Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az 50 feletti korosztályból...

Az 50 feletti korosztályból miért néznek rám lenézően, amikor azt látják, hogy mobiltelefont használok?

Figyelt kérdés
Tömegközlekedési eszközökön, köztereken, ha mobiltelefonon olvasok, az emberek furán (hosszasan, méricskélően, lenézően) néznek rám, mintha azt hinnék: tipikus mai hülye huszonéves fiatal aki csak "játszik" a telefonján. Ezt inkább az 50 feletti korosztálynál vettem észre. Szerintetek ezt csak beképzelem magamnak, vagy ti is tapasztaltatok hasonlót?

2012. máj. 13. 00:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Elárulom, nem kell milliárdosnak lenni, ahhoz, hogy vegyél egy iPhone-t, vagy akármilyen olcsóbb okostelefont, és nem mindenki 10ezres előfizetéses csomagban van...engem nem az zavar, ha csak lenéznek emiatt, hanem amikor benne van már a telefonomba a szeme és olvassa. Ez pont olyan, mint amikor valaki távolsági buszon laptopozik. Azokat nem nézik le...nem mindenki csak azért nyomkodja a telefont, mert játszik rajta, meg filmet néz, hanem van aki e-mail-ben küldözgeti a dolgokat, mert ehhez kapcsolódik a munkája. Valójában erre kellene egy okostelefon, hogy ne csak telefonon/sms-ben legyél elérhető, hanem akár e-mail-ben, közösségi hálózatokon. Vezetékes telefon meg csak akkor olcsóbb, ha vezetékest hívsz...:D szóval én sem értem amúgy, akit ez zavar.
2012. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Rensis

A kérdés nem azzal kapcsolatos, hogy jó dolog-e a mobil, vagy nem. A 4./a "70%-os" / legalább a kérdésben leírt furcsálkodó tekintetek mögött álló szempontokat próbálta leírni. Azokkal persze nem kötelező egyetérteni, de attól még lehet, hogy jó válasz a feltett kérdésre.


Amúgy én is tapasztaltam ilyet, orvosi rendelőben. Kb 2 órás várakozás alatt rádiózással, zenehallgatással próbáltam elütni az időt. Éreztem magamon néhány "mit bohóckodik ez itt, ahelyett, hogy unatkozna mint más rendes ember?" tekintetet.

45/F, ha ez számít valamit....

2012. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Megint en, az ekezetnelkuli.


"Ha felszáll valaki, akinek át kell adni a helyet. A huszonéves meg csak ül belesüllyedve a telefonjába, és nem is hajlandó észlelni, hogy nála idősebb vagy gipszelt lábú, vagy botos, vagy kisgyerekes, vagy sokszatyros nőnemű szállt fel. Én is megbotránkozva nézek akkor.

Vagy utcán megáll útban a telefonon pötyögni, miközben ott nem ildomos megállni, mert forgalom van, és mindenkinek útjában áll, vagy éppen attól, hogy ott áll, nem lehet elférni a nehéz szatyrokkal vagy gyerekkocsival."


Na nezzuk akkor... Amig Magyarorszagon laktam, egy ideig gyarban is dolgoztam, mobilokat raktunk ossze. Gondolom elhiszed nekem, hogy nem egy leanyalom az a munka :) Ezek utan hazafelemenet (2ora ut busszal) meg adjam is at a helyem egy ven mamanak aki 2 tojasert kepes ugyanennyit utazni, mert neki ugyis ingyen van az utazas es a masik varosban 1Ft-tal olcsobb darabja? Ne haragudj de nem fogom. Nekem is volt eltorve a kezem/labam, egyszer sem adta at nekem a helyet senki, en sem fogom. Felolem akar ott helyben fel is fordulhat (egyedul a terhes anyukaknak vagyok hajlando atadni a helyet). Es ennek semmi koze a mobiltelefonhoz, mert telefon nelkul SEM adnam at. Te is megbotrankozva nezel akkor? Add at te a helyed, ha annyira zavar. Aztan, utcan nem lehet megallni? Na ne baxa mar meg a jegesmedve, hogy nem allhatok meg? :D Ezt te sem gondoltad komolyan ugye? Vagy meg te sosem alltal meg az utcan? Aztan, a vezetekes telefon miota olcsobb mint a mobil? Es sokan irtak itt elottem, hogy a mobil nem csak telefonalasra van. En pl. a mostani munkam miatt nagyon sokat e-mailezek, metron/buszont/vonaton/utcan, mivel szukseg van erre. Ennyi erovel mindig haza kene rohangalnom hogy valakit felhivjak a vezetekes telefonrol? Ezt nem gondolhatod komolyan. Az meg hogy csak tisztessegtelen modon lehet 'iPhone'-hoz jutni, szinten egy vicc. Nem szeretek veszekedni, de fel nem tudom fogni, hogy egy 36 eves, epelmeju, intelligens ember hogy lehet ennyire zarkozott es begyepesedett a technikaval szemben.

2012. máj. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mert sík hü lyék hozzá, és azt hiszik hogy földönkívüli jelenség. Kb az, mintha a lovagok körában gyorsasági motorral száguldanál. Nem az ő korszakuk, nem az ő eszközük, nem értik. Rájuk kell hagyni, hagy bámuljanak, eleve idegenek amúgy is.
2012. jún. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!