Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Symbian Belle-t vegyek vagy...

Symbian Belle-t vegyek vagy Androidot?

Figyelt kérdés
Nokia 500,700,701 vagy SE Live esetleg Ray? Tanács? köszi
2011. dec. 28. 21:03
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kedves 12-ik és 13-ik. Azért ne engem szidjatok mert nem írtam egy egész könyvet az Android és az IOS összehasonlításáról. Ugyanis a két oprendszer összehasonlításához meg kell nézni az összes(!) alkalmazást, akármilyen alkalmazás. Az összes(!) készüléktípust tesztelni kéne. IOS-nál van 4 IPhone meg x számú más IOS-t futtató mobil eszköz (Ipad, Ipod)

Androidnál már más a helyzet. Párszáz androidos készüléktipus. Mindet le kell tesztelni stb. Az hogy nem Ovi Store, hanem Nokia Store, azt tényleg nem tudtam, de ettől függetlenül 11 éves átlagot nézve értek hozzá. Igen, 11 éves vagyok :) (11-edik válaszoló)

2012. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Két operációs rendszer összehasonlítása teljesen független a hardveres résztől, még akkor is, ha sok esetben nem különíthető el a két dolog. Egy árkategóriában lévő telefonokon futó operációs rendszer szakszerű összehasonlítása teljesen valós, reális és megbízható képet ad. Szándékosan nem azt írtam, hogy hardver, mert az integráltság is nagyon eltérő lehet, így árkategóriákra lebontva szerintem korrektebb a dolog.


Ahhoz pedig, hogy két operációs rendszer, vagy éppen gyártó online alkalmazásboltjait összehasonlítsuk, teljesen felesleges az összes alkalmazást letesztelni. Ez csak a minőséggel kapcsolatos, ami párszáz alkalmazásból is könnyedén leszűrhető. Ehhez a témához közvetlen kapcsolódik a mennyiség, fizetős-ingyenes alkalmazások kérdése, illetve az alkalmazás-kezelés is például a külső források esetében (androidnál 10 mp, szifonnál jailbreak)


Ez pedig nem az a hely, ahol ha szorul a hurok be kell vallani az életkorodat. Nem mondom, hogy nem hiszem el, de akkoris. Bár én már 16 vagyok, mégsem mondom, hogy bezzeg én így-úgy-amúgy, ha egy 30 éves GSM bolti eladó egyértelműen bebizonyítja az igazát ellenem...

2012. jan. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Telefonoktól függetlenül írom, amit írok. Szerintem a Smybian egy haldokló platform. Már csak a Nokia használja (mivel az övé, és mint írtátok a Sony is próbálkozott vele, de feladta), és mivel a Nokia és a Microsoft szerződést kötöttek, ezért véleményem szerint, elöbb vagy utóbb, de a Symbian eltűnik. Helyette a WP7 lesz a Nokiákon, ami érthető is mivel végre tudnak majd egy igazi kihívót állítani az Androidnak, mert valljuk be a Symbian nem az (volt több Symbianos telefonom is, nem mondom, hogy rossz, de egy toldozott, foltozott rendszer, ami még csak nem is igazán stabil).
2012. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!