Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csak engem zavarnak ezek a...

Csak engem zavarnak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Most ha az ember nem csak eszetlenül továbblép a marketen,és elolvassa mik a feltételei annak,hogy azt az adott alkalmazást telepítse a telefonra... minek kell neki "hanganyagot" rögzítenie a telefonomon,és minek neki az,hogy az én hardveremet vezérelje? persze nem mindegyik kéri mindegyiket,de a nagyobb alkalmazások,azaz a legnépszerűbbek mindegyike kéri ezt az összes rosszat.Rengeteg van,ami zavaró,pl a micro sd kártya tartalmának módosítása/törlése. Mi köze van hozzá,hogy az én micro sd kártyámon mi van?

Miért van szükség ezekre a dolgokra? Számomra zavaró,tök olyan,mintha meg lennék figyelve minden egyes percben..


2014. ápr. 13. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos.. a legutolsó mondatodban van a válasz, és az a helyzet, hogy nem "mintha" hanem tényleges megfigyelés zajlik.
2014. ápr. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem csodálom,hogy sokan maradnak a hagyományos nyomógombos telefonoknál,play áruház nélkül.Inkább az,minthogy megfigyeljenek. Igaz nincs semmi takargatnivalóm,de akkor is zavaró.
2014. ápr. 13. 09:03
 3/4 Zakathol ***** válasza:
100%

"minek neki az,hogy az én hardveremet vezérelje" - mivel az alkalmazásod pont azért van, hogy a hardvert használja, ezért nem értem a kérdést.


"a micro sd kártya tartalmának módosítása/törlése. Mi köze van hozzá,hogy az én micro sd kártyámon mi van? " - Az alkalmazás futása közben valószínűleg különböző folyamatok ideiglenesen tárolnak adatokat a memkártyádon, amit utána saját maga után eltakarít. Ehhez írási/olvasási jogot kell kérni.


A hang rögzítésének engedélyezése pedig lehet hogy azért kell, mert hang-vezérlés is lehet az alkalmazásban. Akkor pedig rögzítenie kell hangot, hozzá kell férnie a mikrofonhoz, stb...


Az android programozása közben rengeteg funkciót használ a fejlesztő, amihez mindegyikhez külön-külön hozzáférési engedélyt kell kérni.

Tudom, hogy nagyon divatos manapság a konteo, és mindenki ezen nyáladzik, de NEM FELTÉTLENÜL kell minden mögé ilyeneket látni.


Persze könnyebben tudnék válaszolni, ha mondjuk egy konkrét példát mutatnál, hogy melyik alkalmazásról is van szó.

2014. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent beképzelni a dolgok mögé. Ahhoz, hogy egy alkalmazás működjön az SD kártyára adatokat kell menteni, vagyis módosítja annak tartalmát. Hanganyag készítésén értheti azt, amit előttem leírtak, hogy hangvezérléses maga az alkalmazás.


Szerinted a többmillió Android felhasználó közül majd pont rád lesznek kíváncsiak? Pont Téged fognak 0-24 megfigyelni, aki lefogadom olyan 15-18 éves, iskolás? Ne röhögtess.

2014. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!