Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 800 vagy SE...

Nokia Lumia 800 vagy SE Xperia Ray?

Figyelt kérdés
minden vélemény fontos :D
2012. febr. 13. 20:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Na... érzem, hogy 2012-ben WP7 - Android háború lesz....-.-


Ami nekem 710-esem van..ugyanaz ami a 800-ason és negyon tetszik....ééééés gyorsabb mint a Ray.

Jó, most lehet jönni, hogy nincs rá alkalmazás.....VAN, SOK, igaz egyrészük fizetős, de rengeteg (egyre több) az ingyenes is. A HD videókat gond nélkül viszi youtube-on.

Flas nincs benne, de a Tangó frissítés hozzam magával.

Speciel, ez az Én véleményem....az árról meg mindenki döntsön maga, pénztársa függő.

2012. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Hát nemtoom hogy mi legyen... eddig a ray fele hajlottam de nagyon, de ma a kezembe fogtam egy lumiát. Fantasztikus volt... nagyon érzékeny az érintőpanele, csak hát ugye az a fránya android... ha az lenne rajta, akk az lennea toóökéletes telefon... de így... pontosabban mennyi alkalmazás is van rajta? :$
2012. febr. 19. 21:42
 13/35 anonim ***** válasza:
Én is pont e között a két telefon között gondolkodtam. Végül a Lumia 800-at választom. Nekem jobban bejött, meggyőzött.
2012. febr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Nyúlós lónyál ***** válasza:
A Ray is meg fog győzni. Amikor a kezemben volt, eltátottam a számat, annyira tűéles és gyönyörű képe van. A Lumia kijelzője hozzá képest babapiskóta. Ezt csak akkor fogod tudni, ha mindkettő kijelzőjét láttad már a valóságban. Nem tapasztaltam lassulást, akadást, a hangszórója kristálytisztán szól. Olcsóbb a Lumiánál, (a rendszer ízlés kérdése), és még jobb is. A válasz nagyon egyértelmű, az orrod előtt van. Nézd meg őket élőben, olvasgass róluk mélyebben konkrétumokat, rájösz!
2012. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Ne offolásból, de Nyúlós lónyál, a Ray-ben csak egy mezei Bravia kijelző van....ledes kijelző, 16:9-es felbontással.. a 800-as lumia pedig AMOLED kijelzővel van szerelve ClearBlack technológiával. A ClearBlack se piskóta...olyan színeket varázsol...hogy hűha...persze a Bravia-t se nézem le.

De egy olyan telefonnál, ahol a hardver megegyezik, csak a processzorban van különbség, az egyik prémium, a másik középkategória, az egyiknek 16GB-os a másik pár száz megás.. ott már csak a pénztárca dönt.


Nagyon eltalálták mind a két rendszert....már csak döntened kéne, hogy egy szétszabható rendszert (Android) vagy egy közösségi oldal központú rendszerre teszed a voksodat (Windows). Nekem ez a wp7 nagyon bejött....iszonyatosan eltalálták.

2012. febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 Nyúlós lónyál ***** válasza:

Csak annyi a baj, hogy az AMOLED egy szemét. Rengetegen azt hiszik, hogy a legjobb kijelzők egyike, pedig valójában csak a TFT múlja alul. Közelről látszik a kép tipikus homályosodása, a színvisszaadás pedig borzalmas, említésre sem méltó. Lefotózok valamit, a narancs piros, a sárga zöld. Ha valaki azzal kezdeni a kijelzősdit, hogy megnézem az elkészült fotókat a valóságban, és nem csak egymás mellé teszem a kettőt, aztán elájulok az AMOLED papagáj színeitől (mellesleg szerintem rettenetes), akkor más volna a helyzet. Íme a bizonyíték:


[link]


Nem létezik, hogy a földes utat, az ég színét, a víz valódi színét nem képes normálisan megjeleníteni. Inkább minden zöld. Ez az egész AMOLED-es dolog népvakítás, értelmetlen szemét, nem több.

2012. febr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha olyanok szidnák a nokiát meg a wp7-et, akik hosszabb ideig használták volna? tény, hogy SZERINTEM androidban a sony-k a legjobbak, de én néztem a ray-t, és nagyobbnak gondoltam képekről...és lehet, hogy a sony jól optimalizálja nagyjából a droidot, de a wp7 AKADÁS, FAGYÁSMENTES. ugyanúgy lehet azt is törni, és teljeskörűen lehet ingyen dolgokat töltögetni, mint droidra. mindenki úgy gondolja, hogy mert új rendszer, már egyből semmi alkalmazás meg fejlesztés nincs rá...de..van elég..szóval szerintem ha azt mondjuk, hogy a nokia "túlárazott szar" akkor a ray is. 70ért én nem vennék ilyen kicsi, mondhatni átlagos hardverű telefont..
2012. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Én se állítom, hogy a droid rossz, de az androidnak kell egy bizonyos hardverigény a gördülékeny futáshoz....és még akkor is vannak nagyon kicsi akadások NÉHOL.

a wp7 nem olyan testre szabható, mint az Android, de lehet benne babrálni. Elég nagy rendszer az is. Mint minden rendszernek ennek is vannak gyermekbetegségei, de nem a felhasználói és nem is sebesség szinten.

Nekem lassan 1 hónapja van meg, de előtte én is variáltam, hogy Xperia vagy Lumia... bizony IGEN NAGY FEJTÖRÉS, de ne ez legyen a világ fájdalma.

Van már wp-re is alkalmazás, kezd egyre több lenni a magyar is, de még kell neki egy kevéske idő, mire harcba szállhat az androiddal.


Jóformán itt már csak kezelőfelület kérdése az egész.....tetszik a metro ui, vagy jobb a timescape/mediascape ui. Kell a Lónyál szerint marketingfogásos kijelző (AMOLED + ClearBlack) vagy a Bravia. Karl Ceiss kamera, vagy Exmor. A sebesség itt már nem számít, a Nokia 40%-al gyorsabb....papíron. Valójában pedig.....kitudja.

2012. márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
és úgy kb melyik fényképez szebben? mert unokanővéremnek Nokia N9-e van, és gyönyörűen adja vissza a képeket. a Lumia vagy a Ray?
2012. márc. 8. 21:23
 20/35 anonim ***** válasza:
Én is a két telefon közül valamelyiket akartam, végül Ray-t vettem. Megvagyok vele elégedve nagyon! Szépen fényképez, és nagyon szép a kijelzője.
2012. márc. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!