Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek melyiket érdemes...

Szerintetek melyiket érdemes választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék új telefont venni, az alábbiak közül választok. Nem nagyon vagyok jártas, ezért kérnék egy kis segítséget!


LG Optimus GT540 (android+3g+hsdpa+wifi+gps+3,2 mp kam)

Nokia E52 (3g+hsdpa+wifi+gps+3,2 mp kam)

Nokia X3-02 (3g+hsdpa+wifi+5 mp kam)

Nokia 5230 (3g+hsdpa+gps+2 mp kam)

Samsung Galaxy 3 (android+3g+hsdpa+wifi+gps+3,2 mp kam)

Samsung Monte (3g+hsdpa+wifi+gps+3,2 mp kam)

Sony Ericsson X8 (android+3g+hsdpa+wifi+gps+3,2 mp kam)


Igazából egy wifis (hogy lehessen rajt ingyen netezni, ha van a közelben hozzáférhető hálózat), gps-es (de amit lehet használni is) okostelefont szeretnék, de szükségem lenne néhány véleményre, mert nem vagyok otthon a témában. Pl. az androidos telefonon mit kell érteni? Mivel jobb, mivel tud többet? És melyik az a telefon, amelyen ugye van gps, de ingyen lehet is használni mert van hozzá szoftver vagy ingyen beszerezhető hozzá. Összességében melyiket tudnátok ajánlani?


Köszi előre is.


2011. márc. 2. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

akkor az LG-t ki is zárhatjuk, nem ajánlom

a Nokiáknak a leggyengébb pontja a wifi (sok a panasz, nem ismerem ezeket, kérem javítsatok ki ha tévedek...)


tehát


Maradt 2 android és egy zárt rendszerű

én a montét kizárnám, mert akkor legyen már android :D


a kettő közül én azt ajánlom, ha van rá lehetőség próbáld ki mint a kettőt, a Galaxy 3-at és a SE X8-at és az alapján dönts

(én a SE felé hajlok :D)

2011. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

android személyre sokkal jobban szabható a zárt rendszerekhez képest

mind ingyenesen beszerezhető programokkal, alkalmazásokkal, felülete jobban testre szabható

a zárt rendszer (jelen esetben a monte) hát nem a legjobb szoftvere, pl nincs rajta virtuáliss qwertz billentyűzet

és androidhoz előbb találsz egy könnyen kezelhető ingyenes (értsd: mobilhálózatot nem használó) navigációt mint a zárthoz

2011. márc. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az androidos pontosan miben jobb vagy mivel? És ehhez a kettőhöz található ingyenes térkép program gps-hez?
2011. márc. 2. 22:50
 4/13 anonim ***** válasza:

Android egy operációs rendszer. Minden op rendszernek van egy-egy boltja is (symbian - ovi store, iOS - app store, samsung bada - samsung apps). Szerintem manapság messze az android a legjobb az android market minősége, és az oprendszer testreszabhatósága miatt, én mindenképpen ezt ajánlanám. symbian(nokia op-renszer) elavult, meg nem is érdemes rá alapozni, leáll a fejlesztése.


fentről lefele:


LGk szarok

Nokia E52(akár)

Következő 2 Nokiát nem venném meg a symbian miatt, meg amúgy se igen remekelnek érintőben, ráadásul egyikben wifi sincs.

Galaxy 3(akár - bár nekem a külseje nem tetszik)

Monte - ezt ne, X8 jobb

X8 - nekem ilyen van, ajánlom


3 lehetőség maradt


-Nokiát akkor, ha nem tetszenek az érintős telefonok és nem probléma a Symbian (alapjában véve még tetszene is, de elavult, és szar az OVI store)

-Samsungot akkor, ha érintős és androidos kell. Nekem a külseje nem tetszik, mondhatnám okádék, de nem tagadhatom, okos.

-SEt nekem eddig bevállt. Ha a Samsung nem tetszik, akkor azt vedd. (az jobb egy kicsit)

2011. márc. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
androidoson van egy google maps-en alapuló navigációs rendszer, de csak nettel megy természetesen.
2011. márc. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lehet hülye lesz a kérdés, de olyat nem lehet csinálni, hogy leszek SE-vel mondjuk androiddal egy ingyen progit wifiről a mobilra. És bekapcsolva a gps-t azt használom? Vagy ahhoz a szoftverhez mindenképp kell internet?
2011. márc. 2. 23:02
 7/13 anonim ***** válasza:
szerintem kell, máskülönben honnan tudná, hogy éppen hol vagy? bár fene tudja. utána kell nézni.
2011. márc. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól veszem ki a dolgokat. A Samsung Galaxy 3 és a Sony Ericsson X8 maradhat igazán versenyben?
2011. márc. 2. 23:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért mindenki olyan telefonokkal jön,mintha üzletember lenne? Miért ne lenne jó választék mondjuk egy Siemens S45,egy Nokia 3310,egy Alcatel 545 és mondjuk csúcskategóriának egy SE W300? Frászt kapok már ettől a sznobtelefon-mániától.
2011. márc. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
miért? mert valakinek személyreszabható op rendszer kell alkalmazásokkal? játékkal? wifizni akar vele? ez a 21. század te szerencsétlen
2011. márc. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!