Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jó a tört Android?

BigDawe kérdése:

Miért jó a tört Android?

Figyelt kérdés
Van egy xperia arc s telefonom eredeti 4.0 Android-dal. Hallottam hogy ha tört Androidot raksz rá sokkal jobb. Megéri rárakni és ha igen nehéz rárakni egy kezdőnek??? Kicsit már utánanéztem hogy kell de nem tudom megéri-e!

2012. nov. 7. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Megéri, de csak ha jól csinálod és bele tudsz te is nyúlni a programba. Ha csak nekiállsz felpakolni mindent amit találsz, csak rontasz rajta. Kezdőként pedig neki se állj egyedül. Kezdve bootloader nyitással meg a többiek.
2012. nov. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:

Ha jól veszem ki, akkor a főzött ROMokra gondolsz.

hogy miért jó? Pl. az én kis Defym alapból nem tud magyarul (a Motorola szerint kis hazánk nem akkora piac, hogy megérje nekik erre a nyelvre átültetni a Blurt), illetve a legutolsó gyári frissítés a Froyo (2.2.2) rendszer volt. Egy jó főzött ROM mindkettőre megoldást nyújt (azóta egy user jóvoltából van nemhivatalos magyarítás a gyári rendszerre is). Az eredeti idegen nyelvű Froyo helyett jelenleg a full magyar JellyBean fut a kicsikén -a CyanogenMod fejlesztőinek jóvoltából. Arról nem is szólva, hogy az Android -mint minden szoftver- soha nem lehet hibátlan. És ha találsz egy bugot, akkor nem mindegy, hogy arra vagy utalva, hogy a gyártó esetleg kijavítja a következő (a jó ég tudja mikor kiadandó) frissítésben (esetleg úgy gondolja, hogy üzletpolitikai okokból már nem is támogatja a telefonodat), vagy pedig napokon belül elérhető a javítás a custom-romot fejlesztő közösség által. sok esetben a gyári szoft tele van olyan "fícsörökkel", amit a felhasználók nagy része soha nem használ -míg más, fontosabb dolgok hiányozhatnak belőle. A főzőött rendszereket felhasználók fejlesztik, akik tisztában vannak vele, mi az, ami fontos és mi nem. Így nem a marketinges dönti el, mi kerüljön bele. És ezek a gyárinál legtöbbször használhatóbbak, megbízhatóbbak, stabilabbak, gyorsabbak. Persze ha elégedett vagy a gyárival, akkor nyugodtan használd azt (nekem is az volt eddig, pár napja váltottam CM10-re).


Azt szoktam mondani: ha már úgy kezdi valaki, hogy "miért kell/miért jó nekem ez", akkor nem biztos, hogy tényleg szüksége van rá...

2012. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha meg akarom csinálni elsősorban mit tanuljak meg??
2012. nov. 7. 18:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy Arc-on nincs szükség különösebben főzött romra. A sebesség változó, ha most nincs vele gond, akkor felesleges csereberélni.


Ami megéri, hogy Root jogokat adsz a telefonnak, és ezután bele lehet piszkálni a gyári rendszerbe is. Pl root uninstallerrel simán ki lehet gyomlálni a nem használt gyári alkalmazásokat/játékokat, lecseréled az általad használt dolgokra.


Plusz azért a főzött romok támogatása is változó, tekintve hogy bárki csinálhatja a profi csapattól az amatőrig. Nekem pl SE X8 van, gyárilag csak 2.1-es androidig volt támogatva, viszont van hozzá jó rom, amit szerencsére folyamatosan támogatnak, és kifejezetten gyors, meg stabil. Viszont azért legstabilagg sztm még mindig a gyári rendszer, és ha gond van, akkor szoftveresen hamar visszaállítható. Nekem pl az X8-ra kiadott 4.0-ás cyanogenmod rommal folyamatosan hibák/lassulások/fagyások voltak.


Én azt mondom, hogy annak való főleg a tört rom, akinek nincs megfelelően támogatva a telefonja, lásd Defy, vagy X8.

2012. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!