Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen funkciókkal rendelkezik...

Milyen funkciókkal rendelkezik egy okostelefon?

Figyelt kérdés
Mik a veszélyei?
2012. jún. 6. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól okos egy telefon, hogy telepíthetsz rájuk programokat, vagyis bővítheted a tudását mint ahogy számítógépek esetében is.

Veszélyei nincsenek. Illetve ezt hogy érted, mire gondoltál?

2012. jún. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
pl. kikerülhetnek személyes információk az emberről, ilyesmiről.
2012. jún. 6. 09:33
 3/8 anonim ***** válasza:
A veszélyei például azok lehetnek, hogy ha nem ellenőrzött forrásból telepítel programokat akkor olyan "funkciók" is beépülhetnek a készülékbe amelyek nem kívánatosak. Pl hogyan ellenőrzöd azt, hogy személyes SMSeid nem e küldi el egy adott IP címre a telefon ha pl WiFi hálózatra kapcsolódol. Vagy rögzíti a telefonáló szokásait ( pl látogatott weboldalak ) és erről szolgáltat információt.
2012. jún. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

09:23

Szóval az 5 éves K750i-m egy okostelefon? Az is bővíthető tudású... (JAVA)

Kérdező, ezt a Wikipédián is megtalálhatod:

"Nincs egyértelmű meghatározás arra, hogy mi az okostelefon.[1][2] Egyesek szerint okostelefon az a mobil, aminek teljes értékű operációs rendszere szabványosított interface-eket és platformot nyújt az alkalmazásfejlesztők számára.[3] Mások meghatározásában a smartphone egyszerűen egy olyan készülék, ami olyan fejlett funkciókat tartalmaz, mint e-mail, Internet és e-book-olvasó, és/vagy teljes értékű billentyűzet, vagy külső USB-s billentyűzet és VGA csatlakozó. Más szavakkal, egy olyan miniatűr számítógép, ami telefonként is képes működni."


Veszélyei:

09:35 már kifejtette.

2012. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

9:50


Lényegében ha azt vesszük, akkor igen! Szerintem csak elé van írva az okos jelző, hogy könnyebben eladható legyen, egy marketingfogás ami jól beépült az emberek agyába!

De azért arra a telefonra korántsem rakhatsz fel annyi alkalmazást, mint a mai rendszerekre!

Azokra pl. nem tudtál egy office alkalmazást rárakni. A mai telefonokat sem feltétlen alapból ezzel árulják, de ha kell ott van a lehetőséged a beszerzésére és voálá, máris tudsz .doc .xls és .pps fájlokat nézegetni a telón. Csak egy példa a sok közül.

Meg ugye a szenzoroknak köszönhetően csak egy app és máris vízmértéknek használható a telefon. stb...


Veszélyei szerintem ilyen szinten nincsenek! Szolgáltatón keresztül mennek a hívások és üzenetek, egy hozzáértőbb bármikor bármilyen adathoz hozzáférhet. Amúgy meg nem hinném, hogy a telefonon tárolt információk jobban veszélyben lennének, mint a számítógépeken. Ott komolyabb támadások is lehetnek. Meg aztán ott vannak a közösség hálózatok, ott úgy is mindenki nyomon követhető, sokszor olyan is, amire egyáltalán nem vagyunk kíváncsiak.

A telefonos hackerkedést amúgy is nehezebb megvalósítani, szóval én ilyesmitől nem tartanék!

2012. jún. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Veszélyei, hogy a tizenkettedik mag belehelyezésével a telefonok öntudatra fognak ébredni, majd mivel jóval okosabbak megalkotóiknál, azokat feleslegesnek fogják megítélni. Rövid, de rettenetes nukleáris háborúban kiiktatják az emberiséget és létrehoznak három szuperállamot.


Androidát, a több kisebb államból álló szövetségi köztársaságot, ahol a gazdag és szegény között akkora a különbség, hogy már az észben is megmutatkozik. A fontosabb államok közül néhány példa: a legnépesebb TouchWiz, a luxuskörülmények között élő Sense és szerényebb, de rendezetten működő TimeScape. Androida népe büszke szabadságára.


A második nagyhatalom természetesen Appleland, a szuper-fejlett teokrácia, ahol minden okostelefonok megteremtőjét istenítik, kinek neve S. J. (a többi nagyhatalom ettől elzárkózik, és egy bizonyos IBM Simon nevű ősatyát emlegetnek).

Appleland szigorú rendszabályozások szerint működik, lakosai a korukhoz passzoló egyenruhában tengetik mindennapjaikat. Önmagukat jóval fejlettebbnek és okosabbnak tartják a többi államnál, akik szerint viszont egy applelandi csak egy "nyálcsorgató egyenzombi".


Windowsia szociális unió, lakosai felettébb változatosak, állításuk szerint valaha nem is telefonok voltak. Híresek arról, hogy kevésből is kihozzák a maximumot.


Két kisebb állam is lesz, a folyton saját régmúlt dicsőségét felhánytorgató Symbian, és a mikorállam Meegoland, kevés ámde fanatikus lakosaival. A nagy államok ezeket elmaradottnak tartja.


Az országok bár nyílt háború nincs folyamatos viszályban van egymással, mivel mindegyik nép felsőbbrendűnek érzi magát a többivel szemben. Hogy végül mikor lesz a civakodásból végül öldöklés? Ki tudja...


Búcsúzóul, gyermekeim Appleland bölcs jelszava:

"Ez nem bug, hanem feature!" Ámen.

2012. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ment zöldkész az Akopalipszis Androidjának :D
2012. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Okostel: Wifi képes, kamerás, mini számítógép, mely szinkronizálható.


Én olyan veszélyre gondolok, ahol pl. egy mobiltárca alkalmazásban tárolt banki adatokat továbbít egy arra illetéktelennek, aki ezzel visszaél.Ez csak egy példa, nem tudom már történt-e ilyen, de nem elképzelhetetlen..


Jártam úgy, hogy nem tudtam egy alkalmazás telepítését követő napon a telefont bekapcsolni.Még jó, hogy bővíthető a telem és kártyára volt telepítve, így formatálni tudtam..

2012. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!