Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudom eldönteni -bármil...

Hogyan tudom eldönteni -bármilyen esetben-, hogy a mobiltelefon havidíjas vagy feltöltős?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy havonta kell az adott szolgáltatónál (telenor/tmobil/vodafone) fizetni, vagy csak mész és feltöltesz rá pénzt és azt letelefonálod.

Komoly válaszokat kérek, nem becsmérlést.



2012. máj. 13. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nem telefon függő, hanem sim kártya függő.
2012. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bármelyik szolgáltató feltöltős telefonján meg tudod nézni mennyi a lebeszélhető pénzösszeg.

Ha ezt látod, akkor feltöltős.

2012. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogy értve SIM kártya függő?...veszek egy okostelefont rakok bele egy olyan SIM kártyát ami feltöltős és elvagyok mint a befőtt?......mert én olyat szeretnék vásárolni ami feltöltőkártyás és nem havidíjas és hűségnyilatkozatos.
2012. máj. 13. 11:05
 4/11 anonim ***** válasza:

uuuuh. az üzletben ki van írva hogy ha pl Nokia N8at szeretnél venni, akkor a feltöltős csomaggal X ezer ft, a havidíjassal meg Y ezer.

általában a havidíjasok olcsóbbak, és tudod venni részletre is.

így vagy úgy, de megfizetsz érte, sztem sokkal jobban megéri, ha havidíjasat veszel.

2012. máj. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, úgy van ahogy mondod.
2012. máj. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a havidíjassal tutti hogy nem járok jobban, de erről nem akarok vitát nyitni.
2012. máj. 13. 11:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha van egy feltöltős sim kártyád, akkor az adott szolgáltatóhoz betérve olyan telefont veszel hozzá, amilyet akarsz.Így persze baromi drága.

Veheted eleve feltöltőkártyás csomagban is, akkor lesz egy feltöltős sim kártyád, és egy telefonod mellé.Így tán olcsóbb, mintha csak magát a készüléket vennéd.


Azért sim kártya függő, mert azzal telefonálsz lényegében, az határozza meg, hogy előfizetéses vagy-e, vagy feltöltős, nem a telefont.

Tehát, ha van egy T-mobile-os telefon, akkor dominós kártyával feltöltős lesz, előfizetéses kártyával előfizetéses.

A telefonnak ahhoz semmi köze, hogy előfizetéses-e, vagy feltöltős, ezért mondtam, hogy ez nem telefon fügő.

2012. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, remélem nem csak én okultam.
2012. máj. 19. 21:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja,...és miért drága az ha külön veszek egy feltöltős Sim kártyás és hozzá külön egy telefont?
2012. máj. 19. 21:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert így jön be a pénz.


Olcsó(viszonylag) kártya, hisz akkor töltesz rá pénzt, amikor akarsz és drága telefon = Sz@rért-H*gyért hozzád vágják a 100ezres telefont, de a net és az előfizetés havidíjával többszörösen megtérül a telefon ára.Főleg, hogy legalább 1, de általában 2 évre köteleznek.És minél drágább a szolgáltatói csomag, annál olcsóbb a telefon.


Ez puszta üzletpolitika, semmi több.


Elég az is, ha kimatekozod: Veszel egy 100 ezres telefont, meg mellé egy feltöltő kártyát, havi 3000 forinttal, amit lebeszélsz.Például.Akkor ezt két évre vetítve 24x3000 forint, plsz 100K a telefon.Összesen 172 ezernél járunk.


Ha megkapsz egy 100 ezres telefont mondjuk 10 ezerért egy drága csomagban, akkor ott a 24 hónapra az előfizetési díj, amit kötelező befizetni, pl minimum 5 ezer(ami két éves viszonylatban már 120 ezer forint, és ennek tetejébe jön minden egyéb, ha már az 5000 forintot lebeszélted, el smsezted, és stb, plusz egy 15 ezres net csomag(például) ami ugyancsak 25 hónapra vetítve 360 ezer forint.Tehát össz-vissz. 480 ezer a számla minimum a két évre, plusz a 10ezerért a 100 ezres telefon. Ha azt nézzük, akkor mindennel együtt 490 ezer, amiből ha lejön a 100 ezres telefon ára(mert ezt a nettel és a számlával varrják rád, ha nem törlesztőrészlet van) akkor is 390 ezer a két évre a net + a telefonszámla.


Amit lehet, hogy ténylegesen nem is netezel el, vagy nem is telefonálsz le, de ki kell fizetni.


Sokan így dőlnek be a csapdába, hogy biztos így jobban megéri, de nem mindenkinek van kapásból 100 rugója, hogy bal zsebből kipengesse a telefont, hanem inkább bevállalja, hogy két év alatt megkopasszák.


Na kb ezért.

2012. máj. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!