Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nagyon egyszerüen - az én...

Nagyon egyszerüen - az én "szintemen" leirnátok, hogy mitől okos az okos telefon? Telefonváltás előtt állok.

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Programokat telepíthetsz rá, internetezhetsz vele, tulajdonképen egy mini számítógép.


Most is egy "okostelefonrol" irok. :)

2012. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vodafone honlapján:

"Egy okostelefon többet tud, mint tíz éve egy számítógép. Programokat telepíthetsz rá, e-mailezhetsz, netezhetsz, fényképezhetsz, zenét hallgathatsz, videókat nézhetsz vagy akár készíthetsz is, mindezt pofonegyszerűen."

Szerintem ez is mutatja, mennyire semmitmondó elnevezés az, hogy "okostelefon".

Mert a fent említett dolgok mindegyikét tudja a 4,5 éve vásárolt ( nem is drágán, 30 ezer volt kártyásan) telefonom, és akkor még szó nem volt "okostelefonról" ( legalábbis a kártyásan 100ezer alatt lévő kategóriában biztos nem).

Szóval véleményem szerint az okostelefon attól okostelefon, mert jobban hangzik, mint hogy "telefon", azt jobban el akarja adni a gyártó / szolgáltató, az emberek meg megvesznek érte, hogy az ő telefonjuk is okos legyen.

2012. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

De négy-öt éve nem voltak olyan hasznos alkalmazások, mint most.

Ott van pl. androidon az elektrodroid.Ellenállások, és induktív tekercsek névleges értékeit adja meg a tűréshatárral együtt színkód alapján,csak be kell nyomkodni a színek sorrendjét, reaktanciát lehet számolni, smd ellenállást, ledek előtét ellenállását, decibellt, és frekvenciát konvertál,és ez még csak a töredéke.Ez pl qrva hasznos.Már akinek.4-5 éve nem volt sok pl offline buszmenetrend telefonra, ami megintcsak jól jön.Vagy a máv menetrend.Beülsz egy mekibe, wifire fellépsz, és megtervezed a dolgaidat.Ez is hasznos.

Az időjárás előrejelzés megint hasznos.Már amelyik működik rendesen.A dokumentumaidba simán bele tudsz kókányolni, házifeladatokba, satöbbi.

Szerintem ettől okos egy okos telefon.Nem attól, amit megveszel.Hanem majd attól, hogy a számodra fontos alkalmazásokkal megszabadulsz egy csomó felesleges dologtól, és mégiscsak könnyebb egy telefonnal rohangálni, mint mellette sok más egyébbel.


Utolsó: Samsung ugyanolyan tré, mint az iPhone, de a Galaxy S3 már király cucc?:D Ezt fejtsd már ki.

Először is. Az iPhone messze jobb a samsung termékek 90%-ánál.

Kettő.Az iPhone nem sz@r, max te nem szereted.


Három.A Nokia Lumia 610 a 800MHz-es procival és 256 MB Rammal gyorsabb, stabilabb, mint az SGS3 a quadcore-ral.


Igazad van...tényleg ne hasonlítsuk össze, mert az android alatt lehet 100 magos processzor, 4 giga rammal, akkor is meg fog akadni.Ez is ízlések kérdése, de ha nem tetszik, akkor nem kell leszólni.


Ez az én véleményem.

2012. máj. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Mentek a pontok.
2012. máj. 23. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Közben észrevettem, hogy a fikázó komment ráadásul törlésre is került, szóval a hsz második fele neki szólt, nem az így előttem szólónak.


Szóval a lényeg, hogy szerintem egy okostelefont te teszel okossá azzal, hogy hogyan használod ki, és mit használsz ki rajta.Ha csak teleonálásra és smsezésre veszi az ember, akkor az még tényleg nem lesz okostelefon.


Nekem például jól jönnek a menetrendek, az electrodroid, vagy épp a telefonról való plc működtetése, ami akkr jó, ha a plc és az általa vezérelt berendezés a tartózkozdási helytől többszáz km-re is lehetnek, a plc neten küldi az infót az állapotról és a folyamatokról, meghibásodásokról a telefonra.

Ezektől lesz okos egy okostelefon.

Nekem legalábbis.

2012. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igazából több szempontnak is meg kell feleljen a telefon, ha szeretnél részletesebb információt róla érdemes megnézned ezt a videót https://www.youtube.com/watch?v=N8GOygOksuo

ami pont ezt a kérdést válaszolja meg, illetve bemutatja az okos telefonok múltját is.

2017. máj. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!