Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy érintőképernyős mobil...

Egy érintőképernyős mobil kijelzője, milyen az ideális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kíváncsi lennék, hogy egy érintőképernyős mobilnál mikor mondjuk azt hogy ideális a kijelzője? Például mennyi inch (3.2, 4.5, stb.) és ez valójában mit határoz meg (a nagyságát ténylegesen?), és mi az amit még figyelembe kell venni a mobil kijelzőknél.

Valamint ajánlhattok is mobilokat (főleg HTC-ket), amelyeknek a kijelzője top-os.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is. Bevallom, nem vagyok valami telefon zseni. De hamarosan szeretnék venni egy jó kis androidos, vagy iPhon-os telefont, így kénytelen vagyok kicsit jobban informálódni a dolgokban.

A választ/(inkább) válaszokat nagy örömmel várom, nekem fontos lenne, és azt hiszem itt vannak olyan emberek akik tudnak erre válaszolni.


Köszönettel: Én


2012. márc. 4. 21:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha a kijelző technológiájára gondolsz, az is szubjektív.


Van ugye az Amoled, ami sok ember szerint gyönyörű, de akadnak jó számmal olyanok is, akik nem szeretik a túlszaturált színei miatt.

Van az IPS Paneles LCD (i4, 4S, néhány LG) ennek is gyönyörű képe van, a betekintési szöge is jó.

Aztán SLCD (főleg HTC-k)- nekem ez a kedvencem, mert szerintem ennek a legtermészetesebb a képe. Bár a betekintési szögén lehetne csiszolni, de nekem megfelel.

Aztán újabb Xperiákban van a Led-backlit LCD- ez is kifogástalan véleményen szerint


Ha drágább mobilt veszel, akkor kb ezekkel találkozhatsz, szerintem mindegyikkel jól járnál.


A mezei TFT is lehet nagyon jó, ha nem gagyi panelről van szó (de gagyit csak az olcsóbb mobilokba raknak)

2012. márc. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a részletes leírást mindenkitől!:)

Ha tudnám az illetők neveit, akkor név szerint is megköszönném, hogy nyomatékosabb legyen a köszönetem, de mivel inkább anonim jellemű a site, ezért csak így :)


Nos, pár kérdésem megint akadt.


Tehát akkor az inch az a képátló, más néven hüvelyk (?) thx


Nos, és ez a "mezei tft" tul.képpen mi is? Ez is egy kijelző típus?


Tudom a következő kérdésem kicsit nem ide tartozik, de suttyomban ezt is felteszem, aki telefon guru, az úgy is tudja a választ:PP


Találtam valahol a wifinél ilyen, ehehz hasonló leírásokat

802.11 b/g/n, DLNA

(ezek tulajdonképpen milyen információkat adnak át? főleg az első része '802.11 b/g/n') A dlan ha nincs egy készülékben, akkor anélkül mondjuk nem tudunk egy filmet a TV-n lejátszani?

2012. márc. 5. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!