Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Fel tudom húzni a procit úgy,...

Fel tudom húzni a procit úgy, hogy ne haljon meg a telefonom?

Figyelt kérdés
Nemrég kirootoltam egy Huawei Ascend Y300-as mobiltelefont, de most itt nem is a prociról van szó, hanem a tuningolásról. Mikor nemrégiben root jogosultsággal felhúztam a ramot, újraindítottam a telefonomat, és már többé nem kapcsolt be, mert el csíkosodott a boot logó, és nem is töltött. Életjel se volt. Néztem fórumokat, ezért a garanciából újra kirootoltam a telefonom, az miatt, mert találtam megoldást, hogy kell ezt a boot logós hibát megszüntetni. Szerintetek, ha most felhúzom a ramot, bírja a telefon? Ha igen, mennyit húzzak rajta? Saját felelősségem, nem kérek butuska kommenteket! Nagyon szépen köszönöm előre is!:)

2014. jan. 4. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
A kérdés is elég butuska...
2014. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ha nem értesz a tuninghoz akkor inkább hanyagold, amúgy nem lesz tőle baja, csak lefagy ha magasabbat állítasz be mint amennyit bír, maradandó károsodása nem lesz.

Máskülönbenn semmi értelme, alig lesz gyorsabb, az is csak néhány benchmark programban mérhető, az akku viszont gyorsabban merül

2014. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..


Nem érdemes.


Hardveresen elég, ha húzol rajta, nem fog meglátszani, de a hőelvezetése nem lesz jó, jobban melegszik, gyorsabban merül, benne van a pakliban, hogy megint megsütöd.

2014. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És kb 512MB-ramról húzhatom szerintetek 1GB-ig? Vagy inkább 800MB?
2014. jan. 4. 22:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A RAM-ot meg nem húzod. A belső SD-ből tudsz áthelyezni valamennyit és operáns memóriaként használni.
2014. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És hogy tudom az sd kártyáról ramot használni?
2014. jan. 4. 23:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sem tudom, nem is próbálom meg. XDA-n esetleg utánaolvashatsz, de garantálom, hogy nem 10 perces művelet
2014. jan. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ramot nem tudsz bővíteni, maximum swap filet használni, de néhány hónap alatt tönkreteszi a memóriakártyát a sok írás és lassabb is lesz sokkal
2014. jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Verac ***** válasza:

Ramot "növelni" csak swap-al lehet ahogy az előző válaszadó is írta, amit csak kernel cserével leheltséges(amiből még kevés van és rendszerint nagyon bogarasak) ennél a készüléknél, mert a gyári nem támogatja ezt a modolást-> ezért halt be a telód korábban. Ugyan ez lenne a proci húzásnál is, mert azt sem támogatja a gyári kernel.

Szvsz ne nagyon állj neki semmilyen komolyabb utánaolvasás vagy előismeret nélkül ilyen dolgokba belefogni főleg amatőrként(no offense, de nekem hozzászólásaidból ez jött le), mert könnyen téglát csinálhatsz a telefonodból. Amúgy nekem is y300-asom van, de ez az alsó olyan okostelefonom amihez nem kellett semmilyen tuningolást/modolást végeznem mert szinte tökéletes mindenre a amire szükségem van.

2014. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha sebesség problémáid vannak javaslom a cutom rom használatát erre a legjobb a cyanogenmod abból is a 11 (android 4.4)

Sokkal kevesebb ramot is fogyaszt mint a gyári rom


De óvatosan! Ha elrontod könnyen tégla lehet a telód...


Ha kérdésed lenne írj privátot

2014. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!