Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az alaptelefon jobb vagy az okos?

Az alaptelefon jobb vagy az okos?

Figyelt kérdés
A második okostelefonomat használom, de rettenetesen utálom. Lefagy, lassú, stb. Nem egy csúcs készülék, de azért négy hónap után talán még nem kellene ezt csinálnia. :( Jobb lenne visszatérni a hagyományoshoz?
2016. jan. 22. 09:05
 1/7 anonim válasza:
82%
Szerintem nem biztos hogy megfelelő típust használsz. Nekem ugyanilyen problémáin voltak a samsungokkal, amióta iPhone-t használok semmi gond. Gyors és megbizható. Előre bocsájtom én nem sznob vagyok, valóban nagyon jó ez a készülék! (5s) a hagyományos helyett idővel szerintem erre válts, akkor is megéri ha gyűjtened kell rá egy ideig.
2016. jan. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

attol fugg neked mire kell.


En csak telefonalok vele, nekem tokeletesen eleg egy hotegyszeru butatelefon is. Az oriasi elonye hogy nem kell naponta tolteni :)

2016. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak nem Samsungot használsz? Ha be akarsz fektetni egy Androidos okostelefonba, akkor ne 20-30e forintnál nézelődj, hanem feljebb. Ha csak ennyit szánnál rá, akkor a Nokia/Microsoft Lumia készülékeket nézegesd. Ha ennél is kevesebbért, akkor egy hagyományos gombos telefont vegyél.
2016. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dehogy jobb az alaptelefon!

Mikor anno kezdtek bejönni az okostelefonok, én akkor vettem először. Azóta már sok márka sok típusa volt a kezemben, de egy percig sem bántam meg! Rengeteg lehetőség van ma már az okostelefonokban, amennyit egy hagyományos nem tud. Szerintem csak azoknak nem való akik képtelenek megtanulni kezelni (pl. nyugdíjasok, bár láttam már 70 éves nénikét is aki Skype-olt a buszon az unokájával).

Amúgy egyet értek az előttem válaszolókkal, valószínűleg csak egy rossz típust fogtál ki, legközelebb nézz utána jobban, hogy milyen telefonok vannak, ilyet már nemigen lehet csak úgy blintre venni. Vagy ha te nem értesz hozzá, kérj meg vkit, hogy ajánljon neked egy jó fajtát.


Max. akkor vennék butatelefont (az okos mellé másodiknak), ha a munkám indokolná. pl. építkezésen, bányában dolgoznék. Bár ha belegondolok, vannak már strapabíró okostelefonok is.

Úgyhogy, nem, soha nem kellene már butatelefon.

2016. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem csak azoknak nem való akik képtelenek megtanulni kezelni "


te nagyon el vagy tevedve :) Azoknak nem kell okostelefon, akiknek nincs szuksege a szolgaltatasaira. En egesz nap szamitogep mellett ulok, otthon van laptop, asztali szamitogep, arra a 15 percre amig hazaerek a munkabol, nincs szuksegem internethozzaferesre.


Szamomra az okostelefon semmi olyat nem nyujt, amit egy butatelefon nem tud, mivel nekem csak telefonalni kell, azt is csak ritkan.


Persze villoghatnek en is ájfónnal, de engem ez egyaltalan nem hoz lazba. Akkor?


Mindenki gondolja vegig hogy mire is van valojaban szuksege. Plane ha maga az okostelefon lesz a hatrany, mert nem tudod zsebrevagni, nem bir ki egy napot egy toltessel, satobbi.

2016. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös, te vagy nagyon eltévedve, ha azt hiszed, csak internetezni lehet egy okostelefonon :)

Leírom, hogy én miket szoktam rajta csinálni nap, mint nap:

- zenehallgatás: ha beülök a kocsiba, Bluetooth-on csatlakoztatom az autóm hangrendszeréhez, így tudok róla zenét hallgatni, nem kell CD-kkel, meg pendrive-okkal vacakolni. Ja és még telefonálni is tudok a kihangosítón keresztül.

- navigáció: mivel olyan a munkám, hogy sokat kell vezetnem, sokszor ismeretlen helyekre, ezért szinte minden nap használom. Nem kell külön GPS készüléket venni, és azt is hurcolni magammal.

- fényképezés: nem csak családi és baráti összejöveteleken, de ma már bármikor szükség lehet arra, hogy az ember gyorsan csak előkapja a telefonját, és lőjön vele egy pár képet. Nyilván nem lesz DSLR minősége, de nekem megfelel. Nincs szükség külön fényképezőgépre sem.

- videózás: az előzőekben leírtak miatt.

- filmezés: néha nem autóval, hanem vonattal kell mennem hosszabb utakra. Ilyenkor filmet nézni is tudok az utazás alatt. Elfér a zsebemben, ellentétben egy laptoppal/tablettel, amihez külön táska kell.


Mint láthatod, az előzőekben felsorolt okostelefon - funkciók egyikéhez sem szükséges internet.

2016. jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

komolyan elmagyaraztad :)


Nekem ezekre mind van kulon, sokkal jobban megfelelo eszkozom.


- Zenet ipodrol hallgatok, az autoban meg vagy egy 16 gigas pendrive allandoan bedugva.

- Az automban van beepitett gyari navigacio. Gyalog meg nem volt szuksegem soha navigalasra :)

- Fenykepezni fenykepezogeppel szoktam, ami almaban is jobb kepet csinal mint akarmelyik okostelefon

- Videozni meg videokameraval, ami szinten fenyevekkel jobb mint egy okostelefon.

- filmet a 65 colos plazmatevembe epitett netflix kliensen nezek, esetleg bluray-en. Menet kozben meg soha nem jutott eszembe hogy filmet nezzek, arra van a kindle, lehet olvasni.


Az okostelefon tipikusan az az eszkoz, ami mindenre jo egy kicsit, de igazan semmire sem, a valodi elonye a mobil internethasznalat, de arra meg nincs szuksegem.


Az okostelefonnal rendelkezo emberek a keszulek tudasanak a 90%-at nem hasznaljak ki, ergo feleslegesen fizettek erte.


Nalam viszont komoly hatrany lenne ha naponta kene toltogetni, mert egyszeruen elfelejtem.

2016. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!