Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen Főzött ROM-ot ajánlotok...

Kshow kérdése:

Milyen Főzött ROM-ot ajánlotok XPREIA X8-ra?!

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 17:02
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Ja Wadmalac:


Próbára feltettem a legfrisebb MiniCM4.1.2-őt.

Tetszett benne hogy már telepítésnél egy felületet ad be, aminél ki lehet válogatni hogy milyen programokat szeretnék feltenni az alap választékból, így sok mindent ki lehet hagyni amit nem használok.

Meg úgy vettem észre hogy gyors a rendszer, stabilabbnak is tűnt, meg szerintem megoldották ezt a gombnyomásra nem jön be a kép dolgot is. Meg új alapértelmezett témája van az is elég korrekt.

Meg vannak egyéb javítások is:

[link]


Amúgy még ami hasznos X8-nál, ez a kérdezőnek szól, hogy a Clockworkmod-ban kompletten le lehet menteni a rendszert SD kártyára, ezt érdemes telepítés, és a beállítgatások után megtenni, így ha bármi gebasz van, visszaállítható az akkori állapot.

2012. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Wadmalac ***** válasza:
Tudod a markettel ugyanúgy szedni a programokat a play-ről, csak butább a kezelőfelület. Adatbázis azonos, csak máshogy néz ki az alkalmazásképernyő. A marketnek butább az alkalmazás-bemutatása (screencap-ek, felajánlott hasonló alkalmazások, stb.)
2012. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Wadmalac ***** válasza:

Mukedli89:


A recovery-s restore faca dolog, de nekem pl. összedőlt, amikor a 8GB kártyával mentett rendszert visszahúztam 16GB új kártyával. Szóval akadnak gyerekbetegségek. Egy Titanium Backupos mentésben jobban bízok. :)

A 4.1-hez mindenképpen ajánlanám feltenni:

TitaniumBackup (biztonsági mentésre)

Link2SD (stabil alkalmazás költöztető SD-re)

CleanMaster (mint a cCleaner pc-n, memória tisztító)

RootExplorer (korrekt fájlkezelő, ami belelát és -nyúlhat pl. a system mappába is)

TeamViewer (távoli elérés az otthoni pc-dhez)

SoundHound (csak mert jó :D )

2012. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
És frissítéssel kapcsolatban ez hogy megy arra gondolok mikor most újrarakom gépen igaz nem frissebb verziót mert nem jön már ki ezt is lehet vagy telefonon keresztül vagy hogy működik ez?
2012. dec. 6. 11:28
 15/32 A kérdező kommentje:
GingerDX 2.3.7 esetén, megpróbálkozok ezzel először azt szépen megyek a ranglétrán fel . :)
2012. dec. 6. 11:45
 16/32 Wadmalac ***** válasza:

Érdemes egy stock kerneles 2.3.7-tel elindulni. Ha gyári kernel marad, nem kell bootloadert nyitni, csak rootolni meg feltenni a recoveryt, aztán mehet a rom.

Ha 11W33-nál korábbi a telefon, a bootloader nyitás sem probléma, a későbbiek viszont könnyen téglásodnak, jobb nem piszkálni.

A 2.3.7-nek még van gyári kerneles verziója, a 4.X-ekhez menthetetlenül kernelcsere kell.

Fentebb kifelejtettem a 4.1 előnyei közül az egyik legfontosabbat: a Kamera ICS app. A gyári kamera 4.0-hoz fejlesztett upgrade-je tudja az éjszakai fotót és a panorámaképet. Bármilyen hihetetlen, végre nem kell verőfény egy jó fotóhoz. A gyári X8 erre képtelen.

2012. dec. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Wadmalac ***** válasza:

Mukedli89:


Köszönöm amúgy a jelzést, hogy kijött a 4.0.2. verzió, nekem még a .1 van és a beállított aut. frissítés értesítés azt sem mondta hogy mukk.

A kernel még mindig a v03, úgyhogy sima frissítéssel felteszem.Azért előtte Recoveryből meg Titaniummal elmentek mindent, mert most betonstabil a rendszer.

2012. dec. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Wadmalac ***** válasza:

Mukedli89:


MiniCM10 4.0.2 frissítés kész. Hát mit mondjak, egyszerűen Q jó. :)

A dizájn is javult és feltűnően gyorsabb a .1-nél. Minőségre szerintem utolérte a 2.3.7-et, sőt.

2012. dec. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek itt van egy egész hasznos Xperiás oldal:

[link]


Nekem még mindig az volt a fura, hogy 4.0.2-nél is voltak megjelenítési gondok, pl a felső értesítősávon szétcsúszott a szöveg, meg elmosódott, meg pl felugró ablak álló helyzetben nem jelent meg, telefont elfektetve meg kihúzta teljes képernyőre és eltorzulva....bár ez lehet hogy nálam valami hardveres hiba miatt van, nemtom.


De amúgy tényleg gyors volt, meg mondom tetszett az hogy kiválaszthatom mit akarok telepíteni.


Mondjuk a visszaállított GDX-em is elsőre azt csinálta hogy újra behozta az alap android üdvözlőképernyőt, meg valahogy elfelejtette a google fiókom, aztán meg összeomlott a google play...De érdekes, mert megint visszaállítottam, és akkor meg semmi baja nem volt.


Én amúgy GDX-re szedtem anno le egy kamerát, ami király éjszakai képeket csinál, az alap kamerához képest tényleg durva volt.


Sztem téliszünetben én is meglesem jobban a 4-es androidot.

2012. dec. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy ennél GingerDX 2.3.7-nél ugye nem megy megy a google play akkor csak gépről lehet rátölteni appokat vagy hogyan működik?
2012. dec. 7. 17:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!