Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen Főzött ROM-ot ajánlotok...

Kshow kérdése:

Milyen Főzött ROM-ot ajánlotok XPREIA X8-ra?!

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 17:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

GingerDX-et, gyári vagy naa kernellel.

[link]

2012. nov. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Wadmalac ***** válasza:

Legbeváltabb, legstabilabb: GingerDX 2.3.7 v029 nAa custom kernellel.

Ha kicsit bevállalósabb vagy és egy magasabb szolgáltatásért bevállalsz némi bugosságot, MiniCM 4.1.1 a hozzá tartozó nAa kernellel. Nálam most ez van fenn, néha kicsit belassul és rebootol, de összességében Q jó.

2012. nov. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Wadmalac ***** válasza:

[link]


Lényeges: nagyon pontosan követni kell a leírást a recovery, a kernel és a rom telepítésében is, különben mókusdobálót csinálhatsz a telefonból.

2012. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Kernel cserénél vigyázni kell, érdemes ezt elolvasni:

[link]

2012. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

MiniCM 4.1.1-et én is próbáltam, nálam nagyon bugos volt, alábbi gondokra emlékszem:

-usb csatlakoztatásnál esetenként fagyott, újraindult

-képernyőzárnál néha nagyon akadt

-néha az istenért sem akarta visszahozni a képernyőt kikapcsolt állapotból, hiába nyomkodtam a gombjait.

-kamera képe hajlandó volt szétesni

-naigen a reboot...az meg eléggé random időpontokban jött.


De ezek lehet csak egyedi gondok voltak nálam, de ehhez képest nem nyújtott különösebb pluszt a rendszer.


Viszont ahogy látom van belőle eléggé friss verzió is:

[link]

Hátha javították a hibákat.

2012. dec. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Wadmalac ***** válasza:

A kamera bug nálam nem jött, a sleep módból ébredés probléma és az újraindulások igen. Procit felhúztam 652-re, fejlesztési folyamatoknál a háttérfolyamatokat lekorlátoztam max. 3-ra és azóta stabil. Némi nehézséget jelent, hogy a rom elvárna SD-n egy ext2 és egy swap partíciót, sajnos hardveresen az X8 egyiket sem tudja kezelni. Innentől a viszonylag elégséges memória kikényszerítéséhez mindenképpen kell a link2sd progi.

Nekem nagyon tetszik a 4.1 egymozdulatos alkalmazáskezelése, a főképernyőről fokozat nélkül szabályozható fényerő meg még sok apró kényelmi funkció. Ezért cserébe elviselem a gyerekbetegségeit, a Jellybean után megkötve érezném magam egy 2.3 GDX-szel. :)

Mindenesetre valóban a 2.3.7 GDX a legstabilabb.

2012. dec. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt sok információt.Továbbra is szíves olvasom ha tudtok hasonló okoságokat.
2012. dec. 4. 09:00
 8/32 A kérdező kommentje:
Erről a 2.3.7-ről tudnátok pár szót írni hogy mit tud vagy esetleg egy linket küldeni?!
2012. dec. 4. 09:03
 9/32 Wadmalac ***** válasza:

[link]


Fő előnyök 2.1-hez képest:

Sd-kártyára telepíthetőek az alkalmazások

Dual touch: kétujjas nagyítás képeken és böngészőben

Rugalmasan alakítható felhasználói felület

Nagyobb kompatibilis alkalmazásválaszték (főként a root miatt)

2012. dec. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Plusz a root miatt is könnyen le lehet takarítani róla a számodra szükségtelen programokat. És a processzor teljesítménye is állítható, amit érdemes megtenni sztem hogy az alsó határt 125-ről 245MHz-re állítani, és szerintem sokkal stabilabban fog futni a rendszer.


Ja meg asszem 2.1-es androidra csak Market van, ami megszűnt és a Google Play-pedig nem fut rajta így asszem programokat sem tudsz a gyári rendszerrel leszedni.


Meg ahogy előttem lett mondva, 1-2 program kéri a 2.3-as rendszert.

2012. dec. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!