Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az 50 feletti korosztályból...

Az 50 feletti korosztályból miért néznek rám lenézően, amikor azt látják, hogy mobiltelefont használok?

Figyelt kérdés
Tömegközlekedési eszközökön, köztereken, ha mobiltelefonon olvasok, az emberek furán (hosszasan, méricskélően, lenézően) néznek rám, mintha azt hinnék: tipikus mai hülye huszonéves fiatal aki csak "játszik" a telefonján. Ezt inkább az 50 feletti korosztálynál vettem észre. Szerintetek ezt csak beképzelem magamnak, vagy ti is tapasztaltatok hasonlót?

2012. máj. 13. 00:05
1 2
 1/14 anonim válasza:

is-is...

Az öregek nagy része még mindig ott tart, hogy a telefon az telefonálásra való...:/

2012. máj. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy annyira nagy szám lennél a mobiloddal, bármit is csinálsz vele. A metrón, buszon nap, mint nap ezrek nézik, hallgatják, használják a mobiljukat. Egyáltalán nem foglalkoznak velük sem az 50, sem a 60-on felüliek.

Amúgy, ha a mobiloddal vagy elfoglalva, honnan tudod, hogy méricskélnek, sőt, lenéznek?

2012. máj. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
más időkben voltak fiatalok...az egyetlen technikai cucc, amit a többségük megtűr maga mellett és tud használni, az a TV. Meg talán a számítógép, de azt se nagyon tudják kezelni
2012. máj. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%

Mobiltelefon csak 15 éve van, és csak 8-9 éve terjedt el.


Én 36 éves vagyok, de engem is irritál, még nem tudtam megszokni, és valószínüleg már nem is fogom.


Azt nem értem, miért pazarolnak az emberek tízezreket mobilkészülékre és mobilos kommunikációra, mikor a vezetékes fillérekért van.


Ez is irritálhat másokat, hogy Neked olyna jól megy, hogy nincs jobb helye a pénzednek....


Meg az is fura, hogy amikor köztéren, villamoson vagy, miért nem az adott szitura figyelsz, pl. hogy jön-e valaki, akinek át kéne adni a helyedet. Valószínűnek tartom, hogy amikor mustrálnak, akkor nyilvánvalóan elmulasztottál valami éppen akkor történő figyelmességet, történt valami, amivel a figyelmeddel jelen illett volna lenned, és reagálni.


Telefonalaskor meg otthon, egyedül szintén a telefonálásra kéne koncentrálni, a beszédpartneredre, meg intim dolgo is, szóval: magánügy. Nem illik mások előtt magánügyekkel foglalkozni.

Ezeket gondolom.

2012. máj. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Utolso... csak nevetni tudok rajta :) Igy begyepesedni 36 evesen... Ne haragudj, de meg te is BOVEN fiatal vagy. Aztan meg, milyen szituaciora gondolsz? Legy szives fejtsd ki!


En azon a velemenyen vagyok, hogy senkinek semmi koze ahhoz, hogy mennyi penzt koltok a mobil kommunikaciora, vagy a mobilomra. En nem ertem ezt a lenezo tendenciat Magyarorszagon. Ha valakinek egy picit is jobb/tobb van rogton ellensegeskednek vele... Itt Angliaban meg sosem tapasztaltam ilyet, foleg hogy a 70 eves nagyinak is iPhone-ja van.

2012. máj. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

"milyen szituaciora gondolsz? Legy szives fejtsd ki! "


Kifejtettem. Ha felszáll valaki, akinek át kell adni a helyet. A huszonéves meg csak ül belesüllyedve a telefonjába, és nem is hajlandó észlelni, hogy nála idősebb vagy gipszelt lábú, vagy botos, vagy kisgyerekes, vagy sokszatyros nőnemű szállt fel. Én is megbotránkozva nézek akkor.

Vagy utcán megáll útban a telefonon pötyögni, miközben ott nem ildomos megállni, mert forgalom van, és mindenkinek útjában áll, vagy éppen attól, hogy ott áll, nem lehet elférni a nehéz szatyrokkal vagy gyerekkocsival.

2012. máj. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért nevetséges az, hogy ráérzek, hogy más embereket mi minden bosszanthat, és egy hosszú listát tudok írni okokból egy olyan kérdésre, amire Neked nulla válaszod van.



"Ha valakinek egy picit is jobb/tobb van rogton ellensegeskednek vele..."


Hát nálunk egy iPhone ára bőven egy család havi jövedelme, és nagyon messzi van már, hogy aki tisztességes, az meg tudja engedni ezt magának.

És erre jön rá, hogy kifejezetten nem olyanok használják, akiknek jobban megy, hanem akik oylan rosszul tájékozottak, hogy nem tudják, hogy a vezetékes telefonon a percdíj 3-4 Ft.


Inkább ez az ostobaság bosszant engem.

Én nem hiszem, hogy ha bárkinek is milliádrjai vannak, megérné valamiért tizenöt-hússzor annyit költeni, mint amennyiért hozzájuthat. Hiába van 10 milliós jövedelmem, ha hajlandó vagyok valamiért a hússzorosát kiadni, akkor pont ott tartok, mintha 500 E jövedelmem volna.

És ezért ez egy hatalmas ostobaság.

2012. máj. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
01:47 És te mennyit költesz arra, hogy az interneten írogathass ahelyett, hogy dolgoznál vagy tanulnál? Mennyi időt pazarolsz arra, hogy írásban kommunikálj ahelyett, hogy élőszóban tennéd ugyenezt? Tömegközlekedés helyett miért nem jársz gyalog, kerékpárral? ...ugye hogy bármibe bele lehet kötni. Senki nem szorítkozik a legszükségesebbrekre, mindenki költ pénzt a saját kényelmére. Csak mindenki szereti a saját költekezését indokoltnak, a nála jobban költekezőket meg pazarlónak titulálni. És ha már előítéletekről beszélünk, a kérdező egy szóval sem mondta, hogy ül a közlekedési eszközökön, vagy hogy emberek útjában áll a köztereken, ezeket csak te feltételezed róla.
2012. máj. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

OFF: "Ha felszáll valaki, akinek át kell adni a helyet. A huszonéves meg csak ül belesüllyedve a telefonjába, és nem is hajlandó észlelni, hogy nála idősebb vagy gipszelt lábú, vagy botos, vagy kisgyerekes, vagy sokszatyros nőnemű szállt fel"

Én "botos"-nak, gipszesnek, terhesnek átadom a helyem. Nyugdíjasoknak, akik nem tartoznak az említett kategóriába eszem ágában sincs! Saját példa miatt. Két napos visszér műtét után (23 évesen) csak pislogtak az öreg lilahajú emberek. Múltkor felálltam, mert egy apóka bottal, sántikálva szállt fel. Erre két kb. 55-60 nénike úgy sprintelt a helyhez, hogy az egyik felborult. Én kiröhögtem hangosan, erre ő csúnyán néz. Megkérdi miért. Megmondtam, elszégyelte magát.

/OFF

Témához: Manapság a telefon nem csak telefonálásra való! Ezt meg kell érteni minden maradinak. Vizsgára jelentkezés, e-mail, zenehallgatás, és urambocsá játékra is. Egy mai egyetemistának mondhatom, hogy létszükséglet.

Az, hogy a sok középiskolás anyuci, apuci pénzén vette 30-80 ezres készülékkel fittizik az utcákon, röhejes. Elismerem. Addig fogják azt csinálni, amíg valaki ki nem kapkodja a kezükből. Aztán megtanulják.

2012. máj. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

70%os.

Elég sok hülyeséget hordtál össze, már ne is haragudj. Manapság egy telefon már bőven nem cak telefonálásra való, azért ezt remélem te is tudod. Hogy a percdíj kevesebb vonalason? Hát jah. Otthon, helyhez kötve. Hurrá.

Az meg, hogy valaki a buszon átadja-e a helyét az nem a telefonjától függ. Aki paraszt, az mobil nélkül is paraszt, aki nem, az meg nem attól válik azzá.

2012. máj. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!