljesen megzavarja a mosógép működését. Pár forgás után annyi levegőt kever bele és annyi habot képez, hogy tele lesz vele az egész mosógép és a folyadék szintérzékelő működésképtelené válik, ne tud elegendő vizet felszívni, ezáltal a fűtőpatron a habot melegíti, ami viszont nem hűti kellőképpen a fűtőpatront, amitől az túlhevül. Eközben annyi hab képződik hogy orrán-száján jön ki a mosógépből és ha le is állítod a mosógépet, akkor is nagyon nehezen tudsz megszabadulni a felvert habtól, mert az nem esik össze, takaríthatod az egész helyiséget, ahol a mosógép van (ami akár fél óra is lehet).
2017. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. dec. 23. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Korrekt leírás. Annyi plusz, hogy az elektronika és a villamos részek, pl. lúgszivattyú motorja, mosómotor stb. (villamos tekercselés) is telemennek a kicsorduló habos vízzel. Az elektronika nyomtatott áramkörét szerintem nem kell részletezni, milyen totálkárosra szétmarja, összezárlatolja ez. Komplett vonal mintázatok párologhatnak el, másutt szenes összeköttetések keletkezhetnek.

A motorokban, mágnesszelepekben a tekercsek üzemi szigetelése egymáshoz képest 40...80V feszültséget viselnek el. Nem lehet vastagabb a szigetelés, mert a vájatokban nem férnének el a drótok. Nyilván üzemszerűen a teljes tekercsen egyenletesen eloszlik a 230V, erre méretezve van a gép. Ha azonban a fémházhoz képest a víz odaviszi a 230V-ot, ott már nem 80V a potenciálkülönbég. A zománcszigetelés azonnal át fog ütni. Felmelegszik a zárlattól a megsérült a tekercselések szigetelése, azaz tönkremennek a mágnesszelepek, illetve motorok is e miatt.) Régen az elektromotorral hajtott, érintkezőket váltogató, elektromechanikus programkapcsoló ha beázott, a visszamaradó sós anyag a legkisebb nedvességre vezetővé vált. Ekkor szikrázni, melegedni kezdett az érintkezők közti műanyag és elszenesedett áramvezető csatornák keletkeztek benne. A programkapcsoló ettől időnként füstölt, büdösödött, hatalmasakat csattant, ahogy a szikrák átugráltak. Az érintkezők az olvadozó műanyagban elmozdultak. Egyes pontok összeértek, mások teljesen megszakadtak, amiknek üzemszerűen adott sorrendben kellene kapcsolni és bontani a mosógép belső motorjainak, mágnesszelepjeinek vezérlését. A mosógép villamos berendezései ettől rendszertelenül, szabálytalanul kezdenek üzemelni, végül teljesen tönkremegy a teljes gépezet annyira, hogy javítása gazdaságtalanná válik.


A hiba ahhoz hasonló, mintha az emberi emésztőrendszer tartalma kerülne be a vérkeringésünkbe. Gyakorlatilag a vérmérgezés a teljes szervezetet pusztítja el belülről - mire az efféle hibát észlelik, legtöbbször már késő, teljesen új járja... :(


Van habzást gátló adalék mosóporokhoz. Egyes intenzív mosásfajták esetén a gyártók még gépi mosópor esetén is javasolhatják ezek használatát.

2018. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!