Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Symbian Belle-t vegyek vagy...

Symbian Belle-t vegyek vagy Androidot?

Figyelt kérdés
Nokia 500,700,701 vagy SE Live esetleg Ray? Tanács? köszi
2011. dec. 28. 21:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hát igen.7. és 9-ik vagyok. Kedves 10. Azzal, amit írtál nem cáfoltad meg az én általam írt szöveget. Igaz, hogy a Sony Ericsson Xperia sorozat "elsó generációja" (X10, X10 Mini, X10 Mini Pro, X8 stb. ezek csak 2.1 Android-ig lettek frissítve) elég gyenge lett. A vírusokról:én is leírtam, hogy vannak kevésbé megbízható/minőségi programok. Olyan nincs, hogy Nokia Store, max. Ovi Store :)
2011. dec. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Az AppStore és az Android Market kínálata is elérte azt a szintet, ahol az összehasonlítgatások feleslegesek. Egyikbe 400 ezer alkalmazás van, a másikban 500 ezer. Mindegyikben vannak hülyeségek, és mindegyikben vannak iszonyat használható dolgok. A legfontosabb dolgok 90%-a megtalálható androidra és iosre írt verzióban is. Olyan alapvető különbségek vannak az oprendszerek között, hogy a legértelmetlenebb dolog az AppStoreban és Android Marketben lévő alkalazások mennyiségének és minőségének összehasonlítása.


Ha már mindenképpen hasonlítgatni szeretnél, akkor magát az alkalmazások megszerzését vedd figyelembe. Android market 2/3 ingyenes. Az Appstorenak 1/3-a. Ha fizetsz az AppStore 10x annyi pénzed szívja el, mint az Android Market (persze ha nem mérlegelsz. ha tetszik leszeded, és pont). Ha nem fizetsz, de szeretnél fizetős alkalmazásokat letölteni, akkor iOS-t hackelni kell, míg egy androidon elég bepipálni valamit a beállításoknál, ami 10mp-es művelet, és máris telepíthetsz külső forrásból. Ha csak a két bolt között kellene választanom, egyértelműen Android Market.


Testreszabhatóság alatt pedig a kinézet és a kezelőfelület variálhatóságát kell érteni. Ez iOS-nél kimerül a háttérképben, illetve rendezgetheted mappákba a dolgaid. Az Android nem szabja meg a felületet. Ottvan a TouchWiz, Sense, SE gyári kezelőfelülete is, nameg a gyári ICS se kutya. Ezekre jön a számtalan widgetelési lehetőség, Marketből letölthető kismillió Launcher amikből van témázható, szintén kismillió ikon-háttérkép pakkal.

2011. dec. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
Nokia store van,mert az Ovi-t elhagyta a Nokia.De látszik mennyire nem értesz hozzá!
2011. dec. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Az sokmindenkinek OVI Store marad. Nézd csak meg alatta a hirdetést XD
2011. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

Én mindig is Nokia párti voltam. Egyszer próbáltam egy Omnia II-t WM6.5-tel, elég nagy tévedés volt, egy hónap után ment is.

C7-re váltottam Symbian Annával. Nagyon tetszett. Egyszerű, átlátható, könnyen kezelhető, illeszkedik a korábbi Nokia kezelőfelülethez, aki Nokiát használt előtte, annak semmi problémát nem jelent.

C7-ről váltottam N8-ra. Ezt viszont már Symbian Belle-l használtam. Először mások által készített oprendszert telepítettem, majd általam hack-elt került fel. Kb. 3x gyorsabb mint az Anna (tesztprogrammal mérve). Én mappás menüt használtam, megszokottabb, mint az ömlesztett, és az számomra nem is nagyon átlátható.

Volt a kezemben előtte is jó néhány Androidos készülék (gsm boltban dolgozok), de egyáltalán nem nyűgözött le, viszont néhány napja rábeszéltek, és váltottam, egy Galaxy S II lett az új szerzemény.

A készülék maga tényleg kifogástalan. Nagyon gyors, szép a kijelző, benne van minden, amire szükség lehet.

DE!

Én hiányolom belőle az FM transzmittert. C7, N8 tudja. Chip szerint benne van, de alkalmazás nincs rá. Hiába van a marketban fél millió alkalmazás, ha a nagy része haszontalan. Nokia N9 szintén rendelkezik FM transzmitterrel, gyárilag arra sincs program, viszont arra legalább találtam neten beta-t. S2-nél semmit.


Android nem ébreszt kikapcsolt állapotban. Az összes Nokia természetesen igen!


Nokiát tudod használni tárolóhely üzemmódban, mint egy egyszerű pendrive, amit azonnal felajánl, ha USB-n összekötöd géppel. Itt ahhoz, hogy tárolóhelyként használd, beállításokban kell böngészni, kb. 4-5 lépés. Nem beszélve arról, hogy a Nokia kikapcsolt állapotban is tökéletesen használható tárolóhelyként. (csak zárójelben jegyzem meg, hogy a Kies felülírta az usb driver-t a gépen, ami olyan jól sikerült, hogy hiába telepítettem újra, egyik usb portom se működik. W7 32bit)


És utolsó sorban, ami ma keserített el. Szerettem volna egy egyszerű órát használni lezárt képernyőre (mint ahogy a Symbian-on van). Rengeteg óra alkalmazás van a marketban, na mondom biztos találok egy nekem megfelelőt. Sokat végignéztem, telepítettem, egyiket sem lehetett úgy beállítani, ahogy szerettem volna. Végül kicsit utánaolvastam, igazából semmit nem lehet oda beállítani, mert hogy kímélni kell az akkumulátort. Ez felvet egy kérdést, hogy a háttérben futó 3D-s élő háttér meg a sok mozgás, animáció esetében nem kell kímélni az akkumulátort?? Persze van óra amúgy, gombnyomás után. De hadd ne kelljen már a telefon után nyúlkálni, ha szeretném tudni az időt. A Nokia ezt teljesen egyszerűen megoldotta. Fényérzékelőt használva, ha zsebedben, vagy képpel lefele van a készülék, kikapcsolja a képernyőt. Amint előveszed, azonnal látod az időt... Nem lehet kikapcsolni a lezárást, csak az időkorlátot állítani. És maga a képernyővédő is igazából egy felesleges plussz. De ott legalább egy hátteret lehet változtatni. Ez a nagy személyre szabhatóság??

Az én véleményem szerint az Android egy parasztvakítás, mozog, villog, eléd tesznek mindent. Ossz meg mindent interneten, tárold ott a névjegyzéked, mondd meg hol vagy kivel és mit csinálsz. De ha nem is akarod megmondani, a Google úgyis tudja...


Az én szememben semmivel nem tud többet, mint a Symbian, annak ellenére, hogy egy csúcskészüléket tartok a kezemben, ami 2011 év telefonja lett. Használhatóság szempontjából nálam jobban bevált a Nokia.

Nem akarok elfogult lenni, azért váltottam, hogy megismerjem az Android lehetőségeit, így mint úgymond kezdő, elképzelhető, hogy valami elkerülte a figyelmemet, és ezért negatív a hozzáállásom... ha így lenne, kérlek javítsatok ki!

2011. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kinek mi.


Nekem például fontosabb egy szebb képernyő, gyorsabb és elterjedtebb rendszer, testreszabhatóbb kezelőfelület, jobban widgetelhető főképernyő, több alkalmazás, nagyobb felhasználói élmény. Annyival fontosabb, hogy ezekért hajlandó vagyok megnyomni egy billenytűt, hogy meg tudjam nézni egy órát, és végigzongorázok egy 5mp-es beállítást, ha naponta 1x feldugom az USB-re. Nekem ezek az indokok kicsit erőltetettnek és pitinek tűnnek, de ennek ellenére tiszteletben tartom, hogy neked ezek a fontosak és ezek tesznek neked használhatóvá egy rendszert. Szerintem rajtam kívül sokaknak nem.

2011. dec. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónak.Mondjuk minden nap budapest és párizs között kellene utaznod.De megvan a lehetőség,hogy ezt repülőn vagy autóval teheted meg,te biztos minden nap autóval tennéd,ugye?
2011. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szebb képernyő na ez pont nem a rendszertől függ!Nem tudom ezt mire kellett felhozni!?
2011. dec. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Pont minap kérdeztem,hogy miért van itt olyan sok kérdés android apró-cseprő gondjaival kapcsolatban.Erre azt a választ kaptam:mert nem értenek hozzá a felhasználók.Akkor ezek szerint aki Nokia telefont vesz az okos hisz tudja kezelni a symbiant.Érdekes,hogy symbianos kérdésből negyed annyi kérdés sincs napi szinten,mint Androidból!
2011. dec. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

mik ezek a válaszok repostok te jézus úr isten :DDD


1. egyszerűen nem értem ezt a repülős dolgot, értelmetlen hülyeség.


2. a képernyőt az s2 kapcsán hoztam fel, ott már az ő írása is le volt vetítve egy hardveres részre. vagy szerinted egyik androidos telefonban sincs rádió? :D de van


3. azért mert sok tudatlan vesz androidot, mert a csapból is az folyik az közel sem a rendszer hibája. egyrészt. másrészt: ezerszer annyi androidos telefon van, mint symbianos. arányaiban lehet, hogy a symbianról tesznek fel több kérdést.


autóban is sokkal többen halnak meg, mint motoron. de ha az arányokat nézzük a motor sokkal veszélyesebb :)

2011. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!