Károsítja-e a mobiltelefon kijelzője a szemet?
Ha belemorzsolod a kijelző üvegét a szemedbe, akkor mindenképp, de puszta nézéstől nem, feltéve, ha nem napi 15 órán át bámulod 10 cm-ről.
Ha fejbe dobnak egy telóval, az mindenképp káros, de te milyen szempontok szerint gondolod a károsságot?
Az iskolai védőnőd nyilván annyira ért a témához, hogy neki kell hinni, és nem a nemzetközi tudósoknak, akik kicsit behatóbban foglalkoznak a témával. Igaz ugyan, hogy ezen tudósok jó része a különféle üzleti- és érdekköröket szolgálják ki, attól az viszont még TÉNY, hogy eddig még soha, senki nem mutatott ki közvetlen ok-okozati összefüggést valamilyen súlyos megbetegedés és a mobiltelefon használata között.
Nyilván ez nem azt jelenti, hogy a telefon rádiófrekvenciás sugárzása, a megnövekedett elektromágneses teljesítmény adatforgalom esetén ne lenne semmilyen hatással az emberi testre, de azért nem is csernobili szintű sugárzásról van szó.
Remélem, a nagytudású védőnőd egyben fizikusi végzettségű is - lehetőleg phd-vel, és erről is felvilágosított.
Üdv: Harold
Te sem vagy egy éleslátású ember. Gondolom a korod miatt, de én a talicskámat nem adnám a kezedbe, nem hogy egy telefont.
Az igaz, hogy a mobiltelefonoknak vannak káros sugárzásai, ami tény, hogy károsíthatja az agyat. De ez !!nagyban!! függ attól, hogy milyen kézsüléked van.
Tehát, ha alszol, akkor lehetőleg ne legyen a telefon a fejed mellett vagy rakd egy kicsit távolabb.
A hererák szintén csak egy "agyba fúródó tévhit", amit nagyon utálok, feltéve ha nincs egy 15 éves erősen működö mobil napi 24 órában a zsebedben.
Egyszóval:
Igen.
Pontosabban:
minden, aktív kijelző károsítja a szemedet. Az már más, hogy mennyire. Az a cél, hogy minél, kisebb legyen a káros sugárzása, hogy az emberi szem, minél jobban ki tudja bírni azt. Ez, az egyéntől is függ, hogy mit bír ki a szeme.
A passzív kijelzők (pl. e-tinta), meg nem, mert annak külön, fényforrás kell.
Ennél bővebben, a 3-as válaszadó írt.
A hererák tuti, hogy valami félreolvasásból jött. Standby állapotban a készülék időnként bejelentkezik a toronyba, hogy "helló itt találsz meg". Ha a zsebben tartott teló hererákot okozhat, akkor a fej mellett tartott telefonálás következtében már többmillió agyvelő forrt volna fel. Reálisabb megközelítés szerintem, hogy az örökítőanyagot tartalmazó heréket ne tegyük ki semmi káros hatásnak, de ez a városi létben lehetetlen >> ólomgatya :)
A kijelzőt meg ne bámuld, ha már kényelmetlen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!