Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy lehet az, hogy ha fehér...

Hogy lehet az, hogy ha fehér ruha mosásakor ugyanazokat az anyagokat használom, mint egy ismerősöm és neki mégis hófehér lesz, nekem pedig nem?

Figyelt kérdés

Teljesen ugyanaz a mosópor, öblítő, fehérítő, hőfok.

Az én gépem indesit, szóval még csak nem is egy márkátlan típus.

Előre is köszönöm a válaszokat.

L/24



2015. dec. 8. 22:21
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Vedd ki is tisztítsd meg a mosószer adagoló tálcát, lehet, hogy vízkőoldó is kell hozzá, a gép alján csavard ki a szűrőt és azt is tisztítsd ki ( tegyél alá egy ruhát és egy lapos tálcát mert egy 1-2dl víz kifolyhat) ha ez megvan önts az adagolóba univerzális mosógéptisztító folyadékot ( ezen a néven keresd és a flakonon lévő utasításokat tarts be)A házi tisztítószerekre most nem térnék ki mint ecet, só, szódabikarbóna,stb. Pár tanács: 1-2 havonta egy-egy alkalommal érdemes trisóval átmosni a gépet, a mosószer adagolóba kell tenni kb annyit mint a mosószerből de 1-2 evőkanálnyi is elég és csinálj max hőfokon egy tisztító mosást, előmosás nélkül. Mosás után mindig hagyd nyitva az ajtót, legalább résnyire, a mosóport és a géleket is érdemes mosás előtt egy pohár meleg vízben feloldani, jól elkeverni és úgy önteni vízzel hígítva a tartóba, természetesen a ruhák közé dobható párnácskákat nem kell feloldani. Egy kis spórolás: Ha port használsz akár a felét is lecserélheted mosószódára. És végül még egy általam kedvelt és hasznos dolog 5-6 csepp teafaolaj vízzel elkeverve, szintén az adagolóba töltve és egy közepes hőfokon történő előmosás nélküli program lefuttatása, szintén alkalomszerűen, természetesen minden tisztító mosás üres gépnél történik. Nekem is Indesitem van, biztos, hogy nem a géppel van baj, csak valami lerakódhatott benne ( vízkő, mosószermaradvány,kicsapódott szappan, stb) valószínű, hogy a tiéd is jól fog mosni a tisztítás után.
2015. dec. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ.

Meg fogom próbálni.

2015. dec. 10. 06:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!